Fotky

Fotky z výpravy

21. září 2014 v 13:31 | Kiara
Ahoj!
Jak jsem slíbila v nedávném článku, přináším fotky z výpravy. Není jich moc a jejich kvalita není zrovna převratná (pitomý foťák!), ale doufám, že to stačí.
Byli jsme v Údolí Oslavany a Chvojnice a bylo to tam nádherné! Vstávali jsme brzy ráno a jakmile jsme dojeli vlakem na místo, byla strašná mlha, mokro a docela i zima. Jelikož jsme šli údolím, bylo všude bahno a cesta po vlhkých kamenech, občas s řetězi, byla vážně skvělá. Naštěstí se brzy vyjasnilo a oteplilo, takže jsme si všichni skromný výlet náramně užili.
A teď fotky. Mám jich málo, protože na blog nechci přidávat fotky s lidmi, kteří se mnou byli, a polovinu z nich jsem musela vymazat, protože byly ještě v horší kvalitě než ty, které zůstaly.

AnimeFest 2014

14. května 2014 v 20:22 | Kiara

Ahoj!
Tak jsem se konečně odhodlala napsat článek o jedné velké akci, na které jste jistě byli. Ano, AnimeFest!
Abych začala pěkně od začátku, na výstaviště jsme přijeli kolem třetí, přičemž už v tu dobu byla fronta poměrně dlouhá. Vystáli jsme si tak hodinu a půl, než jsme se konečně dostali dovnitř. Okamžitě jsme vyrazili koupit si ramen, protože jsme měli zkušenost, že byl hned vyprodaný.
Náš program započal Malým divadlem kjogenu. Musím uznat, že bylo dost vtipné, ale ne každého by asi bavilo. Dále jsme chodili po stáncích v Rotundě a nakonec se šli podívat na Zahradu slov. I když to byl romantický film, který asi neměl za úkol rozesmát, smál se celý sál, včetně mě...
Až do půl třetí ráno jsme seděli v mezipatře a snažili se neusnout, stejně jako většina spolusedících. Náš plán poté: Jít na promítání Dopisu pro Momo a aspoň trošku se tam vyspat. Mně se to povedlo, i když jen na krátkou dobu a na nepohodlných židlích.
Velký zážitek mám z pokusu najít v pět ráno nějaký otevřený obchod s jídlem. Nakonec jsme došli k asi kilometr vzdálené benzínce. Byla mi strašná zima a víčka mi klesala i za chůze.
Poté jsme se uvelebili na o něco málo pohodlnějších sedadlech v Rotundě a spali při vysílání Hunter×Hunter: Poslední mise. Nakonec nám ale byla taková zima, že už se nedalo usnout.
Sportovní anime pro fangirls jsme si nemohli nechat ujít. Velice vtipná přednáška a uvažuji, že se podívám na hodně sportovních anime... Samozřejmě kvůli ději. Moc mě zajímá...
Já a kámoš jsme se taktak prodrali na přednášku Čerstvě z Japonska. I tak jsem si ji moc neužila, protože mi bylo po téměř probděné noci a dvou redbulech poměrně mizerně.
Prečo anime a manga nesuks měla sice divný název, ale zábavný obsah. Dále se šlo na přednášku Co se o japonských nadpřirozených bytostech v manze nedozvíme. Ohromná fronta. Měli jsme štěstí, že jsme přišli o půl hodiny dřív, takže jsme se dostali, ale kdo jste tam byl, asi tušíte, co myslím tou ohromnou řadou... Škoda jen, že se přednáška úplně nestihla.
A jako poslední: Těžký život Yaoistek. Nagat neznám, ale yaoi mám docela ráda, takže jsem se do sálu prostě chtěla dostat. Jenže jsem nebyla sama. Ten řev, když se otevřely dveře a začalo se vpouštět dovnitř... Cítila jsem se jako s dvanáctiletými fanynkami Justina Biebera, které se právě chtějí vermomoci dostat na jeho koncert. Až mě překvapilo, jak dokážou být i otaku hrubí. Ale co už, nějak jsem se prorvala.
Domů jsem dojela v jedenáct v noci a v pátek neděli (Celý AF jsem neděli říkala pátek, nevím proč...) jsme už nejeli. Byli jsme moc vyčerpaní a program nás neuchvátil natolik, abychom se do Brna vraceli.
Mám moc dobrý pocit z přátelskosti všech otaku. Taky se cítím úplně nadšená, když si uvědomím, že se otaku baví o yaoi úplně normálně a otevřeně. Kdybych ve třídě spustila: "Tak včera jsem se dívala ja kreslené gay porno a bylo to naprosto boží," asi by se na mě dívali jako na retarda. U otaku je to však naprosto běžná věc... Je to paráda.
AnimeFest jsem si náramně užila a už se moc těším na další ročník ^^

Výlet na kolech 2. května

4. května 2014 v 11:32 | Kiara
Ahoj.
Tak jsem se zase jednou přemluvila a vyrazila jsem s kamarádkou ven na kolech. Když jsem tak jela, řekla jsem si, proč bych nenafotila pár fotek a nehodila to na blog? Možná to nikoho nebude zajímat, ale možná ano a aspoň trošku zaplním rubriku fotky... Ale neměla jsem s sebou nic jiného než mobil, který, jak jsem před chvílí zjistila, nemá zas tak dobrý foťák. Příště už si vezmu svoji růžovou zrůdu (foťák) a snad už to bude lepší.
Nuže, když jsme vyjížděly, bylo 20 stupňů a nádherně modrá obloha. Byla to paráda, kámoška se snažila fotit mobilem za jízdy, asi si dovedete představit, jak to dopadlo. Poté se však zatáhlo a začalo poprchávat, tak jsme to otočily.
A nakonec, následky ze zimního ročního období, kdy jsem na kole nejezdila: bolí mě zadek ze sedátka a dostala jsem rýmu... Skvělý. Ale byla to dobrá změna.

Zoo + Laser game

3. listopadu 2013 v 11:32 | Kiara
Zdravím!
Jistě si všichni vzpomínáte na ty podzimní prázdniny, které nedávno byly. Kde jste byli? Co jste dělali? Taky jste si tak odpočali od školy?
Ve středu jsem byla v Zoo v Brně, poté jsme se s partou přesunuli na Laser game. Přináším tedy spo~usty fotek.

Fotky 0.1

30. října 2013 v 19:04 | Kiara
Ahojky.
Tak jsem opět po sto letech vyšla z té temné a monuré jeskyně zvané pokoj a vyrazila s foťákem v kapse ven. Nečekala jsem, že se bude tak brzy stmívat, ale i tak jsem vyfotila pár amatérských fotek.
Mraky byly opravdu nádherné, zářily oranžovými barvami, hned jak slunce zmizelo za obzorem. Tady je máte:

Animefest 2013

14. května 2013 v 11:54 | Kia-chan
Ahoj lidičky! Tak jsem se vám vrátila. Živá zdravá, hladová a zrujnovaná! :D Ale řeknu vám, stálo to za to! Úžasné to bylo, naprosto úžasné. A příští rok pojedu určitě znovu!
Nebudu nic dále rozebírat, tady máte můj program, jak to vypadalo:

Rozkliknutím zvětšíte obrázek ;)

A jak to nakonec dopadlo?

Překlad

23. března 2012 v 19:39 | Kia-chan

Překlad

No, tak jsem si tak uklízela pokoj a našla jsem jeden dárek od mojí kamarádky. Je to kámena na něm je namalovaný drak. Je na něm pár znaků a zezadu text a hodně by mě zajímalo, co to vlastně znamená. Proto bych chtěla někoho poprosit, jestli by mi nepomohl to přeložit. Já jsem na jazyky úplně levá a ani nemám páru, v jakým jazyce je to sepsaný. Kámoška si o už taky nepamatuje :D Proto bych byla velice vděčná, kdyby mi to nějaká dobrá duše přeložila do komentářů :D Děkuji moc :D
 
 

Reklama