Ostatní dojmy

Love Actually

20. prosince 2015 v 13:15 | Kiara

Love Actually, neboli v češtině Láska nebeská, je romantická komedie vyprávějící příběh různých lidí, které sužuje mimo jiné stejný problém. Láska.
Všichni tvrdí, že žijeme ve světě plné zloby a nenávisti. Přitom když se podíváme pořádně, všude je aspoň kousek lásky, ať už je nepatrný a v různých podobách. A o Vánocích se dějí ty nejšílenější věci.

The Perks of Being a Wallflower

27. října 2015 v 21:26 | Kiara

Příběh o dospívání patnáctiletého Charlieho. Roztomilý a naivní outsider se vyrovnává s první láskou, sebevraždou svého nejlepšího přítele a vlastní duševní chorobou, zatím co se usilovně snaží najít skupinu lidí, do které patří. (Zdroj: csfd.cz)

The Hunger Games - knihy

9. července 2015 v 14:56 | Kiara

Panem leží na kontinentu, který se dříve jmenoval Amerika. Jeho hlavním městem je Kapitol a skládá se z dvanácti krajů. Tyto kraje se specializují v určitém odvětví, jako je zemědělství, těžba uhlí, rybolov a tak podobně. Suroviny jsou následně posílány do Kapitolu. Na důkaz nadvlády Kapitolu jsou každoročně pořádány Hladové hry, kdy se z každého kraje losem vyberou dva splátci, chlapec a dívka mezi dvanáctým a osmnáctým rokem, kteří se této sadistické zábavy zúčastní. Poté jsou posláni do arény, kde přežije pouze jeden.

Název série: Hunger Games: 1. kniha - Aréna smrti, 2. kniha - Vražedná pomsta, 3. kniha - Síla vzdoru
Autorka: Suzanne Collins
Rok vydání v ČR: 2010, 2010, 2011

The Hunger Games

26. června 2015 v 12:54 | Kiara

Panem leží na kontinentu, který se dříve jmenoval Amerika. Jeho hlavním městem je Kapitol a skládá se z dvanácti krajů. Tyto kraje se specializují v určitém odvětví, jako je zemědělství, těžba uhlí, rybolov a tak podobně. Suroviny jsou následně posílány do Kapitolu.
Na důkaz nadvlády Kapitolu jsou každoročně pořádány Hladové hry, kdy se z každého kraje losem vyberou dva splátci, chlapec a dívka mezi dvanáctým a osmnáctým rokem, kteří se této sadistické zábavy zúčastní. Poté jsou posláni do arény, kde přežije pouze jeden.

Monument 14

14. června 2015 v 10:27 | Kiara

Supermarket a čtrnáct dětí v něm zavřených. Nemohou jít ven, jelikož za zdmi jsou ve vzduchu rozprostřeny nebezpečné chemikálie. Co mohou dělat? Zachrání je někdo?

Název: Monument 14 (1. kniha)
Autorka: Emmy Layourne
Rok vydání v ČR: 2013

Game of Thrones

26. dubna 2015 v 12:11 | Kiara

Kontinent, kde léta trvají desítky roků a zimy se mohou protáhnout na celý lidský život, začínají sužovat nepokoje. Všech Sedm království Západozemí - pletichářský jih, divoké východní krajiny i ledový sever ohraničený starobylou Zdí, která chrání království před pronikáním temnoty - je zmítáno bojem dvou mocných rodů na život a na smrt o nadvládu nad celou říší. Zemí otřásá zrada, chtíč, intriky a nadpřirozené síly. Krvavý boj o Železný trůn, post nejvyššího vládce Sedmi království, bude mít nepředvídatelné a dalekosáhlé důsledky... (Zdroj: csfd.cz)

The Hobbit - všechny tři díly

24. dubna 2015 v 10:00 | Kiara

Bilbo Pytlík si, jako většina hobitů, zakládá na pohodlí domova a ještě nikdy nevytáhl paty z Kraje. Jednoho dne se však jeho pohodlný a ničím nerušený život otočí vzhůru nohama, když ho navštíví čaroděj Gandalf Šedý s nabídkou k nevídanému dobrodružství. Bilbo striktně odmítá, jenže Gandalf se již rozhodl. Jednoho večera mu někdo zaťuká na dveře, a jakmile návštěvníkovi otevře, nahrne se do jeho domku pár neurvalých trpaslíků. A následují další. A další. A tak jej přesvědčí, po přislíbení náležité odměny, aby jim pomohl získat jejich ztracené trpasličí zlato.

Horns

23. dubna 2015 v 15:15 | Kiara

Je těžké, když vaše jediná životní láska zemře. Ještě těžší je vypořádat se s faktem, že byla zavražděna. Jenže nejtěžší je, když jste z její vraždy obviněni. Igův dům obléhají novináři a naštvaní lidé, přejí si jeho smrt a nadávají nejhoršími možnými vulgarismy. Jeho rodina a přátelé jsou jediní, kteří jsou mu oporou. Jednoho dne se však vzbudí a při pohledu do zrcadla nevěří svým očím. Na čele se mu objeví jakési výrustky, které připomínají rohy. A lidé kolem něj začínají být až moc upřímní ohledně svých špatných stránek.

Teen Wolf

13. dubna 2015 v 15:14 | Kiara

Scott McCall je obyčejný středoškolák a společně se svým nejlepším přítelem Stilesem Stilinskim si prochází nejrůznějšími trablemi, které zažívá každý teenager. Jedné noci, kdy je nalezena půlka těla mladé dívky, se spolu vydají do lesa hledat tu druhou polovinu. Scott však najde nejen tělo, ale i zvíře, které dívku zavraždilo. A vyvázne pouze s kousnutím.

Lucy

4. dubna 2015 v 16:32 | Kiara

Lucy se zaplete do obchodu s drogami vinou svého milence. Má předat panu Jangovi kufřík plný zvláštní modré drogy. Jenže předáním její úloha nekončí. Další den se probudí s podivnou řeznou ránou na břiše, načež se dozvní, že do ní a tří dalších lidí byl jeden balíček této drogy voperován. Při přepravě ji však jeden ze stráží kopne do břicha, čímž jí pytlík roztrhne. A droga se vstřebává. Začínají se dít zvláštní věci.

Misfits

16. března 2015 v 18:18 | Kiara

Pět mladých lidí se potká na veřejně prospěšných pracích. Jsou naprosto rozdílní, až na zločin spáchaný v minulosti, který je oblékl do oranžových kombinéz. Jenže hned první den je při natírání laviček zasáhne prazvláštní bouřka, po níž zjistí, že získali nadpřirozené schopnosti. Jak s nimi tito mladiství kriminálníci naloží?

The 100

28. února 2015 v 6:22 | Kiara

Země byla před 97 lety poškozena jadernou válkou, která vymítila téměř veškerý život na planetě. Naštěstí se však pár tisíců lidí zachránilo a všechny ty roky přežívalo ve vesmíru. Všichni musí dodržovat striktní pravidla, jejichž porušení se trestá smrtí.
Nikdo neví, zda již ze Země radiace vymizela a zda je možné na Zemi přežít, proto se vedení rozhodne na zem poslat sto mladistvých vězňů a bude pozorovat jejich životní funkce. Jak si první stovka lidí na Zemi poradí se všemi nástrahami, ale hlavně sami se sebou?

Ostatní dojmy

28. února 2015 v 4:30 | Kiara


Game of Thrones (Hra o trůny)
Misfits (Zmetci)
Teen Wolf (Vlčí mládě)
Vikings (Vikingové)


500 days of Summer (500 dní se Summer)
Bridget Jones's Baby (Dítě Bridget Jonesové)
Cinderella (Popelka)
Drinking Buddies (Kámoši až na dno lahve)
King Arthur: Legend of the Sword (Král Artuš: Legenda o meči)
Suicide Squad (Sebevražedný oddíl)
Storks (Čapí dobrodružství)
The Hunger Games (Hladové hry)
The Internship (Stážisti)
The Mortal Instruments: City of Bones (Nástroje smrti: Město z kostí)
The Perks of Being a Wallflower (Charlieho malá tajemství)
The Secret Life of Pets (Tajný život mazlíčků)
We're the Millers (Millerovi na tripu)
Zootopia (Zootropolis)


Proč? 13x proto (13 Reasons Why)
The Hunger Games (Hladové hry)

 
 

Reklama
Reklama