King Arthur: Legend of the sword

8. června 2017 v 16:32 | Kiara |  Ostatní dojmy

Zbrusu nové zpracování známé legendy o králi Artušovi a meči Excaliburu.


Víc popisovat příběh asi nemá cenu, každý asi o této legendě slyšel, přestože ji málokdo zná více dopodrobna. Všichni ale máme představu, o co se zhruba jedná.
Na filmu jsem byla v kině, takže moje pocity jsou zřejmě znásobené. Však to znáte sami, když jste v kině, film si většinou užijete víc.

Obvykle začínám hudbou, a hudba je ve filmu naprosto úžasná! Už v traileru se mi líbila a vždy, když začal tento fantasy soundtrack hrát, naskočila mi husí kůže. Naprosto běžně ho poslouchám jako podkres při brouzdání po netu, prostě ho úplně miluju. Už jen kvůli té hudbě se stojí na film podívat.

Okouzlila mě i kamera a vizuální efekty. Kamera je dost neobvyklá a v žádném filmu jsem ještě takové zpracování neviděla. Spousta střihů, zpomalení scény během boje a často poměrně neobvyklé úhly, jako třeba využití GoPro kamery připevněné na herce. Dokážu si představit, že to některým lidem nemusí vyhovovat a ocenili by běžnou práci s kamerou, mně to však přišlo skvělé. Dodalo to na dramatičnosti, ozvláštnilo celý film a je to jedna z věcí, díky které si právě tento film určitě zapamatujete.

Většinu herců jsem neznala, což je dobře, avšak jelikož je film britského původu a tam nemají takový výběr jako třeba v Americe, známé tváře jistě najdeme.
Postavy mi docela sedly. Artuš měl fajn povahu, uvěřitelnou vzhledem k tomu, že vyrůstal v bordelu.
Hlavní záporák mi nepřišel moc propracovaný. Přišlo mi, že byl zlý jen tak, prostě jen proto, že chtěl být zlý a chtěl moc. Jiný důvod či podnět neměl, nebo jsem na něj aspoň nepřišla. Legenda není pohádka, tak mě to zamrzelo.

Děj se jakž takž drží základních kamenů legendy, podle toho, co jsem se dočetla, s ní však má krom toho pramálo společného. Mně osobně přišlo, že vyprávění děje dost pokulhávalo. Vyhovovalo mi, že se příběh nerozvíjel moc pomalu, ale občas se všechno dělo tak rychle, že jsem nestíhala. Jako by tvůrci chtěli do filmu narvat hrozně moc věcí, ale máločemu se věnovali dostatečně. Často mi film přišel uspěchaný.
Film také obsahuje vtipné scénky, opravdu vtipné, žádné trapné fórky postav. Na druhou stranu mi tam občas nesedly. Přijde mi, že do totoho příběhu se vtipy moc nehodí. Nevím proč, ale napadlo mě, že by se takhle mohl točit třeba Robin Hood, ale od legendy o Artušovi bych čekala spíš scénář na vážnější notu.

Film určitě stojí za to, abyste se na na něj koukli, je to opravdu skvělá podívaná a uším také lahodí, avšak nečekejte žádné překvapující dějové zvraty. Navíc Artuš je fešák a občas se ve filmu ukáže i bez trička.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Medvědova slečna Medvědova slečna | E-mail | Web | 17. června 2017 v 13:06 | Reagovat

Souhlasím, stojí to za to. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama