Dojmy z anime

Orange

9. února 2017 v 19:16 | Kiara

Naho Takamiya jednoho dne obdrží dopis od svého budoucího, o deset let staršího já. A protože všechny události perfektně sedí, nemůže se jednat o žádný vtípek. Co se v dopisu píše? Že ten den do jejich třídy nastoupí nový žák. Že se jmenuje Kakeru Naruse. Že si sedne do prázdné lavice vedle ní. A že na něj má dávat pozor.
Jak moc se díky tomuto dopisu může změnit budoucnost?

Rok vydání: 2016
Počet epizod: 13×20 minut (Dokončeno)
Žánry: Romantika, Shoujo, Školní život, Drama, Tragédie

Bokura wa Minna Kawaisou

24. listopadu 2015 v 19:57 | Kiara

Usa se chce postavit na vlastní nohy, a protože ještě nemůže bydlet zcela sám, nastěhuje se do jednoho penzionu, který je plný podivných lidí. Jenže mezi nimi najde dívku Ritsu, introvertku a milovnici knih, která chodí do stejné školy a která jej na první pohled okouzlí svým zevnějškěm.

Rok vydání: 2014
Počet epizod: 12×24 minut (Dokončeno)
Žánry: Komedie, Romantika, Seinen

Arcana Famiglia

21. listopadu 2015 v 21:59 | Kiara

Felicita je jediná dcera Otcovy organizace, možná i mafie, známé také jako rodina Arcana. Rodina se skládá z lidí, kteří uzavřeli smlouvy s tajemnými kartami a díky nim obdrželi zvláštní schopnosti. Otec se rozhodl, že je načase odejít do penze a dát své místo jinému muži, který bude řídit rodinu Arcana. Rozhodnutí, kdo v rodině dostane místo, zařídí takzvaný turnaj mezi uživateli Arcany. Otec vítězi slibuje své místo, jedno ze svých přání a ruku své dcery. Avšak Felicita to odmítá akceptovat a rozhodne si vybojovat svou vlastní cestu se svými přáteli Liberta a Nova. (Zdroj: Akihabara)

Rok vydání: 2012
Počet epizod: 12×24 minut (Dokončeno) + 1 OVA
Žánry: Bishounen, Shoujo, Komedie, Akce

Ookami Shoujo to Kuro Ouji

30. října 2015 v 11:00 | Kiara

Erika je připravena si na střední udělat spoustu kamarádů, a protože po příchodu do třídy zjistí, že ostatní spolužáci se už stihli rozškatulkovat, rozhodne se napomoci si k přátelství malou lží. Pokud za malou lež pokládáte to, že si vymyslí přítele, který s ní v posteli provozuje zvrhlé věci. Jako důkaz, že říká pravdu, na ulici vyfotí úplně neznámého kluka a holkám jej představí jako svého přítele. Jaká to smůla, že Sato Kyouya, což je jméno vyfoceného kluka, chodí do stejné školy. Co bude muset Erika všechno podstoupit, aby její malá lež nevystoupala na světlo?

Rok vydání: 2014
Počet epizod: 12×24 minut (Dokončeno)
Žánry: Romantika, Komedie, Školní život, Shoujo

B Gata H Kei

8. května 2015 v 15:50 | Kiara

Krásná, chytrá a idolem všech kluků na škole. Takhle se dá popsat prvačka Yamada, která nastoupila na střední s jedním velmi důležitým cílem. Přijít o své panenství. Jenže to nesmí udělat někdo, kdo už má moc zkušeností; co kdyby se jí vysmál? Proto to musí být panic. V knihovně potká jednoho kluka, který vypadá naprosto obyčejně, ne zrovna mužně a nijak zvláštně. Ten ještě sex určitě neměl, proto je perfektní kandidát!

Rok vydání: 2010
Počet epizod: 12×24 minut (Dokončeno)
Žánry: Komedie, Dospívání, Ecchi, Seinen, Groteska

Watamote

7. května 2015 v 16:24 | Kiara

Kuroki Tomoko je vášnivý otaku, asociál a hráčka, která sní o střední, kde bude oblíbená, udělá si přátele, najde si přítele a prožije svoje mládí zábavou. Jenže z nějakého, jí neznámého důvodu se její sny stále nechtějí splnit a nikdo s ní nemluví. A čí je to chyba? No přeci všech ostatních! Tomoko se však pokusí svým snům vyjít naproti a začne se sebou něco dělat.

Rok vydání: 2013
Počet epizod: 12×25 minut (Dokončeno)
Žánry: Dospívání, Komedie, Školní život, Ze života

Deadman Wonderland

3. dubna 2015 v 8:59 | Kiara

Deset let po ničivém zemětřesení je na střední škole brutálně zabito 29 studentů, jen jeden z nich záhadně přežil. Igarashi Ganta viděl umřít celou svoji třídu, a jelikož nebyli žádní svědci, byl za tento masakr obviněný a poslaný do soukromého vězení jménem Deadman Wonderland.

Rok vydání: 2011
Počet epizod: 12×25 minut (Dokončeno) + 1 OVA
Žánry: Shounen, Dystopie, Gore, Horor

Ookami-san to Shichinin no Nakama-tachi

29. března 2015 v 13:52 | Kiara

Velmi, velmi dávno... Dobře, nebylo to zas tak dávno, existovalo jedno město, v němž stála škola jménem Otogi High School. Jedním z tamnějších klubů byl Otogi Bank, který poskytoval laskavosti, jež jim později žadatel musel vrátit. V tomto klubu není mnoho členů. Jedním z nich je Ryoko Ookami, tvrdá dívka ovládající umění boxu. Jak ale ona bude reagovat na vyznání lásky od Ryoshiho Morina, člověka, který se bojí přílišné pozornosti?

Rok vydání: 2010
Počet epizod: 12×24 minut (Dokončeno)
Žánry: Komedie, Romantika, Školní život, Delikventi

Hakushaku to Yousei

26. února 2015 v 9:32 | Kiara

Lydia Carlton je lékařkou skřítků a bydlí se Skotsku. Spousta lidí se jí vyhýbá, protože si myslí, že je blázen, jelikož trvdí, že vidí skřítky. Při cestě do Londýna za svým otcem však na lodi potká neznámého muže se spoustou šrámů, který ji požádá o pomoc.

Rok vydání: 2008
Počet epizod: 12×25 minut (Dokončeno)
Žánry: Fantasy, Bishounen, Romantika, Shoujo

Love Stage!!

23. února 2015 v 11:06 | Kiara

Sena Izumi je introvert a otaku. Už tak by to bylo dost špatné, jenže ještě k tomu pochází z rodiny plné talentovaných a slavných lidí: otec zpívá v muzikálech, matka je slavnou herečkou a bratr má hudební kapelu. Proto se od něj očekává, že bude také brzy mít svůj debut. Avšak Izumi se bojí vystupovat před publikem, a to hlavně kvůli nemilé události, co se stala před deseti lety, kdy hrál jako malý dívku v reklamě a stalo se mu pár trapností. Nakonec ale reklamu dokončil, když mu kluk, který hrál s ním, půjčil svůj talisman na uklidnění.
Jenže po deseti letech chce ona společnost natočit pokračování reklamy za podmínek, že v něm musí hrát ti stejní herci.

Rok vydání: 2014
Počet epizod: 10×25 minut (Dokončeno) + OAV
Žánry: Komedie, Shounen-ai

Amnesia

30. prosince 2014 v 17:30 | Kiara

Dívka jménem Heroine se prvního srpna probudí v kavárně, avšak bez vzpomínek. Po chvíli se jí však zjeví jakýsi kluk jménem Orion, který jí vysvětlí, co se vlastně stalo. Na Heroine tedy zůstává, aby své vzpomínky našla sama.

Rok vydání: 2013
Počet epizod: 12×25 minut (Dokončeno)
Žánry: Bishounen, Shoujo, Podle eroge

Miracle Train

22. prosince 2014 v 7:43 | Kiara

Už jste slyšeli o té legendě? Jedná se o linku metra, která jezdí bez omezení. Může do ní vstoupit jakákoli žena či dívka, kterou něco trápí. Uvítají ji pohlední muži, kteří představují jednotlivé stanice, a snaží se jí pomoci se všemi problémy.

Rok vydání: 2009
Počet epizod: 13×25 minut (Dokončeno)
Žánry: Bishounen, Komedie

Brothers Conflict

21. prosince 2014 v 2:22 | Kiara

Emin otec je velice vytížen svou prací, proto jeho dcera vždy zůstávala doma sama. Po čase však najde ženu, se kterou se chce oženit. Hinata Ema má tedy z ničeho nic partřit do rodiny se třinácti sourozenci. A nejen to, všichni jsou bratři. Jak si zvykne na tak početnou rodinu?

Rok vydání: 2013
Počet epizod: 12×25 minut (Dokončeno)
Žánry: Bishounen, Harém, Milostný mnohoúhelník, Shoujo.

Yamato Nadeshiko Shichi Henge

9. prosince 2014 v 0:35 | Kiara

Nakahara Sunako není zrovna společenská dívka. Popravdě je velice nespolečenská, nepečuje o sebe a ukrývá se ve svém temném pokoji. A proč? Protože jí kluk, kterého měla ráda, řekl, že je ošklivá. Jak to ale dopadne, když ji její teta svěří do rukou čtyř pohledných kluků, a nabídne jim zrušení nájmu, pokud z ní udělají opravdovou dámu?

Rok vydání: 2006 - 2007
Počet epizod: 25×25 minut (Dokončeno)
Žánry: Komedie, Bishounen, Shoujo, Groteska

Tokyo Ghoul

4. prosince 2014 v 6:40 | Kiara


Ghoulové, temná rasa krvelačných bestií, která může přežít jen díky lidskému masu. Žijí mezi lidmi a loví v tmavých uličkách. Jenže jsou to opravdu jen predátoři bez pocitů?
Devatenáctiletý student jménem Kaneki Ken je obyčejný, mezi dívkami ne moc oblíbený kluk, co rád čte knihy a chodí do kavárny. Jednou ve svém oblíbeném podniku uvidí krásnou dívku, která si začne číst stejnou knihu jako on.

Rok vydání: 2014
Počet epizod: 12×25 minut (Dokončeno)
Žánry: Akční, Horor, Gore, Seinen

Ano Natsu de Matteru

2. prosince 2014 v 6:34 | Kiara

Keitovi se stane zvláštní věc. Jednu noc jde vyzkoušet starou kameru svého dědečka, když vtom jej oslní pronikavé světlo a jakási síla jej odmrští z mostu. Jenže další den se vzbudí zpátky ve svém domě, naprosto v pořádku a bez jakýchkoli vzpomínek na minulou noc. Proto se jakoby nic vydá do školy, kde se se svými kamarády rozhodne, že spolu o letních prázdninách natočí film. Aby jich bylo více, přizvou i dvě studentky třetího ročníku, právě přistěhovanou Ichiku Takatsuki a doopravdy podivnou Remon Yamano.

Rok vydání: 2012
Počet epizod: 12×25 minut (Dokončeno)
Žánry: Milostný mnohoúhelník, Romantika, Školní život, Mimozemšťani, Ecchi, Komedie

Guilty Crown

30. listopadu 2014 v 11:54 | Kiara

Roku 2029 zasáhl Japonsko nebezpečný virus. Po této události se ujala vlády organizace GHQ. Deset let poté se dostáváme ke studentovi jménem Ouma Shu, naprosto obyčejnému a nezajímavému sedmnáctiletému klukovi. Jeho život by se stále ubíral nudným stereotypem, kdyby se ovšem nesetkal s dívkou Yuzurihou Inori.

Rok vydání: 2011 - 2012
Počet epizod: 22×25 minut (Dokončeno)
Žánry: Akční, Mecha, Sci-fi, Shounen, Dystopie, Pocity úzkosti, Tragédie, Thriller

Elfen Lied

1. května 2014 v 18:44 | Kiara

Diclonius, neboli nový druh lidí. Od ostatních se liší nejen rohy, které jim vyrůstají z hlavy, ale i neviditelnými vektory, kterými dokáží ublížit nespočtu živoucích. Není tedy divu, že se je lidé snaží vymítit, samozřejmě jen ti, kteří o jejich existenci vědí. Ti také některé z mála drží jako pokusné králíky v laboratoři. Jak to ale dopadne, když se jedna dostane ven, přičemž pozabíjí spousty vojáků, kteří se ji marně snažili zastavit? A až po ráně do hlavy ztratí paměť i řeč a najde ji "neznámý" civilista?

Rok vydání: 2004
Počet epizod: 13×25 minut (Dokončeno)
Žánry: Horor, Erotika, Harém, Akční, Sci-fi, Supersíla, Tragédie, Pocity úzkosti

Free!

24. dubna 2014 v 6:14 | Kiara

Haruka miluje vodu a cítí se v ní jako doma. Ještě na základce býval v plaveckém klubu, ty dny už jsou však pryč. Stále se však stýká se dvěma ze tří přátel, kteří s ním závodili v plavecké štafetě. I když Haruka odmítá, jeho dva přátelé chtějí znovu založit plavecký klub.

Rok vydání: 2013
Počet epizod: 12×25 minut (Dokončeno) + 3 speciály × 5 minut
Žánry: Bishounen, Komedie, Sportovní, Ze života

Kami-sama Hajimemashita

22. dubna 2014 v 12:47 | Kiara

Nanami se kvůli dluhům jejího otce ocitne na ulici a neví, co si počít. Sedí na lavičce jako hromádka neštěstí, když najednou zaslechne štěkot a prosení o pomoc. "Zachrání" muže na stromě odehnáním psa. Muž se jí odvděčí tak, že jí daruje dům. Napřed Nanami nevěří, každopádně nemá co ztratit, proto se vydává k domu, tedy k chátrající svatyni. Uvnitř ji přivítají dva ochránci svatyně a ne příliš přívětivý ochočený démon Tomoe.

Rok vydání: 2012
Počet epizod: 13×25 minut (Dokončeno) + 1 OVA
Žánry: Fantasy, Shoujo, Romantika, Komedie

Heart no Kuni no Alice: Wonderful Wonder World

21. dubna 2014 v 10:14 | Kiara

Jednu chvíli se sestrou na zahradě, hned druhou však padání do hluboké králičí nory. Hlavní hrdinka Alice se dostává do jiného, prazvláštního světa, který zná pouze ze svých snů. Tvor, který ji do světa přivedl, je králík, jenž se umí přeměnit na člověka s králičíma ušima. Jak se Alice dostane zpátky do svého světa? A chce se vůbec vrátit?

Rok vydání: 2011
Počet epizod: Film - 85 minut
Žánry: Bishounen, Fantasy, Harém, Romantika, Shoujo

Ben-To

19. dubna 2014 v 9:32 | Kiara

Zlevněné ben-to se nedá získat jen tak. Každý vlk chce naplnit sůj žaludek o polovinu levnějším jídlem. Jenže kusů je málo, proto o něj musí bojovat, samozřejmě s určitými pravidly. Každý chce získat ten nejlepší zlevněný pokrm. Nají se jen ti nejsilnější.

Rok vydání: 2011
Počet epizod: 12×24 minut (Dokončeno)
Žánry: Ecchi, Komedie, Akční, Školní život

11 Eyes

9. listopadu 2013 v 18:59 | Kiara

Setsuki Kakeru vyrůstal po sebevraždě své starší sestry v sirotčinci. Tam potkal dívku jménem Minase Yuka, se kterou v pozdějším věku začat chodit do stejné školy. Spřátelil se s dvěma dalšími spolužáky, jinak se moc s lidmi nesetkával. Jednou, když jej Yuka pozvala, aby šli do obchodního centra, se nebe náhle změnilo v rudé a měsíc v černý. Nikdo, kromě Yuky a Kakera, ve městě nebyl. Tedy až na nechutné příšery, před kterými mohli jen utíkat. Když už však měli namále, objevili se zase ve svém světě. Další den si opět vyšli doufajíce, že se rudá noc nevrátí. Jenže vrátila, tentokrát je však zachránila dívka s katanou a oblečená ve stejné školní uniformě jako oni. Co je dívka zač a proč se stále objevuje rudá noc?

Rok vydání: 2009
Počet epizod: 12×25 minut (Dokončeno) + OVA
Žánry: Romantika, Nadpřirozeno, Akční, Ecchi, Eroge, Fantasy, Pocity úzkosti, Supersíla, Seinen

Ookami Kodomo no Ame to Yuki

28. října 2013 v 9:12 | Kiara

Film, který vypráví o takové zvláštní rodině. Matka člověkem, otec vlkodlakem a děti jsou vlky také. Jaké to pro ně bude? S čím vším se budou muset potýkat?

Rok vydání: 2012
Počet epizod: Film - 2 hodiny
Žánry: Rodinné, Ze života, Dospívání, Ze součastnosti, Lidé se zvířecími prvky

Boku no Pico

16. října 2013 v 18:00 | Kia-chan

Tyto tři OVA mají každý jiný děj a nijak zvlášť na sebe nenavazují. První díl vypráví o chlapci Picovi, kterého si každý, bůh ví proč, plete s dívkou. A není tomu jinak ani po střetu s chlápkem, kterému Pico začně říkat roztomile "Makkun". Ten se do Pica zamiluje na první pohled a jdou spolu na rande. Poté, co skončí v autě se zmrzlinou, Makkun při žhavé chvíli zjistí, že Pico je ve skutečnosti kluk. Jenže to mu nijak nebrání v milostných hrátkách...
Druhé OVA je opět o Picovi, který ale potká Chicka, jak se nahý potápí v řece. Skamarádí se, hrají si a navzájem poznávají rozkoše svého těla.
Třetí díl se odehrává v Tokiu, kde potkávají Coco. Tohle stvoření bydlí v opuštěném metru a nerado nechává své věci samotné, proto jim kupuje příbuzné kamarády.

Rok vydání: 2006 - 2008
Počet epizod: 3×30 minut (Dokončeno)
Žánry: Yaoi, Anál, Shotacon, Cossdressing, Masturbace
 
 

Reklama