The Secret Life of Pets

26. listopadu 2016 v 13:00 | Kiara |  Ostatní dojmy

Co vyvádí naši domácí mazlíčci, když se nikdo nedívá?
Max je pes, který je věrně oddaný své paničce Katie. Je přesvědčen, že spolu mají ten nejlepší vztah, jaký nikdo jiný nemá. A přestože Katie každý den někam odchází, netrpělivě na ni v bytě čeká. Jenže jednoho dne nepřijde domů sama. A tak se u nich zabydlí další pes, obrovský a chlupatý čokl jménem Baron. Max tak cítí, jako by Katie pomalu ztrácel. Jak se bude vztah mezi těmito dvěma novými spolubydlícími vyvíjet?


Animáky, to je moje. A na Tajný svět mazlíčků jsem se dost těšila. No zvířátka, co víc si přát.

Animace byla poměrně fajn. Trošku jsem bojovala s tím, že některá zvířata byla prostě podle mě ošklivá. Přece jen jsem čekala, že všichni budou pěkní, někteří až roztomilí, ale spousta z nich se mi jednoduše nelíbila.
Film jsem sledovala v angličtině. Už snad nic nesleduju s českým dabingem. Jednu věc si ale neodpustím. Sehnala jsem titulky, kde zřejmě používali jména z dabované verze, takže se pár zvířat jmenovalo jinak. Což trochu nechápu. Přijde mi, že v titulcích není potřeba měnit jména (pokud to není třeba podle knihy, kde jsou jména jinak). V dabingu si toho nikdo nevšimne, ale když v originále říkají Duke a v titulcích je Baron? Přijde mi to trošku matoucí.

Moc se mi líbilo, jak byly postavy charakteristické. O všech zvířatech máme jakési podvědomí, jak se chovají. Například psi pronásledují motýli a štěkají na veverky, kočky jsou prostě mrchy a musí všechno zničit a tak. Výstižné.
Jediné zvíře, které jsem si oblíbila, byl ten roztomilý králíček. Ta jeho afektovanost a kontrast a roztomilost, vždycky mě rozesmál.

Příběh bych očekávatelný, ostatně jako u všech animáků. Je to pro děti, nelze čekat žádnou hloubku. Některé scény mi přišly až přehnané, že se tvůrci snažili o vtipnost, nakonec mi to však přišlo tak trochu trapné. Ale to je možná tím, že nejsem cílovka. Přesto zde byla spousta pasáží, u kterých jsem se dost pobavila.
A ještě bych chtěla vyzdvihnout, jako pozitivum samozřejmě, že kočky jsou zde povětšinou zlé a psi jsou nejlepší a tak. Tohle pravidlo možná neprovází celý film, rozhodně je to zde, možná jako vtip, naznačeno. A to mi vyhovovalo, protože, jak asi víte, kočky nemám moc v lásce.

Co k tomu dodat, film je naprosto průměrný animák se silnějšími a slabšími chvilkami. Rozhodně od něj neočekávejte nějakou nezapomenutelnou podívanou, ale že by to byl úplný propadák, to si taky netroufám říct.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bianca Bianca | Web | 26. listopadu 2016 v 13:27 | Reagovat

Poznám to, no ešte som si to nepozrela. :) Novinka, ktorú dávajú v kine no ja som extrovert, ktorý si to pozrie o rok :D

2 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 26. listopadu 2016 v 21:18 | Reagovat

Už sa to dá stiahnuť. Mám to v pláne pozrieť cez Vianoce, keď nebudem mať toľko roboty a učenia. Som celkom zvedavá. Animáky mám fakt rada. Leví kráľ je moja srdcovka :D jediná vec pri ktorej revem, keď umrie Mufasa. :D pri iných veciach som necitlivá mrcha, ale toto ma vždy dostane :D Keď som pracovala v hračkárstve, dostali sme z The Secrel Live of Pets hračky a boli fakt ňuňaté. Už to ma navnadilo. Musím si to pozrieť.

3 naoki-keiko naoki-keiko | E-mail | Web | 27. listopadu 2016 v 20:25 | Reagovat

Film jsem viděla před pár měsíci a dost jsem se u něho bavila. Příjemná oddychovka. A to jsem myslela, že v poslední době jsou animáky pochybné kvality...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama