American Horror Story

6. června 2016 v 0:44 | Kiara |  Ostatní dojmy

Každá série vypráví jiný strašidelný příběh.
V první sérii se skromná rodinka kvůli jistým osobním problémům přestěhuje do velkého, avšak levného domu s děsivou minulostí.
V sérii druhé (Asylum) navštívíte ústav pro duševně choré zločince v roce 1964.
Tématem třetí série (Coven) jsou čarodějnice, které v dnešní době zažívají těžké časy.
Čtvrtá série (Freak Show) se odehrává v 50. letech 20. století v jedné z posledních existujících představení zrůd.
A série pátá (Hotel) vás zavede do starého hotelu Cortez. Tam také anonymní tip odkáže detektiva Johna Lowea, který později zjišťuje, že tamnější obyvatelé nejsou zrovna běžní lidé.

Žánry: Horror, Drama, Thriller, Mysteriózní
Série: 5 (13 epizod) - chystá se šestá


Věřte mi, nemám ráda horory. Nemám ráda, když se bojím, navíc mi většina z nich přijde o ničem. Avšak slyšela jsem od kamarádů, že tento seriál je vážně dobrý. Zprvnu mě odrazoval název, který už obsahuje slovo "Horror", ale nakonec jsem do toho přece jen šla. A dobře jsem udělala.

Asi bych začala tou znělkou a sestřihem (můžu tomu říkat opening?). Vždycky jsem si to pustila poprvé, abych to tu mohla zmínit, ale bylo to sestříháno tak dobře, že to přesně navazovalo onu atmosféru, kterou jsem u seriálu očekávala. Dál jsem však přeskakovala, protože jak jsem psala, nerada se bojím.
Jinak hudba byla parádní. Teda... Samozřejmě si nepamatuji ani jednu písničku, ale mám dojem, že se mi líbila.

Co mi přišel jako skvělý nápad, bylo použít nějaké stejné herce ve více sériích, i když hráli úplně jiné postavy. Nikdy jsem se s tím nesetkala, myslela jsem si, že mi to bude vadit, ale herci byli natolik dobří, že jsem byla nadšená. Našla jsem si nového oblíbence, Even Peters, který zahrál vše naprosto bravurně (a navíc je moc pěkný). Stejně tak Sarah Paulson mě překvapila svým talentem.


Některé postavy jsem naprosto milovala, jiné ze srdce nenáviděla. Popravdě si myslím, že postavy mají v tomto seriálu důležitější roli jak celý příběh. Jelikož se většinou odehrává vše na jednom místě, musí tomu tak být.
A koho jsem milovala nejvíc? Hodně jsem měla ráda postavy, které hrál právě Even, a to nejen kvůli jeho vzhledu! Když on umí hrát tak skvěle. Asi začnu shánět filmy, kde hraje, jak už to mám u svých nově oblíbených herců ve zvyku...

První série nepřekvapila základní myšlenkou, jakýsi strašidelný dům jsme tu viděli už několikrát. Ale líbilo se mi, jak každá postava měla svůj příběh. Ale ta ženská, matka rodiny, tu jsem už na první pohled nesnášela. Má prostě obličej, který ve mně vyvolává nelibost, je mi nesympatická a přála jsem si, aby co nejrychleji zmizela. Toto negativum však zachránila nezvyklá romantika, kterou na internetu všichni opěvují. Já vám však nic prozrazovat nebudu.

Série druhá byla podle mě nejlepší, a to asi z toho důvodu, že byla nejvíc překvapující. Velkou zásluhu nese i prostředí, v němž se děj odehrával. Nevím jak vám, ale mně blázince přijdou sakra strašidelný. Hlavně když jsou ti ošetřovatelé větší blázni než pacienti...

Myslela jsem si, že Coven mě nebude bavit. Přece jen čarodějky přece nemůžou být tak strašidelné, ne? Ale přestože se nic moc extra strašidelného nedělo, bavila jsem se. Postavy byly poněkud slabší, ale stále dobré.

Představení zrůd už samo o sobě trochu nahání strach. Taky tak nesnášíte klauny? Mají namalovaný úsměv a nemluví, takže nepoznáte, kdo se pod tou maskou vlastně skrývá, a přitom se snaží vypadat důvěryhodně. Každopádně je zajímavé vidět, jak se v letech minulých stavěli lidé k takto postiženým lidem, a jak se naopak tyto "zrůdy" stavěli k těm běžným. Myslím si, že tato série se dělí o první místo s druhou sérií.

Pátá série je podle mě nejslabším kouskem. Vůbec mě Hotel nebavil, pokud už byla nějaká postava zajímavá, byla mrtvá a neukazovala se velmi často. Lady Gaga si zde zahrála jednu s hlavních rolí. Role jí sedla dokonale, nedokážu si představit, jestli by zvládla zahrát něco jiného. Navíc mi přijde dost zvláštní, že v Hotelu zemřelo tolik lidí a téměř nikdy se nic neřešilo...

Ještě bych chtěla dodat, že seriál není tak strašidelný, jak jsem očekávala. Vyskytovaly se pasáže, když jsem sundávala sluchátka a sledovala obrazovku jen koutkem oka, protože jsem čekala, že něco vyskočí, ale to se nestávalo až tak často. Jakmile poznáte postavy, začnete myslet na úplně něco jiného a zapomenete, že se vlastně máte bát.

Já tento seriál hodnotím kladně, nadprůměrně, ale nevím, jestli se na něj podívám znovu. Možná jenom na některé série. Pokud vás seriál láká, ale bojíte se, protože nejste hororový typ, klidně do toho běžte. Jediná rada je asi ta, ať se na to nedíváte v noci, když jste sami doma. To bylo moc i na mě, i když podle mě seriál není až tak hororový, jak bych čekala.
Doporučuji.

Třetí série - To byl tak kouzelný moment! :D Moc roztomilé <3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama