Srpen 2016

Vůdcovský kurz

30. srpna 2016 v 13:01 | Kiara |  Skautské já
Ahoj!
Tak mám konečně za sebou poslední skautskou akci o prázdninách a jsem neuvěřitelně ráda. Vůbec nejsem zvyklá na to, že bych měla prázdniny takto zapráskané různými skautskými akcemi. A věřte mi, ani jedna z nich nebyla odpočinková. No, možná ta čtyřdenní návštěva tábora starších by se dala brát jako odpočinek. Ale to je teď jedno.

18. srpna jsem odjížděla s ohromně těžkou a pomalu se rozpadající krosnou na vůdcovský kurz. Kdo neví, o co se jedná, je to vlastně takový tábor, kde vás pomocí různých aktivit a hlavně přednášek učí o všem, co jako vůdce oddílu potřebujete znát. Takže nějaká ta psychologie, hodnoty, právo, hospodaření, Junák, metodika, komunikace a mnoho dalšího. Na podzim mě čekají zkoušky a slib, no prostě to není taková sranda.

Je sex důležité kritérium?

18. srpna 2016 v 12:34 | Kiara |  Téma týdne

Dnes se říká, že kdyby žili draci, brzy by pošli hlady, protože by nenašli žádnou pannu. A přesto se novodobá devčata stydí, když už jim táhne na šestnáct a pořád ještě neulehla s klukem.
Na jednu stranu je hanba, aby holka byla moc dlouho panna, na stranu druhou z ní brzké či rozsáhlé sexuální zkušenosti dělají couru, která si nedokáže vážit sebe samé. Čert aby se v tom vyznal.

Tisíc jeřábů

17. srpna 2016 v 11:10 | Kiara

Ahoj!
Dlouho, opravdu dlouho jsem nepřidala žádnou povídku. Když si pomyslím, že původně tento blog měl sloužit právě povídkám, je mi z toho docela smutno. Holt co se dá dělat.
Opět jsem měla takovou podivnou náladu. Nevím, zda za to může seriál Skins, stres, rodina nebo všechno dohromady, každopádně vznikla z toho tato krátká povídka. Budu ráda, když vyjádříte svůj názor do komentářů.

Už nikdy nechci vést příměstský tábor

14. srpna 2016 v 21:26 | Kiara |  Skautské já
Ahoj!
Jak jsem psala, na blog moc nemám čas ani chuť. Vlastně nemám na blog chuť, protože nemám čas. Ono to spolu tak nějak jde ruku v ruce. Za pár dní jedu na vůdcovský kurz, takže se do září asi neozvu. Je toho teď trošku moc, snad mě chápete. Hlavu mám plnou různých myšlenek a nedaří se mi je urovnat.

Ale k dnešnímu článku. Možná to víte, možná ne, ale letos jsem byla tak nějak ukecána k tomu, abych vedla pětidenní příměstský tábor. Jedná se o to, že od sedmi od rána do asi půl šesté do večera se spolu s dalšími pár vedoucími starám o bezmála 30 dětí ve věku od šesti do jedenácti let. A vůbec to není taková brnkačka, jak by se mohlo zdát. Mně to tak tedy rozhodně nepřišlo.

Pro a proti být skautským vedoucím

2. srpna 2016 v 12:02 | Kiara |  Skautské já
Ahoj!
Neberte tento článek jako nějaký můj návrat nebo něco, přece jen příští týden mi začíná příměšťák a pět dní po tom jedu na vůdcovský kurz, takže se tu budete muset obejít i nadále beze mne. Každopádně mám chuť se trochu svěřit se svými pocity ohledně skautu.