Červen 2016

Vikings

29. června 2016 v 22:41 | Kiara |  Ostatní dojmy

Ragnar Lothbrok je sice obyčejný viking, co pochází z farmářské rodiny, nechce se však smířit s tím, že by takto měl prožít celý život. Jeho velkým snem je zjistit, zda jsou příběhy poutníků pravdivé a zda je na západ od Skandinávie přes moře země plná bohatství. Každý rok v létě probíhají nájezdy na východ, tam už se však mnoho pokladů neskrývá. Jarl, hlavní viking, však takovou plavbu za něčím, co ani nemusí být pravda, zásadně odmítá.
Seriál založen na legendě o Ragnarovi.

Žánry: Akční, Drama, Historický, Dobrodružný
Série: 4 (cca 10 epizod) - čtvrtá má pauzu

10 důvodů, proč nesnáším léto

26. června 2016 v 16:40 | Kiara |  X věcí, které...
Ahoj!
Sakra, měla bych už nějak aktualizovat tady ty obrázky, používám je snad věčnost...

Tento formát článků mám velmi ráda. Je hezky přehledný, člověk se u toho snad i zasměje a je zábavné hledat nějaké trefné obrázky či gify, které myšlenku krásně podtrhnout. Přemýšlela jsem, že bych založila rovnou novou rubriku s názvem "důvody" nebo tak. Uvidíme časem. Rubrik mám totiž až až a všechny zároveň velice podstivě zanedbávám.

Každopádně je tu léto. Mám toto roční období docela ráda, zároveň ho nenávidím. Jsem totiž spíš podzimní typ, kdy už není takové teplo.

Zápis ke studiu na VŠ

21. června 2016 v 15:21 | Kiara |  Školní deník
Ahoj!
Tato rubrika se teď asi trochu změní! Je to tím, že jsem dnes oficiálně studentem vysoké školy! Věřte tomu, mám i čtyřikrát potvrzení o studiu!

Před pár hodinami jsem se vrátila z Brna, kde jsem se úspěšně zapsala na fakultu informatiky. Nebudu vám lhát, byla jsem tak nervózní, že jsem se už ve vlaku málem rozbrečela nervozitou. Nevěděla jsem, zda jsem něco nezapomněla, jestli tam budu včas nebo zda fakultu najdu. Co když bude mít vlak zpoždění? Co když zabočím do špatné ulice? V mysli mi prostě vytanuly ty nejhorší a mnohdy nejnesmyslnější scénáře.

Nějakým způsobem jsem fakultu našla. "Kupodivu" to byla obrovská budova, kterou by nepřehlédl ani krátkozraký bez brýlí s osmi dioptriemi. Nakonec jsem se po šipkách dostala i do určené posluchárny a bylo po strachu. Sedla jsem si na nějaké místo a poslouchala, co všechno máme s těmi papíry, co jsme dostali, udělat, pak jsme je odevzdali a šli se fotit - dali nám podrobnou mapku, jak na focení trefit. Já ale stejně "tajně" sledovala dvě holky před sebou a spoléhala na to, že mě na místo nevědomky dovedou (cítila jsem se jak stalker).


Všichni byli velmi milí a rozhodně prvákům chtěli co nejvíce usnadnit jejich zápis. Co z toho tedy plyne? Nebuďte zbytečně paranoidní. Já vím, lehko se to řekne, ale nemusíte se bát. Zápis není od toho, aby vás od studia odstrašil, ale právě naopak, aby vás nalákal ještě více. Dostanete všemožné letáky a cenné informace.

A nakonec? No přežila jsem! A pokud jsem to zvládla já, naprosto asociální člověk, co se stydí objednat si i pizzu po telefonu, tak pro vás to bude naprostá pakárna.

Mějte se krásně a usmívejte se! ^^

Třicetidenní dřepovací výzva

17. června 2016 v 8:31 | Kiara |  Challenge

Popravdě jsem nic takového jako článek o tom, jak cvičím a snažím se zhubnout, nechtěla psát, protože nejsem žádná sportovkyně a tento blog rozhodně není o zdravé stravě a běhání po parku. Na druhou stranu by ale nebylo od věci sdělit vám své dojmy a třeba někoho inspirovat k tomu, aby také zkusil něco takového zkusit.

Nástroje smrti: Město ze skla

16. června 2016 v 11:32 | Kiara |  Ostatní dojmy

Upozornění: Jedná se o třetí knihu série Nástroje smrti, tedy o knihu, která navazuje na Město z kostí a Město z popela. Proto se v recenzi pravděpodobně (naprosto určitě) vyskytnou spoilery z předešlých knih.

Aby Clary dokázala zachránit svoji matku, musí se vydat do Skleněného města. Vstup bez povolení je však porušení Zákona. Navíc se zdá, že aby Lovci stínů mohli porazit Valentýna, musí se spojit s podsvěťany, ke kterým chovají dlouhověkou zášť a nenávist.

Název: Nástroje smrti: Město ze skla (3. kniha)
Autorka: Cassandra Clare
Rok vydání: 2008

Randomák

13. června 2016 v 11:42 | Kiara |  Zajímavá videa
Ahoj!
Pro některé z vás možná není žádná novinka, když napíši, že sleduji youtubery a streamery. Ať už kvůli odreagování, pobavení nebo jako zvukový podtext při nějaké práci.

Jde o to, že jeden streamer, jehož jméno je DeeThane, může sloužit jako inspirace nejednomu z nás, a to hlavně proto, čím si prošel. Kdy by se většina z nás vzdala po tom, co mu nevyšel celoživotní sen, on se z toho největšího dna vyhrabal a i přes všechny klacky, které mu byly házeny pod nohy, se snažil a snaží dál.

Proto bych chtěla sdílet jeho dvě písničky (a to rap nemám moc v lásce), jelikož jsou podle mě neuvěřitelně motivující. Pokud vás zaujmou a budete se chtít více dostat do hloubky celého příběhu, mrkněte na jeho youtube kanál, kde má i Draw my life, kde vše vysvětluje, nebo rovnou zavítejte na jeho stream na twitch.tv, abyste zjistili, kam až se tento člověk dostal. Vydělává si tím, co ho baví, přestože už mu tolikrát bylo odepřeno.Nákupy na léto a váha

11. června 2016 v 16:10 | Kiara |  Z mého života
Ahoj!
Dnes trochu jiný článek o věcech, co jsem si koupila. Takže se vám tu budu vychloubat, ale ještě předtím něco trošku pro mě depresivnějšího.

Nakupování nemám moc v lásce. Hlavně z důvodu, že nepatřím zrovna mezi hudebé holky. Nejsem nějak obézní, ale několik těch kilo, není jich jen pár, navíc tam je. Ještě k tomu jsem dost vysoká, takže přestože mám třeba BMI stejné jako někdo menší, mám větší velikost. Snad chápete.

Z nakupování vždycky chytím hrozný smutek. Když nemůžu najít tu velikost, kterou bych potřebovala, protože se tak velké už asi nevyrábí. Když se vidím v kabince v tom zrcadle a připadá mi, že jsem ještě ošklivější než doma. Nebo vidím nějaké oblečení, které je sice pěkné, ale moc odhaluje, a já prostě vím, že tohle si nemůžu dovolit nosit.

Otona Pink - 12

8. června 2016 v 10:55 | Kiara

Ahoj!
Tak, tohle je závěrečná část této krásné mangy. Ještě nezoufejte, bude i Extra část, ale ta mi asi chvíli zabere, protože má doslova 59 stran a já jsem u strany 14... No, snad to zvládnu nějak rychle...
Zanechte, prosím, nějaké svoje dojmy v komentářích, jak se vám manga líbila, jak se vám líbil překlad, co byste do příště změnili a celkově všechno, co vás napadne.
Mějte se krásně ^^


American Horror Story

6. června 2016 v 0:44 | Kiara |  Ostatní dojmy

Každá série vypráví jiný strašidelný příběh.
V první sérii se skromná rodinka kvůli jistým osobním problémům přestěhuje do velkého, avšak levného domu s děsivou minulostí.
V sérii druhé (Asylum) navštívíte ústav pro duševně choré zločince v roce 1964.
Tématem třetí série (Coven) jsou čarodějnice, které v dnešní době zažívají těžké časy.
Čtvrtá série (Freak Show) se odehrává v 50. letech 20. století v jedné z posledních existujících představení zrůd.
A série pátá (Hotel) vás zavede do starého hotelu Cortez. Tam také anonymní tip odkáže detektiva Johna Lowea, který později zjišťuje, že tamnější obyvatelé nejsou zrovna běžní lidé.

Žánry: Horror, Drama, Thriller, Mysteriózní
Série: 5 (13 epizod) - chystá se šestá

Otona Pink - 11

4. června 2016 v 9:46 | Kiara

Ahoj!
Řeknu vám, už jsem u poslední, extra kapitoly a ta je dlouhá jak něco. Navíc jsem se zasekla už na třetí stránce, protože nevím, jak přeložit jedno slovní spojení. V téhle manze to není žádná rarita, docela dost věcí mi v ní nedávalo smysl, takže některé překlady ani nejsou doslovné, ale nějak jsem je elegantně obešla :D Ale nemá to na příběh žádný vliv.