Úvahy

Šikana

19. listopadu 2016 v 12:24 | Kiara

Nemá cenu pojem šikana nějak zvlášť vysvětlovat. Vždyť nám to omílali pořád dokola snad po celou dobu našeho studia. Jenže i přesto se tahle "dětská hra na šest" stále vyskytuje mezi mladými jedinci, kterým kvůli tomu přijde škola jako ještě horší místo než normálně. A čím starší jsme, tím hloupější nám něco jako šikana připadá. Proč by někdo fyzicky či psychicky ubližoval druhému?

Když se věci nedaří

5. listopadu 2015 v 15:09 | Kiara

Je mi na nic. Dnešek stál za houby. Má tohle vůbec cenu?
Někdy to trvá den. Někdy týden. Možná i dýl. Člověk má pocit, že se mu všechno hroutí. Že se mu štěstí vyhýbá obloukem. Že ho vyšší moc za něco trestá, ale on nemá ponětí za co.
Napřed je to hádka v rodině. Pak je to zrada v lásce. Poté zdravotní problémy prarodičů. A k tomu navrch nezdar ve škole a problém s financemi. Člověka začne bolet hlava, nemá chuť k jídlu, je stále nevrlý a unavený, nemluvný a samotářský. Jakmile nastave večer, dostaví se nezvladatelný smutek.

Nenávist jednoho druhu

6. července 2015 v 15:14 | Kiara

Na internetu můžete být čím chcete. Malým dítětem, vyspělým vysokoškolákem, opačným pohlavím. A taky odpůrcem určité skupiny lidí.
Asi nikoho nepřekvapím, když napíšu, že už dlouhou dobu narážím na spoustu nenávistných komentářů na internetu, skupiny na facebooku a různé články. Dala jsem si tu práci a vybrala jen zlomek z nich:

Být, či nebýt dobrým člověkem?

21. května 2015 v 22:22 | Kiara

Snažím se být milá. Snažím se, aby se lidé kolem mě necítili špatně, zároveň jim však nehodlám lhát. Všem pomáhám, jak to jen jde, aniž bych však sebe nijak neomezovala či neznevýhodňovala. Dělám věci, za které nic nedostávám, jen abych udělala někomu radost. Ale k čemu to všechno? Proč to dělám? Má to vůbec nějaký smysl? A jsou všichni tak ochotní?

Sport nás musí hlavně bavit!

17. března 2015 v 22:24 | Kiara

"Proč bych měla jet na turnaj v basketbalu, když jsem malá a ani ho neumím hrát?" Tuto větu jsem dneska v tělocviku slyšela od dvou svých spolužaček a docela mě naštvala. Zaprvé, kdyby vážně neuměly hrát basket, tak by je učitelka přece ani nevybrala. A zadruhé, tady nejde přece o to, že se ve škole nehraje úplně přesně podle pravidel nebo že bychom hrály na špičkové úrovni. Jde tu o pobavení ze hry, o adrenalin, kdy chceme porazit jinou školu, a o příjemný pocit s dobře odehrané hry.

Ach ten češtin

8. července 2014 v 1:55 | Kiara

Není něco na tom obrázku špatně? Ale co by to mohlo být? Ať se na něj dívám z jakéhokoli úhlu, stále se mi na něm něco nezdá. Co by to tak mohlo být... Hm... Hm... Aha! Asi už to mám! Myslím si, že ten černý text je napsaný špatně, že mám pravdu? Ano? Já to věděla!
 
 

Reklama