Cinderella

20. prosince 2016 v 12:12 | Kiara |  Ostatní dojmy

Kdo by neznal příběh o Popelce. Zlá macecha a dvě nevlastní sestry využívají Popelku jako služku, přičemž Popelka se snaží život brát stále z té lepší stránky. Jednou však v lese potká krásného mladíka a hned se do sebe zamilují.


Vzhledem k tomu, že v posledních pár letech je tak nějak in točit znovu pohádky, akorát v moderním stylu, Popelka nesmí chybět.

Hudbu si upřímně moc nepamatuji, ale předpokládám, že byla dobrá. V pohádkách je přece vždycky hezký soundtrack, ne?

Prostředí, ve kterém se děj odehrával, bylo nádherné. Stejně tak třeba různé šaty a kočár a efekty, všechno bylo pěkné a pohádkové. Plno barev, třpitek. Popelčiny šaty na bál vypadaly trochu jako cukrová vata, ale jinak byly krásné. Myslím, že jsem kdysi někde četla, že jsou udělané digitálně.

Podle mě Popelka nebyla tak krásná, jak by měla být. Mně se ta herečka prostě nelíbila, a k tomu ještě moje averze vůči blond loknám. Na jednu stranu, kdo jsem já, abych hodnotila krásu ostatních, jen mi přišlo, že Popelka by měla být krásnější. Když se na ni dívám, je mi docela nesympatická.
Jakmile se ukázal princ, hned mi v mysli vytanul Rob z Game of Thrones, kterého hlaje stejný herec. Mně se nikdy nějak extra nelíbil, ale není ani ošklivý. Samozřejmě hodný a laskavý, šarmantní, dobrosrdečný...
Víla kmotřička mi přišla taková zvláštní. Na jednu stranu se mi líbilo, jak byla neohrabaná a lidská, na stranu druhou mi ty vtipné scénky s ní přišly trochu na sílu.
Macecha byla zahrána skvěle. Taky se mi moc líbily všechny její šaty. Dokonce jsem svým způsobem chápala, proč se chová tak, jak se chová. Což je zvláštní v pohádce, protože tam jsou záporáci prostě zlí od přírody nebo tak.

Jak mám asi zhodnotit děj. Všichni víme, jak to skončí, i kdybychom příběh o Popelce neznali nazpaměť. Řekla bych, že se děj drží věrohodně původní Disney verze, nesnaží se hrát si na žádný teen hororovou pohádku jako třeba Karkulka, proto však zaujme spíš mladší publikum, řekněme 11 až 14 let.
Ještě bych chtěla zmínit, že úplně neuznávám tuhle pravou lásku na první pohled, kdy jsou si jeden druhému souzeni, bezhlavě se do sebe zamilují, všechno dobře dopadne a jsou šťastní až do smrti. Ale jak říkám, je to pohádka a já jsem už moc stará na to, abych si tu dětskou nevinnost užívala a pořád prostě musím nad těmito věcmi přemýšlet...

Film bych přirovnala k cukrové vatě. Jednou za čas fajn, ale je tak sladká, že vám to stačí minimálně na půl roku. Takže pokud máte zrovna chuť na pohádku, ale jste už (podle společnosti) moc staří na animovanou Popelku, tohle je fajn alternativa. Každopádně se však nejedná o film, který byste nutně potřebovali vidět. Rozhodně vám nic neujde.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rea Rea | Web | 24. prosince 2016 v 22:32 | Reagovat

Túto rozprávku som videla už dávno, takže si ju už celkom nepamätám :D Ale mojim dôvodom bol práve spomínany Richard Madden, pretože mne sa zas v Got strašne páčil :D Tak som si proste musela pozrieť aj toto :) Súhlasím s tým, že tá herečka nebola nejako očarujúca, ale dala sa :-D
Nakoniec by som tento film zhodnotila ako celkom dobrý, ale viackrát si ho už asi nepozriem :) Neoslovil ma natoľko :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama