10 důvodů, proč neudělám maturitu

19. dubna 2016 v 21:59 | Kiara |  X věcí, které...
Ahoj!
Je tu poměrně prázdno, ano já vím, ale co nadělám. Už mi začíná hořet na paty. Dnes jsme psali cvičnou maturitu ze zeměpisu a hádejte co! Neprošla bych. To mě trošku namotivovalo k tomu, že už bych měla fakt začít...

Avšak jak už název napovídá, nedaří se, nedaří. Jsem prostě prokrastinátor (odteď je to regulérní slovo) a jen tak se tohoto svého zlozvyku nezbavím. Věřte mi, moc ráda bych byla jedna z těch šprtů, co si teď už jen všechno opakují a mají maturitu v malíčku.

A abyste věděli, čím si tak zhruba procházím, sepsala jsem deset důvodů, proč neudělám maturitu. Pomalu propadám do deprese... Jsem si jistá, že se v nich najdete, přestože doufám, že ne.


1. I uklízení je zábavnější jak učení
Měli byste vědět, že jsem neskutečný bordelář a prase. Nedělá mi problém mít na stole triliardu nepotřebných věcí, na které padá prach, vůbec si nedělám hlavu s týden starým jídlem, co je na rožku stolu (ať to zní jakkoli nechutně), oblečení odhodím na sedačku, až pod všemi těmi hadrami není vidět.
Teď, kdybyste viděli můj pokoj, můžete jíst ze země. No vážně, za posledních pár dní jsem vysála, umyla země i okna, poskládala všechno oblečení, na stole je volného místa, že bych si na něj bez problémů mohla lehnout.
No přece se nebudu učit v bordelu...

2. Seriály a filmy prostě nepočkají!
Myslím si, že všichni víte, že 24. dubna začíná šestá série Game of Thrones. Před týdnem začalo vycházet Fear the Walking Dead. Každý pátek je nový díl The 100. A já jen sedím, těkám pohledem mezi učením a počítačem, a jakmile vyjdou titulky, zahodím všechny sešity a jdu se koukat!
Nebudu lhát, seriály a filmy jsou moje velká slabost. Příjemně se u nich relaxuje, když se stane nějaké skvělý dějový zvrat, cítím to slastné nadšení a vzrušení ve své hrudi.


3. Jsem unavená od rána do rána
A je úplně jedno, jak dlouho spím. Pravda, ve všední dny spím na své potřeby málo (potřebuju spát minimálně osm, nejlépe devět hodin), ale o víkendu spánkový deficit z týdne poctivě doháním (11 hodin za noc). To však nemění nic na tom, že únava s sebou přináší bolest hlavy, neustálé zívání a poloviční schopnost něco do té hlavy narvat...

4. Blog mě k sobě láká jakousi neviditelnou silou
Přestože by měly být rubriky pro celý duben a půlku května naprosto prázdné, nejsou... Po pravici mi leží tlustá složka se všemi otázkami do zeměpisu, a já tu stejně píšu článek o tom, jak prokrastinuji.

5. Snaha psát povídky
Uvědomuju si, že jsem se opět dlouho nevěnovala příběhu dlouhodobě a s jistým cílem jej dokončit. Vždycky něco napíšu, pak dostanu chuť psát něco jiného a tak to jde pořád dokola. Někdy jen tak sedím u počítače, mám otevřený Word, koukám s prsty na klávesnici, mám obrovskou chuť psát... jenže nevím co. Nemám zápletku, postavy, prostředí, nic! Chtěla bych něco napsat, ale vím, že to bez přípravy nebude stát za nic, takže to po hodině strávené naprosto neproduktivně vzdám.

6. Sociální sítě
Ačkoli tam nic neděláte, strávíte na facebooku projížděním zdi snad dvě hodiny denně. Naprostá ztráta času, ale přesto se od něj nemůžete odtrhnout! Na instagramu, který jsem dlouhou dobu odmítala, si prohlížím fotky celebrit, což je další ztráta času. A do tohoto bych započítala ještě blogy a jiné webové stránky, které navštěvuji stále dokola, abych zjistila, zda na nich něco chytrého a zajímavého přibylo. Bezcílně. Monotónně. Zbytečně.

7. Pořád poslouchám hudbu
A ne tu, která má v názvu slova "studying music".
Můj playlist obsahuje nějakých 140 písniček, z nichž poslouchám tak 20 nejnovějších stále dokola, takže jejich texty znám téměř nazpaměť. A co se děje, když znám text písně? A i když jej neznám? Ano, zpívám si. A do toho se učím. A pak si už jenom zpívám...


8. Všichni tvrdí, že to byla brnkačka
Ne, že bych jim věřila, ale znáte to. Jsem si jistá, že se tento jev nějak odborně nazývá, obecně je to jen o tom, že pokud něco slyšíte dostatečně často, začnete to brát jako pravdu. Tak nějak mě to uklidňuje, jak všichni říkají, že to prostě dám, ať chci, nebo ne.
Ale štve mě to. Oni přece taky stresovali a šrotili se, tak ať mi nemají za zlé, že dělám to samé... Nebo že to mám aspoň v plánu.

9. Čtu povinnou četbu
Říkáte si, že tohle přece špatně není? Nebojte, já vám to hnedka vysvětlím.
S povinnou četbou je to tak, že jsem ji měla mít přečtenou už o Vánocích. Tak aspoň zněl můj plán. Každopádně mám tři týdny před ústní zkouškou a přečtených pět knih. Což znamená, že ve volných chvílích, kdy už si říkám, že pro tu školu fakt musím něco udělat, otevřu knihu... A co to znamená? Ano, sice čtu, ale neučím se! K čemu mi bude povinná četba, když neudělám ty další testy?
Naštěstí když čtu, cítím se, jako bych pro tu maturitu přece jen něco dělala.

10. Prostě a jednoduše PROKRASTINACE
Občas se přistihnu, že jenom tak sedím na židli, zírám do prázdna a přemýšlím nad ptákovinama. A i to mi přijde zábavnější, než se učit.

Doufám, že jste na rozdíl ode mě pilní žáci a učíte se, ať už na maturitu, nebo na běžné středoškolské písemky. Nebo mi do komentářů napište, jaký je váš nejoblíbenější styl prokrastinace.

Mějte se krásně ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sora Sora | Web | 20. dubna 2016 v 18:02 | Reagovat

Haha. :D  Tak toto poznám. Aj dneska si radšej prečítam nové články z blogov, než by som sa mala pripravovať na prax, ktorú musím budúci mesiac zvládnuť... a potom depkarčím, že nebudem vedieť, ako, čo robiť... nenávidím to. Samú seba nechápem, ako môžem byť tak nemožná. Ah, ale držím ti palce, hádam sa s tím nejako popereš a bude opäť všetko fajn... v rámci možností. Ja už radšej idem, aby som vôbec stihla urobiť to, prečo som si zapla počítač....

2 Kiara Kiara | E-mail | Web | 20. dubna 2016 v 18:12 | Reagovat

[1]: Díky a i já přeji hodně štěstí tobě, ať vyhraješ svůj boj s prokrastinací :D

3 Pentagona Pentagona | Web | 21. dubna 2016 v 18:03 | Reagovat

Neboj se, já jí taky nedám.
Nedávno jsme psali cvičnou z matiky a hádej co? :D
No samozřejmě bych neprošla a to budu mít písemnou zkoušku z matiky za méně než 14 dnů.

Můžeme pak jít spolu na pracák. :D

4 Kiara Kiara | E-mail | Web | 21. dubna 2016 v 18:15 | Reagovat

[3]: To zní jako plán, tak na konci května se domluvíme a půjdem :D
Přeji ti hodně štěstí, ze srdce věřím, že se ti maturita povede ^^

5 Pentagona Pentagona | Web | 21. dubna 2016 v 18:24 | Reagovat

V září to zkusíme znovu :D

Já věřím že všechno bude v pohodě, jenom se bojím tý matiky. Asi mi spadla cihla na hlavu když jsem si jí vzala místo ájiny.

A taky přeju hodně štěstí!

6 Rea Rea | 22. dubna 2016 v 15:32 | Reagovat

Hah! Článoček pobavil :D Mňa už čaká našťastie len ústna maturita, no napriek toho mám toho dosť a trávim čas podobne ako ty :D Miesto učenia stále pozerám Supernatural a teraz od nedele už aj Game of thrones :D To je hrozné :D Všetko musí vychádzať cez maturitu (nie že by mi to v skutočnosti vadilo :D ale človek má lepší pocit keď nadáva na niečo iné ako seba :-D) A nám na SR má ešte teraz The 100 bežať v telke :D Katastofa! :D Tie knižky skončia ozaj pod prachom :-D Našla som sa snáď v každom tvojom bode, takže nie si sama :-D No verím, že maturu dáme :D (Snáď...) Veľa šťastia :D

7 BellaQa BellaQa | E-mail | Web | 22. dubna 2016 v 22:06 | Reagovat

Už jsem několik let po maturitě, ale dodnes nezapomenu na ta trápení, co mi přinesla. Taky jsem prokrastinovala, ale tak, že jsem zírala do sešitů, četla, co v nich bylo psáno, ale moje paměť zkrátka odmítala přijímat, co měla. Z povinné četby jsem si vylosovala knihu, kterou jsem četla ani dva dny před ústníma (z povinné četby jsem četla tak 10 knih z toho 5 během celé střední, takže jsem si je stejně moc nepamatovala). Musím se přiznat, že jsem to tak trochu čekala a tak se stalo, že jsem si z září musela jeden předmět zopakovat. Měla jsem tak trochu štěstí a vylosovala si stejnou otázku a tak jsem maturitu nakonec udělala.... dodnes ovšem jeden z nejhorších okamžiků mého života, asi proto, že mě třídní neměla ráda (přitom já takové zlatíčko ^^)
Je to ve výsledku jednoduché... soustřeď se na daný okamžik (předmět) překonej ho a pokračuj. Nejhorší je myslet na to, že děláš třeba čtyři předměty v jeden den a najednou se všech bát a na všechny myslet. Ale ať už to uděláš nebo neuděláš, svět půjde dál a abych ti pravdu řekla, do teď jsem maturitní vysvědčení nepotřebovala... pracovat se dá i bez něj a pokud chceš na vysokou, asi by bylo k věci naučit se neprokrastinovat =D

8 Kiara Kiara | E-mail | Web | 23. dubna 2016 v 8:23 | Reagovat

[6]: Jsem ráda, že se ti článek líbil. Přeji hodně štěstí při ústních ^^

[7]: Jsem na všeobecném gymnáziu, takže na vysokou tak nějak musím, protože nemám žádné zaměření a to by podle mě do života nebylo moc dobré. Hlavní, co chci, je titul, protože stejně nepředpokládám, že bych se živila jen tím, co bych vystudovala. Nebo v to aspoň doufám...
Mám podobný problém, a to ten, že se nedokážu učit to, co mě fakt nebaví. Prostě mi to do té hlavy neleze. Takto jsem bojovala s dějepisem (měli jsme nehorázně nudnou učitelku, věřím, že kdybychom měli někoho záživnějšího, nebyl by to pro mě takový horor). Ale na maturitu jsem si vybrala docela fajn předměty (zeměpis a informatiku), tak snad to půjde :)

9 BellaQa BellaQa | E-mail | Web | 25. dubna 2016 v 12:20 | Reagovat

Jo to je fakt, studovat to, co tě nebaví a ještě s učitelem, kterého jeho práce štve a předmět, který učí třeba i nenávidí je peklo. (Mít pak tohodle učitele u maturity je vyloženě lahůdka)

Každopádně chápu, že jako student z gymplu na výšku jít potřebuješ. Záleží, co v budoucnu chceš dělat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama