Prosinec 2016

Šťastné a veselé

24. prosince 2016 v 0:50 | Kiara |  Z mého života
Ahoj!
Bohužel se mi nepodařilo vymyslet ani zrealizovat žádné vánoční překvapení na blog, takže se musíte u mě spokojit jenom s jednoduchým článkem a signaturou s přáním k Vánocům.
Takže bych vám, jako jedna z mnoha, chtěla popřát příjemné prožití svátků, ať se máte hezky, ať dostanete, co jste si přáli, a ať Vánoce prožijete v klidu a v pohodě s lidmi, které máte rádi.


Cinderella

20. prosince 2016 v 12:12 | Kiara |  Ostatní dojmy

Kdo by neznal příběh o Popelce. Zlá macecha a dvě nevlastní sestry využívají Popelku jako služku, přičemž Popelka se snaží život brát stále z té lepší stránky. Jednou však v lese potká krásného mladíka a hned se do sebe zamilují.

Nákup vánočních dárků

16. prosince 2016 v 12:48 | Kiara |  Z mého života
Ahoj!
Vánoce jsou už snad za týden a já teprve včera nakoupila dárky. Těch lidí v Brně, no příští rok budu kupovat přes internet.
Každopádně chtěla bych se vám pochlubit, nebo spíš vám jen oznámit, co jsem sehnala. Letos to není nic moc, prostě mi nic nepadlo do oka, co by se rodině mohlo líbit. A ani jsem nedělala žádné fotky, takže vám to jenom stručně popíšu.

V prvé řadě jsem koupila nový balicí papír v obchodě Nanu Nana. Má takový ten jakoby zastaralý hnědý odstín a jsou na něm malí červení jednoduší sobíci. Možná jsem to měla vyfotit, abyste si to nemuseli podle mého pitomého popisu představovat...
Ale hrozně se mi to líbí, v jednoduchosti je krása, mám k tomu pěknou červenou stužku a už se těším, až budu balit.

Sestře jsem koupila papírové košíčky na muffiny, takové červené se srdíčkama a s tečkama, a k tomu knížku Alchymistické povídky. Myslela jsem si, že to bude nějaké pěkné fantasy, ale když jsem si, až doma já blbec, přečetla první stránku, zjistila jsem, že to bude asi pěkná nuda. Takže teď si říkám, jestli jí tu knížku dát, nebo jí koupit něco jiného... Jenže do Brna se už asi nedostanu, takže nevím ani kde. Nějaké rady?

Babičce jsem koupila takové ty voňavé tyčinky, co se dají do lahvičky s olejem a voní to po citrusech. Protože je to jednodušší, než zapálit vonnou svíčku, že ano.

Matce jsem pořídila knihu Velký Gatsby. Taková ta klasika pro ženy, ne? Ona moc nečte, ale ta knížka je docela malá, takže jí to nezabere moc času.

A bratrovi jsem koupila naprosto skvělou knížku, co je o přežití v divočině, ve městě a při katastrofách. Je to fakt zajímavé čtení se spoustou obrázků. Trochu se obávám, že ho to neosloví tolik co mě, ale popravdě mi je to docela jedno. Když se to nebude líbit jemu, klidně se "obětuji" a vezmu si tu knihu k sobě.

Taky jsem sháněla nějaký blok na psaní si deníku, protože ten, co mám, už za chvíli bude úplně popsaný, a i když jsem hledala kroužkový, nakonec jsem si koupila s pevnými deskami. Na deskách jsou slunečnice a je to jako dělané pro deník. A jen za 20 korun v levných knihách, no bez váhání jsem to koupila.

Takže to jsou moje dárky k Vánocům. Letos je to nic moc, příští rok to prostě asi vyberu někde na internetu a hotovo. Dochází mi nápady, nevím, co kupovat.

Jak jste na tom vy?

Mějte se krásně a jezte cukroví!

11 věcí, které by si introverti přáli, aby ostatní věděli

13. prosince 2016 v 1:49 | Kiara |  X věcí, které...
Ahoj!
Tyto články "X věcí bla bla bla" mě opravdu baví psát, dokonce jsem přemýšlela, že bych pro ně založila samostatnou rubriku. Jen netuším, jak by se nazývala. Takže pokud by vás něco napadlo, dejte mi určitě vědět do komentářů.

Osobně se považuji za introverta. Nejen sama, ale i okolí to o mně tvrdí. Popravdě, někteří mi dokonce říkají asociál, ale to mi přijde trochu přehnané. Jsem si jistá, že spousta lidí, co navštěvuje můj blog, jsou také introverti, protože celkově na mě většina blogerek takto působí, takže mi určitě aspoň u některých bodů dáte za pravdu.
Tak, to by bylo na úvod. Pusťme se tedy rovnou do toho.

Storks

12. prosince 2016 v 14:17 | Kiara |  Ostatní dojmy

Každý přece ví, že děti odjakživa nosili čápi. Tak to aspoň bylo, dokud se nezjistilo, že se děti dají dělat i jiným způsobem. Takže teď čápi místo dětí nosí všemožné výrobky, které si lidé objednají. A vlastně proč ne? Obzvlášť po tom incidentu, co se kdysi s jedním dítětem stal...

Suicide Squad

10. prosince 2016 v 17:09 | Kiara |  Ostatní dojmy

Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Zdroj: csfd.cz)

Design 15

5. prosince 2016 v 13:26 | Kiara
Ahoj,
po víc jak půl roce jsem se konečně dokopala změnit si layout. Ani mi to nepřišlo jako půl roku, ale za to asi může moje častá neaktivita tento rok.
Jakože v hlavě jsem tento layout na blogu viděla mnohem hezčí, než jaký jsem ho nakonec zvládla udělat, což mě trochu mrzí. Popravdě, hodně mě to mrzí. Znovu je to jednoduchý styl a ten obrázek je moc pěkný. Jen doufám, že ho všichni vidí stejně jako já, i když třeba mnozí mají jiné rozlišení monitoru. Bohužel to nemám jak zkontrolovat, takže se případně omlouvám.
Co k tomu dodat. Nejsem z toho úplně nadšená, ale tak snad to ani není nejhorší. Dejte mi vědět, jak se líbí nový vzhled blogu vám.


Psychickou nemoc řešit hrubou silou?!

2. prosince 2016 v 1:26 | Kiara |  Nezávislé myšlenkové pochody

Právě jsem si přečetla na seznam.cz fakt zvláštní článek. Odkaz máte TADY, ale pro ty, co by to nechtěli číst, vám to trochu shrnu. Sedmdesátiletý chlap žádá o radu, co má dělat, když jeho dcera trpí obsedantně kompulzivní poruchou (člověk má svoje rituály, je přehnaně čistotný atd.) a on na stará kolena chce mít klid. Dokonce přemýšlí, že by se odstěhoval, takže by na to nechal svoji manželku samotnou!
A nejde ani tak o to, že ten pán přemýšlí, že by utekl. Věřím, že to musí být opravdu strašná situace a prostě už neví, co má dělat. Ale nejhorší na tom je ta rada od pana Hausmanna. O tom chlápkovi sice nic nevím, ale doopravdy si po přečtení jeho "rady" nedokážu představit, jak se takový člověk dostal k psaní rad ostatním lidem, když má tak neobjektivní a bezpáteřní názory.