Z mého života

Škola... Zase!

1. září 2013 v 1:23 | Kia-chan
A je tu už zase! Škola. Pro některé štěstí, pro většinu ale jen zbytečná zátěž. A já, jakožto velice líný a pohodlný člověk, se na ni těším asi jako kočka na koupel.
Ano, do školy se mi opravdu nechce. Prázdniny mi utekly jako voda a já zase budu muset chodit spát před půlnocí. Už žádné ponocování do čtyř do rána, sledování anime celý den ani čas na mé oblíbené činnosti. Ale co se dá dělat, každý by tam měl jít, aby v tomhle světě přežil.


Výsledky soutěže Festovní FanFikce

16. srpna 2013 v 13:38 | Kia-chan
Ahoj všichni. Tento článek nebude nijak dlouhý, takže přejdu rovnou k věci.
Možná jste si všimli, že v menu na mém blogu byl nějakou dobu obrázek, na němž bylo napsáno: "Píši FanFikci na Animefest." No, a na stránkách se KONEČNĚ objevily výsledky. Jelikož jsem byla na Animefestu, vím, kdo obsadil první tři místa ceny poroty a první místo ceny diváků (čtenářů). Každopádně až teď si organizátoři vzpomněli, že by mohli výsledky dát na web.
Proto vám sem dávám odkaz, kde se můžete dočíst, kdo jak skončil a také si přečíst všech dvanáct povídek, které byly vybrány porotou na zveřejnění.
Tématem FanFikcí bylo Boys Love, neboli shounen-ai. Takže ty, kterým je tenhle žánr protivný, předem upozorňuji, že vám příběhy možná půjdou proti srsti.
Na tohle téma jsem ještě povídku nepsala, natož ještě jednorázovku s omezením počtu znaků. Hodně jsem se toho bála, ale postoupila jsem mezi dvanáct nejlepších (asi z 24 přihlášených), za což jsem byla nesmírně šťastná.
Tak, to je asi všechno. Dole máte anketu, takže jestli budete mít čas a hlavně chuť, přečtěte si povídky a posuďte podle sebe, která byla vašemu vkusu nejblíže. Do komentářů mi můžete napsat, jaká povídka byla podle vás moje, neočekávejte však, že vám vaši teorii potvrdím či vyvrátím, protože, jak jsem řekla, chci zůstat anonymní, tedy aspoň prozatím.
Mějte se krásně a čtěte, je to zdravé ^^


Památníček

24. června 2013 v 17:25 | Kia-chan
Ahoj všem! Před pár dny jsem se vrátila ze školního výletu a bylo to celkem fajn. Příroda byla krásná, počasí také vyšlo. Jen se moji spolužáci a moje spolužačky zase opili a já, jakožto nezlomná abstinentka, jsem se po večerech děsně nudila. No co, prostě nesnáším alkohol...
Každopádně, proč píši tento článek. Po asi šesti letech se mi do rukou dostal památníček. Jistě jej všichni znáte, takový deník, do kterého vám lidé kreslí obrázky s věnováním. A já dostala za úkol od jedné holčiny ze skautu také nakreslit obrázek na památku do jejího deníčku. A co bych to byla za fanynku anime, kdyby to nebylo s japonskou tématikou? Proto jsem si s tím dala záležet a svůj výtvor i vyfotila, protože jsem na něj celkem pyšná. Je kreslen podle předlohy, ale to je mi upřímně jedno. Snad se vám bude líbit. ^^ Žijte blaze.<-- Moje dílo

Předloha -->

Prázdniny se blíží...

15. června 2013 v 20:32 | Kia-chan
Ach, letní prázdniny nám už klepu na dveře. Těšíte se? Už jen přetrpíme dva týdny školy, přežijeme rodičovské kázání kvůli vysvědčení a hurá užívat si nejteplejší roční období!
Měsíc budu na táborech, druhou půlku prázdnin strávím doma u počítače, ať už u anime, mangy či psaní. Občas si asi vyjdu s kamaráda, jestli na mě budou mít čas. Každopádně se budu snažit psát a psát, abych mohla přidávat povídky, protože jsem si vědoma toho, že na můj blog nikdo nechodí. Mám pár rozepsaných příběhů, pár nápadů a jen musím už konečně něco dokončit. Jakmile dopíši příběh pro kamaráda, u kterého jsem se rozhodla, že jej na blogu nezveřejním, pustím se buď do yaoi-povídky, Fairy tail povídky a nebo dílo, které jsem pojmenovala jako Jarní dítě. Nechci říkat, o čem to je, ale snad to někdy dopíšu a uveřejním.
Dostala jsem nápad, že bych přidala rubriku "Dojmy z anime". Vypadalo by to tak, že bych během sledování anime zapisovala své zážitky, samozřejmě bez spoilerů, a na konci bych nějak shrnula, jak moc mě seriál bavil. Myslím si, že to může být dobré a také taková originální "recenze".
Možná jsem našla mangu, kterou bych chtěla překládat, jen se bojím, že bych ji svým amatérismem zneuctila... Vážně nevím, asi se rozhodnu, jakmile dostanu zpátky obrazovku k počítači, kde má všechny programy potřebné ke grafice...
No, takže to by bylo zřejmě vše z mého nudného života, který se motá hlavně kolem počítače. Občas si vážně říkám, že bych sama se sebou měla něco udělat, ale nebudu tu depkařit, no ne? Mějte se krásně. ^^
A na závěr, aby to nebyl jen text:

Hokej!

9. května 2013 v 17:08 | Kia-chan
Ahoj všichni! ^^ Právě sleduji utkání mezi Českou republikou a Dánskem, tak mě napadlo, že bych mohla napsat článek. Zatím naši nedali žádný gól, ale já pevně věřím, že to ještě přijde! :)
Hokej jsem začala sledovat asi před třemi nebo čtyřmi lety a naprosto mě očaroval. Obdivovala jsem hokejisty, a stále ještě obdivuji, jak se dokáží hnát za pukem pořád sem a tam, jak zvládají těžké souboje a nárazy na mantinely. I tak tento sport vypadá svým způsobem elegantně.
Přiznejme si, že letos naši hokejisté nejsou zrovna nejlepší. Myslím si, že je to hlavně díky jejich nesehraností. Přihrávky nepřesné a obsazování protihráčů před naší bránou chybí. Nijak zvlášť ani nestřílejí na branku.
Co se musí uznat, tak chytání našich brankářů. Podle mě chytají vážně dobře, jak Pavelec, tak Salák, který chytal proti Švýcarsku se zlomeným prsteníčkem.
Cože?! Francie porazila Rusko? Tak to jsem upřímně nečekala... Rusové se na to zřejmě vykašlali... :D
Tak co, taky fandíte našemu týmu? A samozřejmě i Slovensku? Myslíte si, že se vůbec dostaneme do čtvrtfinále?
No, to by bylo ode mne vše, ještě vám sem přidám Kiaru (sebe?) :P Mějte se famfárově ^^

Něco málo o mně

5. května 2013 v 14:21 | Kia-chan
Zdravím všechny otaku i neotaku, kluky i holky, lidi i jiné druhy! Máme tu další článek, ve kterém se dozvíte, co jsem vlastně zač. Dokonce jsem si dala tu práci, abych vyrobila Kiaru, která se tu bude na blogu ukazovat místo mně. Jsme si dost podobné, ale v pár věcech se přece jenom lišíme, tedy co se týče vzhledu. Povahy máme naprosto totožné. Tak to nebudu dále prodlužovat a vrhnu se na to:

Animefest

5. května 2013 v 1:11 | Kia-chan
Jak všichni jistě víte, Animefest vypukne už za necelý týden! Kdopak tam jede? Já ano! :D
Animefest se bude konat v Brně na výstavišti. Přijede přes 2000 lidí a všichni to budou otaku! 10. - 12. května se to bude na výstavišti hemžit blázny do anime, cospleyery a dalšími šílenci. A já konečně mohu být jednou z nich!

Nový prezident

29. ledna 2013 v 12:07 | Kia-chan

Nový prezident

Tak jsme se dozvěděli, že byl zvolen nový prezident, jehož jméno zní Miloš Zeman... Are you fucking kidding me?
Nepodporovala jsem ani moc Karla, jehož příjmění si napsat netroufám, každopádně si myslím, že by byl lepší volbou. Zeman, jehož ego a arogance se zřejmě vymyká všem smyšleným měřítkám, vyhrál v druhém kole přímé prezidentské volby díky svým slibům, které byly tak pravdivé, asi jako když někdo tvrdí, že nezabil žádné zvíře.
Nejvíce mě mrzí, že jej lidé volili proto, že si takzvaně "nevidí do huby". Není to spíše mínus pro něj? Nemá reprezentovat naši republiku a nás samotné? Právě proto by neměl přece být prezidentem, protože každý si o nás bude myslet, že jsme takoví, jaký je náš zástupce, prezident, kterého jsme si zvolili. Že si to o nás myslet nebudou? Ale kdeže... Vždyť lidé si volí ty, co nás nějak osloví, ty, se kterými máme něco společného.
Je mi šestnáct a o politice toho moc nevím, i tak jsem ale poznala, že Zeman je jen namyšlený egoista, který dokázal urazit 3 lidi do pěti minut a říct o našem národu, že má podprůměrné IQ.
Znám spoustu lidí a ti, o kterých si myslím, že se v tomhle oboru vyznají, podporovali v druhém vole Karla...
Každopádně je pozdě, lidé si zvolili toho, koho chtěli, jen doufám, že za těch 5 let už dostanou lidí rozum a snad budou myslet jinak, než před 60ti lety...

Test

1. září 2012 v 21:22 | Kia-chan

Test

Takže, už dlouho tu nic nepřibylo, tak sem tedy přidám takovou malou kravinku, tedy internetový test a výsledek, který mi vyšel.
Tak se dívám na blogy a jeden mi padne do oka, tak jsem si řekla "Podívám se na to." Byla tam rubrika s testy. Otevřela jsem ji a vykouklo na mě x různých online testíků. Tak jsem klikla na ten, který mě zaujal nejvíce, nesl jméno 'What do you look like as an angel'. Samozřejmě jsem se těšila, jakej andílek to budu. Tak jsem si vyplnila testík, klikla na 'submit' a čekala, co z toho vyleze. A co se nestalo:

You are not an angel...you are somewhat a demon...
Name:Kira

Tse! Já a démon? Já jsem ukázkovej andílek z jakýhokoli úhlu... No ne? :D
Tak to byl můj dnešní zážitek, doufám, že nelitujete těch dvou minut, které jste věnovali na přečtení tohoto článku a přeji všem strávit zbytek života, kterým lidé tak mrhají, ve zdraví a veselí (Jashine, to zní jako kdybych už neměla vidět žádnýho člověka... :D).
 
 

Reklama