Suicide Squad

10. prosince 2016 v 17:09 | Kiara |  Ostatní dojmy

Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Zdroj: csfd.cz)


V prvé řade bych chtěla zmínit, že jsem nikdy nečetla žádný komiks, mám k tomu naprosto neutrální postoj a úplně mě tento trend komiksů minul, proto se vůbec nevyznám v postavách a ději a souvislostech a tak. Jednoduše jsem před půl rokem viděla trailer na Suicide Squad a vypadalo to fakt dobře, takže jsem se těšila na akční komedii, kdy jsou v hlavní roli záporáci.

Použitá hudba byla fajn. Určitě znáte Heatiness od Twenty One Pilots, která hraje u titulků, a to není jediná dobrá hudba ve filmu. Hudba skvěle doplňuje atmosféru filmu, avšak nejedná se o žádný specifický soundtack, který byste si hned začali pobrukovat.

Z postav jsem měla ráda jenom Harley, Jokera a toho ohnivýho týpka. Ostatní podle mě neměli ten pravý komiksový a osobitý charakter. Připadali mi takoví nemastní neslaní, když to řeknu úplně buransky.
Harley byla zahraná skvěle, o tom žádná. Vážně jsem jí věřila, že je šílená a nezáleží jí na ničem jiném než na Jokerovi. Taky je to jediná postava ve filmu, která je vtipná, což je pro mě docela zklamání.
Jelikož jsem trapák a snad nikdy jsem neviděla Batmana, nemohu Jokera srovnávat s jeho předchůdci. Každopádně znám Jareda Leta (jemu je 44 wtf?!) spíš jako zpěváka než herce, takže mě dost překvapilo, jak dobře umí hrát.
A ohnivý týpek, jehož jméno si nepamatuji, mě zaujal svým odporem ke své schopnosti.
Ještě bych chtěla zmínit, že se mi líbilo zasazení Cary Delevingne, kterou opět znám spíš jako modelku než herečku. Ta holka je mi hodně sympatická a jsem ráda, že taky umí hrát. Doufám tedy, že ji uvidím ve více filmech.
Bohužel však pár postav bylo naprosto zbytečných. Ale naprosto. Kdyby tam nebyl ten týpek s bumerangem, děj by se vůbec nezměnil.

A teď se dostávám ke kameni úrazu, ději. Po skončení filmu jsem byla dost zklamaná a přemýšlela jsem, o čem to vlastně bylo. Postrádala jsem nějaký větší smysl, přišlo mi, že se tam toho vlastně moc nestalo. Moc jsem ani nepobrala, proti čemu v prvé řadě chtěli bojovat? Proč zrovna nejhorší zločinci? A žádné velké překvapení se taky nedělo. Vtipných scének jsem se moc nedočkala a nakonec jsem už byla ráda, že vidím titulky.

Pro mě docela zklamání. Fakt jsem se těšila, myslela jsem si, že to bude přesně můj styl, ale nakonec se z toho vyklubal podprůměrný film, na který se podívám maximálně s kamarády na nějakém přespání. Moc mě to nezaujalo a už konečně chápu, proč jsou na to tak nespokojené recenze.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama