Sedm náhodných obrázků z Pinterest

27. října 2016 v 13:42 | Kiara |  X věcí, které...
Ahoj!
Řekla jsem si, že ten blog nesmím takto zanedbávat, zároveň mě však nenapadalo žádné téma, o kterém bych mohla psát. A tak se v mé hlavě zrodil nápad, naprosto nevím jak, že bych mohla zabrouzdat na stránce Pinterest ve své složce liků a náhodně vybrat sedm obrázků a k nim něco málo napsat. Uvidíme, jak moc velká kravina to bude, připadalo mi to zajímavé. Každopádně pokud tento článek vyjde, zřejmě to až tak hrozná pitomost nebude.

Občas si tak tuto stránku prohlížím a u nějakých obrázků mám třeba inspiraci do povídek, někdy mě třeba citát naprosto uchvátí nebo se mi líbí prostě jen vizualizace. Každopádně jsem moc líná a nepořádná na to si všechny ty obrázky ukládat, takže momentálně mám kolem 350 liků... No, je z čeho vybírat.

Z toho taky plyne, že se o mně možná i něco málo dozvíte. Proto jsem usoudila, že tento článek zařadím právě do rubriky "Z mého života". (Naprosto zbytečný odstavec mimochodem...)Kdo by tušil, že poprvé můj kurzor ukáže na obrázek, který jsem na blogu už kdysi použila. No, podle mě si na něj stejně nikdo nepamatujete (já totiž taky nevím, kde jsem ho použila). Proč to tu vůbec píšu, to nikdo neví...
Text, co ta dívčina drží v ruce, mi je docela blízký. Jsem tak nějak ve věku, kdy si začínám uvědomovat, kdo vlastně jsem. Přemýšlím nad tím, jak se chovám k ostatním a jak se oni chovají ke mně. A tak nějak zjišťuji, že neumím říkat ne. Když po mně někdo něco chce, tak mu pomůžu, často i na úkor svého štěstí.
Zároveň nerada žádám o pomoc. Chci tvrdohlavě všechno zvládnout sama, jednak proto, abych ostatní neotravovala, jednak taky kvůli tomu, že si nechci připadat neužitečná a neschopná.


Co na to říct. Nejsem první, poslední a zdaleka jediná, co kdy zažila neopětovanou lásku.
Přijde mi, že dost kluků mě bere jako kamarádku, ale nikdo z nich ve mně nikdy neviděl svoji potenciálí přítelkyni, nikdo ve mně neměl takzvaný "crush" (miluju to slovo), jednoduše nejsem materiál vhodný na zamilování.
Zajímalo by mě, jaký to asi musí být pocit, když se za tebou kluci otáčí na ulici, když ti skládají komplimenty na baru, když se při tvém úsměvu nervozitou zakoktají...
(Mimochodem, právě jsem zjistila, že potenciální a potencionální je to samé... To jen aby tento článek byl pro vás něčím přínosný a nebyla to jen snůška mých keců. Ehm, jdeme dál...)


Hah, jeden z prvních obrázků, co se mi líbil! To víte, každá holka musí mít aspoň jeden "celebrity crush". Já jich mám hned několik, a jak možná víte, jedním z nich je Thomas Brodie Sangster.
Jeden čas jsem z něj naprosto šílela, chtěla jsem vidět všechny filmy, kde hrál, dívala jsem se na rozhovory s ním a líbil se mi čím dál tím víc. Platonická láska je tak krásná věc!
Teď už mě to naštěstí trochu pustilo. Obdivuju ho pořád, jen už nejsem šílená fanynka, co by musela mít jeho oltář v pokoji. Líbí se mi nejen vzhledově, ale i povahou. Takový andílek. Skvělý vzor, takto má vypadat celebrita. Vynikající herec. A britský přízvuk!


Že by inspirace na nějakou postavu v povídce? Co asi má za schopnost, vidí do budoucnosti? Ovládá počasí? Může přeskočit do mysli někoho jiného? Kdo ví! (Třeba je to nový Daredevil...)
Miluju, když najdu obrázek a v mysli mi vyskočí nějaké scénky, ne-li přímo děj samotné povídky! Jeden obrázek, který vystihuje všechny moje myšlenky. No co víc si přát? Jeden z nejlepších druhů inspirace.


Tento obrázek ve mně vzbuzuje různé pocity.
Nutí mě zamyslet se nad tím, jak je dnešní generace mladistvích stresována, co všechno musí řešit... a jak se to spoustě nedaří. Jak upadají do depresí, kouří, berou drogy, protože jim nikdo není schopen pomoct. Protože jejich rodiče se rozvádějí, jejich spolužáci je šikanují, v televizi vidí, že nejsou dost dobří. Dospělí a "moudřejší" je odsuzují, protože si ničí zdraví, když ani ještě nemají vlastní mozek. Jenže to společnost je do toho tlačí. A když ne společnost, tak jejich psychické trable.
Taky myslím na to, jak se to stalo? Je mi skoro dvacet a cítím se, jako bych už byla unavená životem. Přitom bych měla být na vrcholu! Ale všechno, co vidím kolem sebe, pro mě znamená další stres. Škola, vztahy, skaut, práce, zdraví, peníze...


Tohle je na jednu stranu i docela vtipné. Myslet si přece můžeme cokoli, aniž bychom se za to styděli, když to však neřekneme nahlas. Jenže já to nedokážu. Když se přistihnu, že myslím na něco, na co bych podle sebe myslet neměla (třeba nějaká úchylárna), tak si prostě nedovolím o tom ani snít. Jako by mě za to snad mohl někdo odsoudit. Prostě wtf...
Když už ani ve svých myšlenkách nemůžu mít to, co chci, je to fakt špatný, co?


Přesně tohle si říkám, když se mi chce brečet a chci tomu zabránit. Protože je to pravda. Když se rozpláču, nic tím nezměním. Problém nevymizí a já ještě budu mít ostudu, když jsem třeba na veřejnosti.
Je to docela zvláštní, když se nad tím zamyslím. Já jsem přesvědčená o tom, že bych měla ostudu, kdybych brečela před ostatními, ale kdybych viděla někoho brečet, rozhodně by mi to jako ostuda nepřišla. Jak může být ostudné projevit své city? Tak si tak říkám, proč sobě nedovoluji to, co beru jako normální u ostatních?

Uf, popravdě jsem se bála, co vyberu. Abyste byli v obraze, vybírala jsem tak, že jsem zavřela oči, zběsile jsem posouvala kurzorem a tak jsem "zajistila" náhodnost. Nevím, jak moc věříte mé poctivosti, ale fakt jsem měla strach, co na sebe prásknu. Naštěstí to dopadlo docela dobře.
Hele, tohle mě docela bavilo. Takže pokud by se tento nápad líbil i vám, mohla bych to někdy za čas zopakovat, byli byste pro?

A dotaz na závěr:
Jaké pocity tyto obrázky vyvolávají ve vás?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 27. října 2016 v 16:56 | Reagovat

Tak ten obrázok je naozaj skvelý pre poviedku. Tiež ma pri pohľade naňho napadlo to isté čo teba. Akú by som jej dala schopnosť? Aký by som spravila príbeh. Uložila som si ho do pc a uvidíme. Možno niekedy zase niečo napíšem.

2 Switch Switch | E-mail | Web | 29. října 2016 v 14:13 | Reagovat

TBS je taky můj crush! A to mám z celebrit asi jen 4, on je však na prvním místě :-)
Neboj, nejsi "materiál nevhodný k zamilování", to je jen. Pocit. Taky si často o sobě říkám podobné věci... Přece jen - v životě jsem neměla žádný vztah (jen jeden, ale to za vztah nepovažuji. I tak toho však lituji, tu osobu nemůžu ani cítit. Co bych ale dala za to, aby na mě první polibek teprve čekal...)

3 Lu Lu | 29. října 2016 v 19:09 | Reagovat

Určitě to brzy zopakuj, je to zajímavé. :-) S tím šestým obrázkem ses docela trefila do mých myšlenek, taky občas odmršťuji myšlenky, protože "co kdyby je někdo mohl číst". A je to děsně ubíjející.

4 Rea Rea | Web | 29. října 2016 v 19:36 | Reagovat

Presne viem, čo myslíš tým prvým obrázkom. Ja síce niekedy nájdem silu povedať nie, no v zápätí nad tým premýšľam celý deň a žerie ma to :/
Ďalší obrázok s ktorým som sa stotožnila je ten piaty... Máš pravdu, že to všetko bude zrejme dobov. Dosť často mávam také depresívne nálady a najradšej by som sa niekde schúlila a revala...
A úplne súhlasím aj s posledným... Sama by som asi nikde neplakala, ale keď niekoho takého vidím, je mi ho ľúto a väčšinou sa ho snažím upokojiť.

Tento článok sa mi páčil a preto budem rada, keď niečo také zopakuješ :)

5 Ev. Ev. | Web | 31. října 2016 v 16:18 | Reagovat

Ach, holka, jak já ti rozumím...hlavně u těch dvou prvních a dvou posledních obrázků...
Určitě super nápad, klidně někdy udělej další článek :)

6 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 31. října 2016 v 16:38 | Reagovat

K tomu první obrázku - přesně. Taky jsem tak tvrdohlavá a celkem jsem ráda, že v tomhle tom nejsem jediná :-D

Taky se mi někdy stane, že si řeknu "nemysli na to, co když ti někdo čte myšlenky" takže dvojité wtf? :-D :-D

Taky se nedokážu na veřejnosti rozbrečet...možná jenom tehdy, kdyby brečel někdo další...to je u mě normální, že když vidím, jak někdo brečí, že brečím také :-D Je to hodně dobrý nápad, takže rozhodně jsem pro, pro takový další článek :-)

7 Kory Kory | Web | 10. listopadu 2016 v 16:20 | Reagovat

S šestým obrázkem a komentářem k němu se plně ztotožňuji. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama