Dojmy z mang

Kimi ga Uso o Tsuita

10. ledna 2016 v 12:48 | Kiara

Saki Kudou bydlí jen s matkou, protože když byla malá, opustil je otec, přestože její vzpomínka na něj je, jak jí říká, že se vrátí. od té doby Saki nesnáší lháře.
Po nástupu na vyšší střední se její život obrátil dobrým směrem. Má slušnou brigádu, nejlepší kamarádku, dokonce si našla kluka. Najednou se ale všechno pokazí. Když ji matka veze na rande s klukem, nabourají. Saki se pak probudí v nemocnici, a když se doktora zeptá, co je s její matkou, z muže se stane šedá postava, která odpovídá, že je v jiné nemocnici. Později Saki zjistí, že se to stane vždy, když lidé lžou.
Na pohřbu své matky se rozhoduje, ke komu půjde bydlet. Najednou se objeví mladý muž, který tvrdí, že je její bratr, a chce se stát jejím opatrovatelem. Saki jeho nabídku přijme. Jak se její život bude vyvíjet dál s touhle schopností a s nově nalezeným bratrem?

Rok vydání: 2009 - 2010
Počet knih: 3
Žánry: Drama, Romantika, Mysteriózní, Psychologické, Shoujo

Akkan Baby

6. srpna 2014 v 20:15 | Kiara

Shigeru a Yuki se setkali na koncertě své oblíbené skupiny. Od té doby jsou nerozlučnými přáteli. Ale opravdu se jejich vztah dá nazývat přátelstvím? Co se může přihodit těmto dvoum naivním a nevědoucím středoškolákům za trable?

Rok vydání: 2001 - 2002
Počet knih: 3
Žánry: Komedie, Shoujo, Ecchi, Drama, Školní život

Seijou Kouchakan no Jijou

5. července 2014 v 23:19 | Kiara

Kluk jménem Shino je zamilovaný do dívky Maruyami. Požádá o pomoc svého kamaráda Akiru, ale ten s onou dívko začne chodit. Proto chce Shino zajíst svůj žal v kavárně. Jenže jakmile se napije černého čaje, jeho život se rázem obrátí naruby.

Rok vydání: 2006
Počet knih: 1
Žánry: Ecchi, Shoujo-ai, Shounen-ai, Komedie

Kanojoiro no Kanojo

30. května 2014 v 23:30 | Kiara

Maju Koida je začínající módní návrhářka, která však dává před prací přednost svému milostnému životu. Proto také, jakmile se s ní rozejde přítel, hledá co nejlevnější bydlení. Nakonec se nastěhuje do domu, jehož majitel jej právě pronajímá na tři roky. Jenže zjistí až při první návštěvě, že dům obývá i někdo jiný, proto tak nízký nájem. A neexistuje lepší přivítání v novém domě, než náhlá rána a ruka vycházející ze stěny. Yuka, Majuina spolubydlící, se totiž věnuje bojovému sportu MMA. Jak tyto dvě dívky s naprosto rozdílnými osobnostmi a zájmy budou spolu vycházet?

Rok vydání: 2007
Počet knih: 3
Žánry: Josei, Sportovní, Romantika, Drama, Ze života

Watashitachi no Shiawase na Jikan

18. ledna 2014 v 0:16 | Kiara

Yuri byla ve svých šestnácti letech slavnou pianistkou. Momentálně je jí třicet a už potřetí se pokusila o sebevraždu. Yuu je zase mladý muž, který právě sedí ve vězení za vraždu tří lidí. Oba kvůli nemilosrdné minulosti ztratili vůli žít. Sestra Monica, Yuriina teta, však často navštěvuje vězně, kteří nemají nikoho jiného. Jednoho dne vezme s sebou i dívku. Jak to dopadne, když se Yuu a Yuri setkají?

Rok vydání: 2007
Počet knih: 1
Žánry: Drama, Romantika, Tragédie, Ze života, Seinen

Boku wa Kiss de Uso wo Tsuku

20. října 2013 v 13:21 | Kiara

Meiko miluje knihy a vždy po škole chodí do knihovny. Jednou však usne a někdo ji políbí. Když se probudí, v knihovně jsou čtyři kluci. Který z nich jí mohl ukradnout první polibek?

Rok vydání: 2008
Počet knih: 2
Žánry: Shoujo, Romantika, Komedie, Školní život, Bishounen

Kagen no Tsuki

15. října 2013 v 11:45 | Kia-chan

Středoškolačka Mizuki si prochází težkými časy. Její matka zemřela, otec se oženil se svou milenkou, její přítel ji podvedl s její nejlepší kamarádkou. Jednou, když se prochází po ulicích Tokia, potká cizince, který v noci při úplňku hraje na svou kytaru tak úžasnou melodii, že si ji Mizuki okamžitě zamiluje. Dozví se, že se cizinec jmenuje Adam a přicestoval na měsíc do Japonska.
Když ale má odjet, nabídne Mizuki, aby odjela s ním. Ta na něj čeká na místě, kde se setkali, ale nikde jej nevidí. Až nakonec se objeví na druhé straně přechodu. Jenže když se dívka rozběhne k němu, nevšimne si červeného světla na semaforu a srazí ji auto. Od té doby leží její tělo v kómatu v nemocnici, ale její duše je uvězněná v domě, kde trávila s Adamem čas. Jenže si pamatuje jen na Adamovu existenci. Jednou ji najde holčička jménem Hotaru a slíbí jí, že jí pomůže. Jenže když do domu přivede své přátele, nevidí ji nikdo, jen Hotaru.

Rok vydání: 1998 - 1999
Počet knih: 3
Žánry: Drama, Romantika, Shoujo, Tragédie, Psychologické

Shinrei Tantei Yakumo - Akai Hitomi wa Shitteiru

12. října 2013 v 18:35 | Kia-chan

Haruka se bojí o svoji kamarádku, která právě leží v nemocnici poté, co ji najdou v bezvědomí před opuštěnou ubytovnou. Proto se vydává navštívit Společnost pro výzkum filmů a kinematografie, kde je záhadný mladík jménem Saitou Yakumo. Říká se o něm, že má nějakou mentální schopnost. Údajně vidí duchy. Ale je to vůbec pravda? Dokáže její kamarádce pomoci?

Rok vydání: 2007 - 2009
Počet knih: 2
Žánry: Krimi, Horor, Nadpřirozeno, Mysteriózní, Nadpřirozeno

Cat street

5. října 2013 v 22:35 | Kia-chan

Keito byla v dětství velmi talentovanou herečkou. Jenže po zradě své jediné přítelkyně se na celých sedm let uzavřela sama do sebe. Přestala chodt do školy, byla často zavřená v pokoji a odmítala s kýmkoli se stýkat. Jednoho dne však na ni v baru promluví velice podezřelý postarší muž a přemluví ji, aby s ním zašla na jedno speciální místo. Pro dívku je velkáým překvapením, když se objeví před na první pohled obyčejnou školou. Jenže tahle škola je zvláštní v tom, že nemá povinnou docházku, můžete si v ní vlastně dělat cokoli, co vác baví.

Rok vydání: 2005 - 2007
Počet knih: 8
Žánry: Romantika, Drama, Shoujo, Školní život
 
 

Reklama