Ostatní dojmy

King Arthur: Legend of the sword

8. června 2017 v 16:32 | Kiara

Zbrusu nové zpracování známé legendy o králi Artušovi a meči Excaliburu.

Proč? 13x proto

10. května 2017 v 12:03 | Kiara

Clay jednoho dne, kdy se vrací ze školy, najde před dveřmi svého domu balíček bez zpáteční adresy. V něm je pečlivě zabaleno sedm starých magnetofonových kazet, jejichž každá strana je očíslována od jedné do třinácti modrým lakem na nehty. Když si pustí první kazetu, ozve se hlas Hannah Bakerové, jeho bývalé spolužačky, která před pár týdny spáchala sebevraždu.

Název: Proč? 13x proto
Autor: Jay Asher
Rok vydání v ČR: 2009
Počet stran: 232

13 Reasons Why

21. dubna 2017 v 11:27 | Kiara

Jednoho dne, kdy se Clay vrátí domů, se mu na zápraží objeví balíček, na němž je napsáno jeho jméno. Jakmile jej otevře, zjistí, že je to krabice plná starých kazet, na nichž jsou nahrávky od Hanny, dívky ze školy, která před dvěma týdny spáchala sebevraždu.

SKAM

15. ledna 2017 v 21:00 | Kiara

Norský seriál o dospívajících studentech střední školy v Oslu. Jak těžký a složitý občas může být život obyčejného teenagera? SKAM vypráví příběhy o přátelství, rodině, lásce, a to ze všech dobrých i špatných stránek.

Bridget Jones's Baby

9. ledna 2017 v 11:40 | Kiara

Utrpení největší smolařky v dějinách dosud neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. Jak název třetího dílu napovídá, tím hlavním malérem bude tentokrát neplánované těhotenství. Taková věc dokáže vykolejit i životem otřískanou Bridget, zvlášť když naprosto netuší, s kým počala. Jak se to rýmuje s faktem, že je stále bez chlapa? Stačí v doprovodu kolegyně navštívit odvázaný hudební festival a v jeho průběhu se vyspat s pohledným cizincem. A když se záhy na jedné společenské akci na vlastní tělo přesvědčí, že stará láska nerezaví, byť před pár lety definitivně skončila, je "štěstí" hotovo. (Zdroj csfd.cz)

Bajky barda Beedleho

5. ledna 2017 v 15:19 | Kiara

Sbírka pěti kouzelnických pohádek s poznámkamy od samotného Albuse Brumbála. Kniha slouží jako jedna z doplňujících publikací ke knižní sérii o Harrym Potterovi.

Název: Bajky barda Beedleho
Autorka: J. K. Rowlingová
Rok vydání v ČR: 2008
Počet stran: 127

Cinderella

20. prosince 2016 v 12:12 | Kiara

Kdo by neznal příběh o Popelce. Zlá macecha a dvě nevlastní sestry využívají Popelku jako služku, přičemž Popelka se snaží život brát stále z té lepší stránky. Jednou však v lese potká krásného mladíka a hned se do sebe zamilují.

Storks

12. prosince 2016 v 14:17 | Kiara

Každý přece ví, že děti odjakživa nosili čápi. Tak to aspoň bylo, dokud se nezjistilo, že se děti dají dělat i jiným způsobem. Takže teď čápi místo dětí nosí všemožné výrobky, které si lidé objednají. A vlastně proč ne? Obzvlášť po tom incidentu, co se kdysi s jedním dítětem stal...

Suicide Squad

10. prosince 2016 v 17:09 | Kiara

Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Zdroj: csfd.cz)

The Secret Life of Pets

26. listopadu 2016 v 13:00 | Kiara

Co vyvádí naši domácí mazlíčci, když se nikdo nedívá?
Max je pes, který je věrně oddaný své paničce Katie. Je přesvědčen, že spolu mají ten nejlepší vztah, jaký nikdo jiný nemá. A přestože Katie každý den někam odchází, netrpělivě na ni v bytě čeká. Jenže jednoho dne nepřijde domů sama. A tak se u nich zabydlí další pes, obrovský a chlupatý čokl jménem Baron. Max tak cítí, jako by Katie pomalu ztrácel. Jak se bude vztah mezi těmito dvěma novými spolubydlícími vyvíjet?

Kečupová mračna

2. října 2016 v 12:01 | Kiara

Anotace: Středoškolačka Zoe tráví noci neobvyklým způsobem: v zahradní kůlně píše dopisy Stuartu Harrisovi, usvědčenému vrahovi odsouzenému k trestu smrti, toho času v texaské věznici. Je přesvědčená, že jen on ji může pochopit. Zatímco Stuart čeká ve své cele na poravu, v dopisech se začíná rozplétat složitý příběh lásky, ale i osudového nedorozumění. Příběh zrady a viny. Dokáže se Zoe svěřit s tíživým tajemstvím? A dokáže pak také sama sobě odpustit?

Zootopia

6. září 2016 v 16:16 | Kiara

Judy se už jako malá vždy toužila stát policistkou, aby mohla svět udělat lepším. Jenže jak by mohla, když je jenom malým zajícem? Avšak ani předsudky ji od jejího snu neodradí. Tvrdě na sobě dře, až se nakonec stane premiantkou třídy. Následně je poslána do hlavního města Zootopia, kde všechna zvířata pospolu žijí v harmonii. Jak se jí bude dařit v její práci? A je Zootopia opravdu městem harmonie a tolerance?

Vikings

29. června 2016 v 22:41 | Kiara

Ragnar Lothbrok je sice obyčejný viking, co pochází z farmářské rodiny, nechce se však smířit s tím, že by takto měl prožít celý život. Jeho velkým snem je zjistit, zda jsou příběhy poutníků pravdivé a zda je na západ od Skandinávie přes moře země plná bohatství. Každý rok v létě probíhají nájezdy na východ, tam už se však mnoho pokladů neskrývá. Jarl, hlavní viking, však takovou plavbu za něčím, co ani nemusí být pravda, zásadně odmítá.
Seriál založen na legendě o Ragnarovi.

Žánry: Akční, Drama, Historický, Dobrodružný
Série: 4 (cca 10 epizod) - čtvrtá má pauzu

Nástroje smrti: Město ze skla

16. června 2016 v 11:32 | Kiara

Upozornění: Jedná se o třetí knihu série Nástroje smrti, tedy o knihu, která navazuje na Město z kostí a Město z popela. Proto se v recenzi pravděpodobně (naprosto určitě) vyskytnou spoilery z předešlých knih.

Aby Clary dokázala zachránit svoji matku, musí se vydat do Skleněného města. Vstup bez povolení je však porušení Zákona. Navíc se zdá, že aby Lovci stínů mohli porazit Valentýna, musí se spojit s podsvěťany, ke kterým chovají dlouhověkou zášť a nenávist.

Název: Nástroje smrti: Město ze skla (3. kniha)
Autorka: Cassandra Clare
Rok vydání: 2008

American Horror Story

6. června 2016 v 0:44 | Kiara

Každá série vypráví jiný strašidelný příběh.
V první sérii se skromná rodinka kvůli jistým osobním problémům přestěhuje do velkého, avšak levného domu s děsivou minulostí.
V sérii druhé (Asylum) navštívíte ústav pro duševně choré zločince v roce 1964.
Tématem třetí série (Coven) jsou čarodějnice, které v dnešní době zažívají těžké časy.
Čtvrtá série (Freak Show) se odehrává v 50. letech 20. století v jedné z posledních existujících představení zrůd.
A série pátá (Hotel) vás zavede do starého hotelu Cortez. Tam také anonymní tip odkáže detektiva Johna Lowea, který později zjišťuje, že tamnější obyvatelé nejsou zrovna běžní lidé.

Žánry: Horror, Drama, Thriller, Mysteriózní
Série: 5 (13 epizod) - chystá se šestá

500 Days Of Summer

29. května 2016 v 10:45 | Kiara

Nezvyklý příběh o lásce dospělých, kdy jeden je zamilován až po uši do své kolegyně, která naopak na lásku nevěří.

Žánry: Romantika, Komedie

Drinking Buddies

17. března 2016 v 22:03 | Kiara

Kate a Luke spolu pracují v pivovaru. Panuje mezi nimi jedno z těch přátelství, které by mohlo přerůst v něco víc. Kate je ale s Chrisem, Luke s Jill a Jill by ráda věděla, jestli je Luke připravený mluvit o manželství. Jasné odpovědi na tuhle otázku se dočká poté, co spolu Luke a Kate nečekaně stráví víkend. (Zdroj: csfd.cz)

Žánry: Drama, Romantický, Improvizace

The Shannara Chronicles

6. března 2016 v 15:17 | Kiara

Kouzelný strom Ellcrys pomalu umírá a ztrácí svou magickou moc, tudíž slábne kouzelná Hráz, která zabraňuje pomstychtivým démonům napadnout lidské bytosti. Legendární strážce Země, Allanon, vyzývá Wila Ohmsforda, aby ochránil elfí dívku Amberle, která má za úkol vypěstovat nový čarodějný strom. (Zdroj: edna.cz)

Žánry: Fantasy, Dobrodružné
Série: 1 (10 epizod) - další série asi bude

Nástroje smrti: Město z popela

3. března 2016 v 21:37 | Kiara

Upozornění: Jedná se o druhou knihu série Nástroje smrti, tedy o knihu, která navazuje na Město z kostí. Proto se v recenzi pravděpodobně (naprosto určitě) vyskytnou spoilery z první knihy.

Clary má po náročném týdnu plném změn a záležitostem kolem lovců stínů konečně chvilku na odpočinek. Avšak s následky se setkává každý den. Její matka leží v bezvědomí v nemocnici, s Jacem už dlouhou dobu nemluvila, Simon se chová jinak. Aspoň že o Valentýnovi není nikde ani slechu. Ale co on vlastně dělá? A jak dlouho bude trvat, než se její život opět ocitne ve změti chaosu plném boje, strachu, hněvu a obav?

Název: Nástroje smrti: Město z popela (2. kniha)
Autorka: Cassandra Clare
Rok vydání: 2008 (u nás 2013)

The Mortal Instruments: City of Bones

2. března 2016 v 13:01 | Kiara

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. (Zdroj: csfd.cz)

Žánry: Fantasy, Akční, Dobrodružný, Romantický

Nástroje smrti: Město z kostí

1. března 2016 v 16:46 | Kiara

Clarissa Freyová si žije normálním životem patnáctileté teenagerky žijící v Brooklynu. Její život však nabere naprosto jiné obrátky, když na party v jednom oblíbeném klubu uvidí podivné lidi, které ostatní lidé nevidí a kteří se s nožem proplíží do skladu za dvojicí zdánlivě nevinných mladistvých.

Název: Nástroje smrti: Město z kostí (1. kniha)
Autorka: Cassandra Clare
Rok vydání: 2007 (u nás 2009)

The Internship

6. února 2016 v 15:56 | Kiara

Billy a Nick jsou obchodníci, kteří se ve světě stále se vyvíjejících technologií snaží prodat staré dobré hodinky. Obchody však nejdou dobře a později jsou vyhozeni. Všechno jde z kopce, když Billy uvidí světlo v temnotě neúspěchů. Pokusí se získat místo u Googlu, mezi geniálními mladými a za přítomnosti nejmodernějších technologií, kterým ani za mák nerozumí.

Phantom Halo

5. února 2016 v 17:12 | Kiara

Příběh o dvou bratrech, kteří žijí pouze se svým neustále opilým a hazardem zaslepeným otcem. Na vše si tedy vydělávají sami a stále se snaží najít způsob, jak vydělat na trochu víc než na základní biologické potřeby. Takto vedený život s sebou samozřejmě přináší spoustu trablí.

We're the Millers

24. ledna 2016 v 16:07 | Kiara

Upozornění: Pokud nevíte, co je tento film zač, stejně jako já, když jsem se na něj dívala, tak si o něm nic nečtěte a podívejte se na něj s naprostou nevědomostí. Je to pak o to vtipnější.

David Clarke je drogový dealer, svobodný, bezdětný a svým způsobem šťastný. Jeho relativně spokojený život však skončí, když mu jednoho dne z bytu ukradnou všechny peníze a trávu. Jeho šéf ho uklidní, že pokud propašuje z Mexika jednu zásilku, jeho dluhy budou nejen smazány, ale dostane k tomu 100 000 dolarů. A jelikož David nemá na výběr, nabídku přijímá a vymýšlí, jak se přes hranice bezpečně dostat.

Nowhere boy

31. prosince 2015 v 8:30 | Kiara

O legendární skupině The Beatles slyšel snad každý. Co však jejímu vzniku předcházelo? Film o mládí Johna Lennona, kdy se dostává k hudbě, usmyslí si založit kapelu a poznává její budoucí členy, přičemž mu život hází klacky pod nohy.
 
 

Reklama