Říjen 2016

Sedm náhodných obrázků z Pinterest

27. října 2016 v 13:42 | Kiara |  X věcí, které...
Ahoj!
Řekla jsem si, že ten blog nesmím takto zanedbávat, zároveň mě však nenapadalo žádné téma, o kterém bych mohla psát. A tak se v mé hlavě zrodil nápad, naprosto nevím jak, že bych mohla zabrouzdat na stránce Pinterest ve své složce liků a náhodně vybrat sedm obrázků a k nim něco málo napsat. Uvidíme, jak moc velká kravina to bude, připadalo mi to zajímavé. Každopádně pokud tento článek vyjde, zřejmě to až tak hrozná pitomost nebude.

Občas si tak tuto stránku prohlížím a u nějakých obrázků mám třeba inspiraci do povídek, někdy mě třeba citát naprosto uchvátí nebo se mi líbí prostě jen vizualizace. Každopádně jsem moc líná a nepořádná na to si všechny ty obrázky ukládat, takže momentálně mám kolem 350 liků... No, je z čeho vybírat.

Z toho taky plyne, že se o mně možná i něco málo dozvíte. Proto jsem usoudila, že tento článek zařadím právě do rubriky "Z mého života". (Naprosto zbytečný odstavec mimochodem...)

Kdo chce moc, nemá nic

13. října 2016 v 10:46 | Kiara |  Z mého života
Ahoj!
Nevím, jestli můj blog po takové pasivní aktivitě, kdy vychází tři články za měsíc, vůbec ještě někdo navštěvuje. Ani bych se nedivila. Proto bych chtěla napsat, proč tomu tak je, i když spousta z vás to určitě tuší.

Jak název napovídá, bylo toho trochu moc. Nástup na vysokou školu mě absolutně odrovnal a já se stále nedala dohromady. Je to obrovská změna oproti gymnáziu, všechno si musím hlídat, na každé písemce a domácím úkolu záleží, pořád na školu musím myslet a o matematice se mi doslova i zdá. Došlo mi, že jsem si vybrala opravdu těžký obor, přesto si myslím, že pokud pořádně zaberu, tak bych to mohla dát. Jenže abych zabrala, musela bych se vykašlat na všechno ostatní.

Matematika na vysoké

4. října 2016 v 20:16 | Kiara |  Zajímavá videa
Ahoj!
Našla jsem skvělé video, které naprosto vystihuje moje momentální pocity z vysoké školy. Zřejmě jsem už stihla podělat první písemku z komplexních čísel, test z výroků jsem nedala na plný počet, ale nebylo to tak tragické a programování mě dneska čeká, abych se ho naučila. Schválně jsem kvůli učení vynechala přednášku. No asi mě to zničí...
Ale tu je ono video. Pokud si to představíte ještě ve slovenštině, tak asi chápete, že jsem prostě v háji.


Kečupová mračna

2. října 2016 v 12:01 | Kiara |  Ostatní dojmy

Anotace: Středoškolačka Zoe tráví noci neobvyklým způsobem: v zahradní kůlně píše dopisy Stuartu Harrisovi, usvědčenému vrahovi odsouzenému k trestu smrti, toho času v texaské věznici. Je přesvědčená, že jen on ji může pochopit. Zatímco Stuart čeká ve své cele na poravu, v dopisech se začíná rozplétat složitý příběh lásky, ale i osudového nedorozumění. Příběh zrady a viny. Dokáže se Zoe svěřit s tíživým tajemstvím? A dokáže pak také sama sobě odpustit?

Lovely Complex - 09

1. října 2016 v 10:16 | Kiara

Ahoj!
Lidi, ten Imgur mě tak štve. Pořád jsem nepřišla na to, jestli tam je nějaké tlačítko, co by mi obrázky v albu seřadilo podle abecedy, ale jestli ho brzo nenajdu, vážně uvažuji nad tím, že bych mangu přidávala jinam. Je to fakt otravné. Takže se chci zeptat, jestli víte o nějakých stránkách podobných Imguru, kam bych takto volně mohla obrázky přidávat? Kromě Rajčete, tam se mi to taky vůbec nelíbí. Když tak mi napište do komentářů.
Tento díl je poslední, co jsem nedávno přeložila, a nevím, kdy se dostanu k dalšímu dílu. Obávám se, že škola a skaut mi to znemožní, samozřejmě prokrastinace na tom bude mít také svůj podíl. Takže se rovnou předem omlouvám.
Užijte si devátý díl!