The Shannara Chronicles

6. března 2016 v 15:17 | Kiara |  Ostatní dojmy

Kouzelný strom Ellcrys pomalu umírá a ztrácí svou magickou moc, tudíž slábne kouzelná Hráz, která zabraňuje pomstychtivým démonům napadnout lidské bytosti. Legendární strážce Země, Allanon, vyzývá Wila Ohmsforda, aby ochránil elfí dívku Amberle, která má za úkol vypěstovat nový čarodějný strom. (Zdroj: edna.cz)

Žánry: Fantasy, Dobrodružné
Série: 1 (10 epizod) - další série asi bude


Až když jsem hledala fantasy seriál, všimla jsem si, jak jich je vlastně málo.

Jelikož na tomto seriálu dělalo MTV, s hudbou nebyl problém. Při jedné písničce se mi sice zdálo, že byla muzika až moc moderní na fantasy tohoto typu, po zbytek seriálu jsem však neměla moc co vytknout.

Vzhledem k tomu, že jsem nečetla knižní předlohu, nedokážu určit, jak moc se vzhledy a charaktery lišily.
Amberle (Poppy Drayton) mi připadala jako taková ta běžná holka, co se v knihách vyskytuje. Je hrozně důležitá, ale neschopná a otravná. Proč lidi takové postavy vymýšlejí? Každopádně to s ní nebylo tak zlé, jak by mohlo být.
Will (Austin Butler) mi byl velmi sympatický, jak vzhledem, tak i chováním. Připadal mi takový roztomile naivní a příjemně optimistický. A i přesto, že nejsem zrovna na blonďáky, tak jsem se nemohla vynadívat. Jeden z mých oblíbenců v tomto seriálu.
Eretria (Ivana Baquero) je rozhodně moje nejoblíbenější postava. Já prostě tyto charaktery žeru. Zlodějka, patřící ke klanu "zlých" lidí, avšak se srdcem na správném místě. A navíc umí bojovat, což je vždycky velké plus.
Obecně postavy byly osobité, což se dalo očekávat, když je předlohou kniha.


Neuvěřitelně krásné bylo okolí. Zasadit elfy, skřety a kdo ví co ještě do světa, kde před lety žili obyčejní lidé? Co se s nimi stalo? Všude jsou auta zarostlá mechem a rozbité mosty. Líbí se mi ten nápad. Většina scén se prý točila na Novém Zélandu.

Děj je poměrně očekávatelný, což mi přijde škoda. Možná kniha bude lepší, ale čekala bych, že bude příběh o něco víc propracovanější. Výprava odněkud někam je zřejmě oblíbená zápletka fantasy filmů.
Boje pro mě byly docela zklamáním. Na to, jak často se tam vlastně bojovalo, se tvůrci tedy moc nepředvedli. Většinou nedávali smysl a nehorázně mě nudily.
Romantika samozřejmě nechyběla, stejně jako milostný trojúhelník. Kdo by to byl čekal, že? Proč se ti kluci vždycky zamilují do takové neschopné holky? Asi všichni budete tušit, jak to mezi nimi skončí, už od začátku první epizody... Tak jako tak, romantice pomalu, ale jistě začínám přicházet na chuť, scény se mi zamlouvaly, avšak přišlo mi, že se odehrávaly v těch nejnevhodnějších okamžicích.

Co dál k tomu říct? Podle mě průměrné fantasy, které nepřekvapí, ale ani neurazí. Možná je to absencí podobných snímků, ale doporučuji lidem, kteří dostanou chuť na příjemné fantasy s elfy a nejsou moc nároční, takže přehlédnou určité nedostatky. Ale myslím si, že už kvůli té nádherné krajině (a hezkému herci v podobě Willa) stojí za to tento seriál zhlédnout.


Měla jsem v plánu sem dát gif s polonahým Willem, ale nakonec jsem si řekla: "Ne, ať se na to podívají, pokud to chtějí vidět!" :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama