8 rad, jak se vyhnout trapasům

1. července 2016 v 8:49 | Kiara |  X věcí, které...
Ahoj!
Určitě se vám někdy stalo, že se přihodilo něco, za co jste nechtěli vyjít z domu po zbytek svého života. Já osobně si teď nevzpomínám na žádný trapas, který by byl dostatečně publikovatelný, ale samozřejmě nechci, aby se mi něco takového stalo i jindy.

Do komentářů mi samozřejmě nezapomeňte napsat, jaký trapas se vám stal třeba v nedávné době, o jaký se nestydíte podělit a společně se tomu všichni zasmějeme. Pamatujte, je třeba si umět udělat legraci ze sebe sama, nebrat tyto věci příliš vážně, protože se to může stát každému, vždyť o tolik zas nejde.

Proto jsem se rozhodla sepsat pár tipů a rad, jak byste mohli případným trapasům předejít. Nebo aspoň částečně.


1. Zkontrolujte zapojení kabelu
Trápí vás elektronika a nejste žádný opravář? Vaše sluchátka nepřehrávají zvuk tak, jak by měla, a vy nevíte, čím to je? Nebo vám vůbec nereaguje myš od počítače?
Než budete někoho volat, zkontrolujte, zda přístroje vůbec máte zapojené. Už několikrát se mi stalo, že jsem zavolala nějakého kamaráda, aby mi pomohl, a on přišel, podíval se a zjistil, že vůbec nemám zapojenou klávesnici a ještě měsíc se mi smál, že ženy jsou neschopné. Zrovna před chvílí mi vynechávala sluchátka a to proto, že jsem je neměla úplně zapojené. Takže dráty můžou za polovinu problémů, tak na ně bacha!

2. Holky, vložky a tampony si berte všude
A přestože je to zcela normální, lidi se na nás blbě dívají, když nám třeba z tašky vypadne vložka. A ještě blběji, když máme na kalhotech červenou skvrnu. Proto u sebe mějte vždy a všude aspoň dvě vložky, které si v tašce dobře uschovejte do nějaké nenápadné kapsičky, kam si nic jiného nedáváte. Být připravena na všechno, to je základ.
O menstruaci se podle mě málo mluví a je to vážně zvláštní, jelikož nás všechny provází většinu života. Takže se nestyďte za to, že máte menstruaci (tím promlouvám hlavně k těm mladším). Pokud se vám kluci budou smát jen proto, že nějakým záhadným způsobem zjistí, že máte měsíčky, tak jsou to prostě dementi. Jiný výraz pro to nemám.

3. Vybírejte správné plavky
Zní to jako samozřejmost, že? Ale nejednou se mi stala taková nehoda, že jsem třeba skočila do bazénu a vršek plavek jsem měla až někde u krku (to jsem ještě neměla skoro žádná prsa) nebo spodek až u kolen. Naštěstí si toho nikdo nikdy nevšiml, protože nechodím na koupaliště a tohle jsem dělala vždy jen doma.
Každopádně je blbost kupovat si o trochu větší nebo menší plavky jen proto, že jsou hezčí než ty druhé, co vám třeba sedí dobře. Věřte mi, je pruda si svršky hlídat, aby vám kde co nečouhalo. Raději mějte horší, zato však pasující bikiny, u kterých se nebojíte, že vás zradí.
Taky se mi po letech ve skautu osvědčilo zavazovat si plavky na dva uzly. Ona ta mašlička se sice lehce rozvazuje, ale právě v tom je ten problém.


4. Když je vám špatně, zůstaňte doma
Tento trapas vám opravdu vyprávět nehodlám. Ještě teď se mi kvůli němu lidi smějí.
Každopádně pokud je vám ráno špatně, ale zdá se vám, že to není tak hrozné a že do školy snad jít zvládnete, raději to neriskujte, pokud to tedy doma nerozchodíte a nezajíte, nebo pokud se vám to nestává často a vy už víte, že to bude v pohodě. Protože není příjemné se pozvracet někde na veřejnosti.

5. Ještě než zabouchnete dveře, zkontrolujte si základní věci
Já si vždycky kontroluju tři věci: jestli mám klíče, mobil a peněženku. A v peněžence si kontroluju, zda mám dostatek peněz, jestli mám rozměněno a potřebné doklady. A to i přesto, že většinou vím, že jsem si je do té tašky dávala. Tyto tři věci jsou pro mě základ, co si s sebou prostě vzít musím, pokaždé.

6. Na pátek 13. moc neriskujte
Nejde o to, že by pátek 13. vážně byl dnem smůly, ale spousta lidí v ten den tak nějak pochybuje a podle mě právě to způsobuje, že se vám v ten den dějí špatné věci. Neznamená to, že máte být celý den zalezlí doma, ono to moc dobře ani nejde, ale však víte, zbytečně nepokoušet štěstí.

7. Odhlašujte se ze sociálních sítí
Pokud se přihlásíte třeba ve škole nebo u kamarádky na facebook, nezapomeňte se odhlásit. Taky k tomuto bodu přidám, abyste měli neuhádnutelné heslo na mobilu, pokud vaši přátelé rádi píšou trapné statusy nebo zprávy neznámým číslům. Vyhnete se tak velmi trapným rozhovorům a výmluva, že to "Miluji tě" napsala vlastně kamarádka, je dost nepřesvědčivá, ač je jakkoli pravdivá.

8. Nedávejte starým babkám důvod k drbům
Co tím myslím? Tak například když jdete sami s kamarádem opačného pohlaví ven, běžte někam, kde nebydlí staré babky, co nemají co dělat, tak čučí ven a roznášejí drby. V každém městě jsou takové. Pak dojdete k té své babičce a ta se vás zeptá: "Prý tě paní *** včera viděla, jak se vodíš s klukem za ruku a někam jdete."
Já: přemýšlím, jak mě mohla vidět, když jsem byla tři dny doma "To jsem asi nebyla já..."
Babička: "Ale ona tě viděla."
Babičce to prostě nevysvětlíte. Takže si na tohle dávejte bacha, drby se šíří fakt rychle.

Snad si na mě někdy vzpomenete a tyto rady vám pomohou předejít nějakým těm trapným momentům.

Mějte se krásně ^^
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Rea Rea | 1. července 2016 v 9:09 | Reagovat

Hah, dobrý článok, v istých momentoch som sa celkom dobre bavila :) Z týchto bodov som dodržiavala asi všetko, nič podobné sa mi nestalo. Ale trapasov som zažila už dosť :D
Čo sa mi teraz vybavuje, tak keď som bola na základnej škole, deti mi hovorili, že keď ti nepíše také to gélové pero, má sa do neho fuknúť. Ale ja ako vymletý človiečik som do neho nefúkla, ale tuhu som potiahla :D Takže som skončila celá fialová, mala som ho všade, ale najmä v ústach. Nie len že to príšerne chutilo, ešte ma aj učiteľka začala ratovať :D Bola vo väčšom šoku ako ja, chudinka :D :D
A ešte keď som raz vystupovala pred celou školou, tak som odpadla :D Možno to by nebolo také zlé, keby som nebola oblečená za anjela :D No čo :D Aj anjeli niekedy padnú :-D

2 Kiara Kiara | E-mail | Web | 1. července 2016 v 11:10 | Reagovat

[1]: padlý anděl? Satan?! Ale ne :D S tím perem to musel být dost zajímavý pohled :D

3 myfairfavourite myfairfavourite | Web | 25. srpna 2016 v 10:39 | Reagovat

Jednou mi bylo ráno v pátek (13. nebylo!!!) špatně, jako bolelo mě břicho, říkala jsem si, nic mi není, ve škole po druhé hodině jsem zmizela na záchody a tam jsem běžela na poslední záchod (nevím proč, mohla jsem to stihnout na první) a pak jsem se pozvracela a na začátku třetí hoďky o půl desátý si pro mě jela autem mamka. Měla jsem štěstí, že byla zrovna doma. Moje rada? Nikdy nejezte mrkev a pak se nechoďte opalovat.:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama