První dny na vysoké škole aneb k čemu jsem se to upsala?!

22. září 2016 v 10:22 | Kiara |  Školní deník
Ahoj!
Mám za sebou vlastně první tři dny, kdy jsem byla na své nové škole. Pokud jsem to ještě nikde nezmiňovala, tak teď studuji na Masarykově univerzitě Aplikovanou informatiku. A ráda bych se s vámi podělila o své první dojmy.

Nikdy jsem si nedokázala představit tu obrovskou změnu, když přestoupíte ze střední školy na vysokou. Všechno je to prakticky na vás, musíte si všechno zapisovat, sledovat a kontrolovat. Ani spolužáků se nemůžete zeptat, protože na každou přednášku a cvičení s vámi chodí někdo jiný, mnohdy i z jiného oboru.


Můj rozvrh je, jak jsem zjistila, docela smrtící. V pondělí mám sice volno, ale v úterý a ve středu mám oba dny od osmi do šesti s jednou dvouhodinovou pauzou. To znamená, že brzo budu celé světlo dne ve škole... Ve čtvrtek mám jednu tříhodinovou přednášku uprostřed dne a v pátek dvouhodinovou od osmi ráno.

V pondělí jsme v osm večer, ano, večer, psali test z angličtiny. Samozřejmě jsem jej neudělala a budu si muset angličtinu zapsat příští rok a doučit se gramatiku. No, začalo mi to hezky.
Vzhledem k tomu, že jsem se tedy v pondělí vrátila domů někdy v jedenáct a další den vstávala v pět, myslela jsem si, že v úterý umřu. Naštěstí se tak nestalo. Tak jako tak jsem vstávala takhle brzo i ve středu, a jelikož jsem přes den skoro nepila, bylo mi večer dost na nic.

Po všech těch prvních přednáškách a cvičeních jsem zjistila, že se budu muset fakt hodně učit, abych tuto školu zvládla. Fakt to nebude sranda a už teď si připadám, že jsem pozadu. Gympl byl oproti tomuhle brnkačka. Takže už si plánuju, jak se každý den (krom úterka a středy, kdy jsem ve škole celý den) budu jenom učit a učit. A to mi lidi říkali, že na vysoké máte čas a ani tam moc nemusíte chodit. Kecy! Přijde mi, že kdybych vynechala jednu jedinou přednášku, tak jsem úplně ztracená.


Jinak cvičení mám jen tři, na všech jsem už byla a musím říct, že cvičící jsou docela v pohodě. Dva z nich teda mluví slovensky, na což si musím zvyknout. Ne, že bych slovenštině nerozumněla, ale když mluví rychle, vysvětlují pro mě složité věci a ještě k tomu prostě "cizím" jazykem, tak to není úplně ideální. Všichni tři nám však řekli, že jsou zvyklí si se svými studenty tykat. To jsem nečekala, protože jsem všude četla, jak si musíte dávat pozor na tituly a tak. Ale nevím, možná je to na vysoké takhle normální.

Taky jsem ze všech stran slyšela, jak na vysoké člověk najde přátele na celý život. Upřímně? Zatím jsem promluvila s jedním klukem... Jinak jsem tam forever alone. A já nevím, jak se mám socializovat. Nevěřili byste, jaké je během přednášky či cvičení ticho, nikdo ani necekne. A když skončí, všichni se rozprchnou, protože mají další přednášku nebo něco. Takže kde si mám asi tak ty přátele sehnat?

Zjistila jsem, že vůbec nestíhám jíst. Nejen jíst, ale ani si jídlo kupovat. Není čas. Musím to nějak vymyslet. Ale ono to možná není až tak na škodu, aspoň zhubnu.

Taky je mi hrozná zima! Už začíná podzim, ale i tak nosím bundu. A ostatní tam klidně chodí v kraťasech a krátkém triku! Je to sice praktičtější, protože si budnu musíte tahat všude sebou, ale ta kosa! Netěším se na zimu...


No, to jsou tak moje první dojmy. Jsem unavená a demotivovaná, ale všichni jsou na fakultě milí a ochotní, takže se prostě musím snažit. Každopádně je vysoká mnohem težší, než jsem čekala, a fakt si nejsem jistá, jeslti ji zvládnu studovat. Přijde mi, že jsou všichni chytřejší a vzdělanější jak já. Jako bych na té škole neměla co dělat. Takže hurá do samostudia...

Mějte se krásně ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady de Vampire Victoria Lady de Vampire Victoria | Web | 22. září 2016 v 10:49 | Reagovat

To já psychicky nedala ani střední

2 Elis Elis | Web | 22. září 2016 v 21:30 | Reagovat

Jsi tam jen chvíli, věř, že až se rozkoukáš, tak to bude jiné. V prváku jsou všichni ze všeho hrozně vyplesknutí, je to absolutní změna systému oproti střední, ale věřím, že to bude dobré :). Každopádně aplikovaná informatika je velmi náročný obor, ale už jen proto, že jsi se tam dostala, to určitě to zmákneš!

3 Ev. Ev. | Web | 26. září 2016 v 2:04 | Reagovat

Držím ti palce! Moc dobře vím, o čem mluvíš a jak se asi tak cítíš, minulý rok jsem to zažila taky. Nikoho jsem neznala, neuměla jsem se s nikým seznámit, cítila jsem se ztracená a příliš hloupá na tu školu, plus jsem k tomu měla ještě nějaký osobní dramata, takže mě to totálně rozebralo a vzdala jsem to. Takže tobě opravdu držím palce, ať ten začátek zvládneš a pak už to snad bude lepší, znám spoustu lidí, co jsou na vysoký víc než spokojení, určitě si zvykneš :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama