Poslední zvonění

22. dubna 2016 v 19:37 | Kiara |  Z mého života
Ahoj!
Poslední zvonění je tradicí na většině škol, aspoň v České republice. Každý rok po sedm let jsem to na gymnáziu snášela, nechala se pomalovávat rtěnkami a lihovkami, polývat se octem, vodou a voňavkami. Ale dnes, dnes jsem tuhle zábavu poznala i z druhé strany.

Jak to probíhalo? Řekněme, že jsme všechno zařizovali na poslední chvíli, a to opravdu úplně. Až někdy v pondělí jsme se vlastně definitivně rozhodli na kostýmech. K mé radosti zvítězili zombie. A na programu jsme se zhruba domluvili ve čtvrtek, odpoledne jsme byli do čtyř ve škole a dělali výzdobu (bylo náš sedm, takže jsme to nestihli ani celé).


Dneska jsme měli sraz v pět ve škole. V pět ráno! Takže jsem vstávala ve čtyři a málem jsem umřela. Navlékla jsem na sebe zakrvácené hadry a vyrazila ke škole.

Make-up nám trval dost dlouho. Měli jsme i latex a nadělali si různé rány na obličeji a tak, takže to vypadalo fakt dobře. Ve škole byl nehorázný binec, nástěnky nakřivo, krvavé plakáty, toaleťák všude. Od půl sedmé jsme stáli před brankou školy a čmárali po prvních příchozích, mávali na autobusy a pískali na píšťalky.

Jakmile začaly první hodiny, postupně jsme vletěli do každé z tříd, udělali bordel a pak se rozmístili po škole, kde měli vyslanci z tříd hledat vakcínu. Docela mě mrzelo, že tam zombie doopravdy předváděli asi jen tři lidi, z nichž jsem jeden byla samozřejmě já. Ostatní tam stáli a povídali si.


Následoval program na zahradě: opičí dráha, pití nechutné tekutiny a dražba uvolnění ze zkoušení. Taky se dělala spousta fotek, protože vysvitlo slunce a bylo skvělé počasí. Jsem ráda, že to tak krásně vyšlo.

A nakonec jsme vyrazili do města. Lidé se smáli, důchodci čučeli, šklebili se a nadávali, děti plakaly, někteří si nás i fotili. Ale hodně lidí přispívalo. Nakonec jsme vybrali cca 16 000,- Kč, což mi přijde fakt hodně.

Sundávání latexu byla nepříjemná depilace, umělá krev zanechává červené skvrny, které prostě nejdou dolů! Navíc mě bolí v krku, asi budu nemocná, takže teď jedu na čajíčkách, abych nemusela jít k doktorovi. Ono onemocnět na maturitu... Asi nejhorší věc, co se mi mohla stát (klepu na dřevo). Ale byla to docela sranda, přestože to neproběhlo podle mých představ.

Mějte se krásně ^^
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 BellaQa BellaQa | E-mail | Web | 22. dubna 2016 v 21:36 | Reagovat

U nás na posledním zvonění šli do kostýmu všichni. Šla jsem za Laru z Tomb Raider a musím říct, že to byla paráda. Neměli jsme sice téma, prostě si každý vzal, na co se cítil. (Kamarád šel za Sněhurku ^^) no a nebyl program, protože jsme nestíhali a naše třída neměla nikoho, kdo by se angažoval ve vymýšlení programu na pobavení celé školy. Takže jsme se ráno shromáždili před školou a vybírali. Po předchozích ročnících, které vždy zdevastovali chodby, jsme měli zakázáno pomalovávat učebny. Tak jsme vyrazili do města a lidé nám přispívali. Ani nevím, kolik jsme vybrali, ale jelikož jsme byli jedni z posledních ve městě, kdo poslední zvonění dělal, lidi už nebyli ochotní po stopadesáte přispívat =/ (chápu) přesto to byl zážitek...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama