Drinking Buddies

17. března 2016 v 22:03 | Kiara |  Ostatní dojmy

Kate a Luke spolu pracují v pivovaru. Panuje mezi nimi jedno z těch přátelství, které by mohlo přerůst v něco víc. Kate je ale s Chrisem, Luke s Jill a Jill by ráda věděla, jestli je Luke připravený mluvit o manželství. Jasné odpovědi na tuhle otázku se dočká poté, co spolu Luke a Kate nečekaně stráví víkend. (Zdroj: csfd.cz)

Žánry: Drama, Romantický, Improvizace


Ani nevím, jak jsem se k tomuto snímku dostala. Poslední dobou jsem sledovala spíš filmy pro mladistvé, což tenhle určitě není. Navíc jsem ani nevěděla, že se jedná o improvizaci herců. Ale jsem ráda, že jsem na film narazila.

Všimla jsem si, že hudba z velké části chyběla. To byl jeden z faktorů, který mi přivozoval takový nezvyklý pocit. Protože většinou je u scének hudba a tady... tady prostě nebyla a nijak jsem ji ani nepostrádala. Možná kvůli absenci doprovodné hudby se někomu bude zdát snímek jako amatérské dílo, já to však beru jako něco nezvyklého a jiného, rozhodně ne špatného.

Kate (Olivia Wilde) byla postava, která se mi nehorázně líbila. Olivia to zvládla skvěle, a přestože jsem ji viděla snad jen v Doktoru Houseovi, uznávám, že je velmi talentovaná herečka. Kate není ta typická holka, co si obléká růžové šaty a dělá ze sebe chudinku. Pracuje v pivovaru, sama má k alkoholu velmi kladný vztah, přátelí se převážně s muži, je divoká a pro každou zábavu.
Luke (Jake Johnson) je kamarád do nepohody, který vás vždycky rozveselí. I jeho jsem si oblíbila.
Jill (Anna Kendrick), Lukova přítelkyně, mi nebyla až tolik sympatická. Možná to dělal její holčičí a něžný charakter, možná ty vyhublé nohy tenké jako moje paže, těžko říct. Co se dá dělat, křehotinky tak úplně ocenit nedokážu.
No a Chris (Ron Livingston), Katin přítel, je takový ten slušňák, který není spontánní a přeje si spíše poklidný a spokojený život, prostě se usadit. Ani jeho jsem si moc neoblíbila. Jasně, je hodný a tak, ale přišel mi takový upjatý, prostě moc dospělý. Jako by si nedokázal užívat života.

Jak už jsem zmínila, herci během filmu improvizovali, takže měli jen jakousi základní strukturu děje, dialogy vymýšleli z fleku. A to je možná důvod, proč se tam tolik mluvilo, přestože šlo třeba jenom o pozdravy, které v "normálních" filmech nikoho nezajímají a trvají zhruba dvě vteřiny. Pro někoho to mohou být nudné pasáže, přiznám se, že jsem se taky občas nudila, avšak ne zas tak často. Naopak na mě rozhovory působily přirozeně a hlavně normálně. Občas se totiž setkáme s tím, že ve filmu tvůrci za každou cenu chtějí nechat zaznít filosofickou hlášku nebo brutální rekt, avšak všem nám je jasné, že by to nikoho jen tak z fleku nenapadlo.

Co se týče příběhu, nic tu nehledejte. Tento film není o nějaké neuvěřitelné zápletce a rozuzlení na konci. Je to krátký pohled do života naprosto běžných lidí, kteří nejsou speciální vůbec v ničem. Jen proplouvají životem bez nějakého ohromného životního cíle nebo předurčenému osudu, přičemž řeší běžné problémy nás všech.

Tento film bude pro spoustu lidí nuda, protože v této době se rozmohly epické příběhy, které vás prostě posadí do židle, nebo se v nich vyskytuje čistá láska, která si k sobě vždycky najde cestu. Avšak je poutavý a zajímavý svým vlastním způsobem, a pokud divák očekává běžnou romantickou komedii, skončí zklamaný.

Já hodnotím film velmi kladně. Jsem ráda za každý pokus udělat něco jinak, i když to ne vždy vyjde. Myslím si, že pokud hledáte odpočinkový film z doopravdy reálného života, je tohle to pravé ořechové. Avšak buďte připraveni na to, že se nejedná o klasické romantické drama, které najdete na každém kroku.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rea Rea | 19. března 2016 v 13:57 | Reagovat

Tak improvizovaný film som ešte nikdy nevidela :D Určite by to bolo zaujímavé a je možné, že sa na túto snímku pozriem. Taktiež je pozitívum, že tam hrá Olivia. Mám tu herečku rada, je naozaj talentovaná :D

2 Kiara Kiara | E-mail | Web | 20. března 2016 v 13:54 | Reagovat

[1]: Olivia má vážně talent a je krásná, přesto jsem mnoho filmů, kde hraje, neviděla. Hraje totiž ve filmech, které asi nejsou dle mého gusta :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama