Březen 2016

Design 13.5

31. března 2016 v 23:02 | Kiara
Ahoj!
Jelikož je ten Apríl, rozhodla jsem se, že tentokrát vás nijak nenachytám, ale pokusím se vás rozesmát. Tak jsem tak přemýšlela, jaký design by mohl být vtipný, načež jsem zvolila Boku no Pico. Ti, kteří toto anime neznají, mají neuvěřitelné štěstí, a ti, kteří vědí, o co se jedná... Nebojte, tento vzhled bude na blogu jenom přes Apríla, už mám nachystaný nový design.
Co na něj říkáte? U jeho vyrábění jsem se dost nasmála, protože hledat nějaké obrázky... No, bylo to peklo. Ale stálo to za to.
Jak si užíváte Apríla? Nachytali jste někoho? Nebo někdo nachytal vás?


Citáty 1.9

27. března 2016 v 11:31 | Kiara |  Citáty

Ahoj!
Říkala jsem si, že do této rubriky toho už pár měsíců nic nepřibylo, tak by bylo konečně na čase. Omlouvám se za takouvou neaktivitu, ale jsem si jistá, že se to jen tak nezlepší. Začíná duben a já už se prostě na tu maturitu musím učit. Byl by to velký trapas, kdybych ji neudělala. Takže s články když tak počítejte do konce května jen občas.
Ale teď už k citátům. Jeden z nich jsem si sama namyslela, schválně, jestli poznáte, jaký to je. A jestli mi řeknete, že jste ho už někde slyšeli, tak mi bude trapně, protože bych ho asi nevědomky odněkud převzala...

Výprava se staršími skauty

20. března 2016 v 22:43 | Kiara |  Skautské já
Ahoj.
Dneska jsem se vátila z víkendové výpravy a zrovna před dvaceti minutama jsem se vzbudila. Jsem tak šíleně unavená, že se můj mozek nezvládne naučit nic, ani kdybych to zkusila... Aspoň se mi už nemotá hlava.

Každopádně bych vám chtěla nějak stručně popsat, co se dělo a jak mě výprava bavila. Jelikož u nás nefunguje roverský kmen (oddíl skautů a skautek starších patnácti let), tato výprava "pro starší" byla asi první svého druhu, rozhodně první, co jsem zažila.

Asi jste s mých článků poznali, že jsem spíš samotářská, lidi nemám úplně v lásce a moje chování se liší podle toho, s jakými lidmi zrovna jsem.

Drinking Buddies

17. března 2016 v 22:03 | Kiara |  Ostatní dojmy

Kate a Luke spolu pracují v pivovaru. Panuje mezi nimi jedno z těch přátelství, které by mohlo přerůst v něco víc. Kate je ale s Chrisem, Luke s Jill a Jill by ráda věděla, jestli je Luke připravený mluvit o manželství. Jasné odpovědi na tuhle otázku se dočká poté, co spolu Luke a Kate nečekaně stráví víkend. (Zdroj: csfd.cz)

Žánry: Drama, Romantický, Improvizace

Slohovka

10. března 2016 v 21:41 | Kiara |  Školní deník
Ahoj.
Jakmile skončily jarní prázdniny, znovu je na blogu mrtvo. Je mi to líto, ale tak nějak nemám na psaní článků ani pomyšlení. Ne, že bych se učila, ale v hlavě mi hlodá takový červík, že bych se asi vážně učit měla. To znamená, že sice prokrastinuji, ale dělám to tak nějak nenápadně, abych oklamala svou vlastní mysl. Dává to aspoň trochu smysl? Asi ne...

Každopádně, abych se aspoň ozvala, povím vám, co mě dneska překvapilo a trochu i naštvalo:
Psali jsme slohovku, vyprávění. Vybrala jsem si zadání, které nařizovalo, aby celý text končil větou: "Ale nakonec se kolo štěstěny obrátilo na mou stranu." Všechno mi to v hlavě šrotovalo a já začala psát.

Po třech týdnech jsme dostali slohovky opravené a co mě čekalo. Za tři. Nechápala jsem to. Měla jsem jednu jedinou pravopisnou chybu (protože jsem nestihla si text po sobě přečíst kvůli nedostatku času). Proč tedy ta průměrná známka? Přepíšu vám, co mi třídní ke slohu dopsal:

The Shannara Chronicles

6. března 2016 v 15:17 | Kiara |  Ostatní dojmy

Kouzelný strom Ellcrys pomalu umírá a ztrácí svou magickou moc, tudíž slábne kouzelná Hráz, která zabraňuje pomstychtivým démonům napadnout lidské bytosti. Legendární strážce Země, Allanon, vyzývá Wila Ohmsforda, aby ochránil elfí dívku Amberle, která má za úkol vypěstovat nový čarodějný strom. (Zdroj: edna.cz)

Žánry: Fantasy, Dobrodružné
Série: 1 (10 epizod) - další série asi bude

Stačilo málo - Kapitola 4.

4. března 2016 v 10:40 | Kiara

Ahoj!
Poslední kaputolu přidávám po pár dnech, kdy jsem jen četla a dívala se na filmy a seriály a zase jen četla. Taky proto je tu teď tolik recenzí (které mimochodem zrovna moc nikdo nekomentuje). Ale nemyslím si, že dneska stihnu dočíst další díl Nástrojů smrti nebo se podívat na celý seriál Shadowhunters, tak přidávám poslední kapitolu povídky.
Děkuji všem za komentáře, jak předešlé, které mě velmi potěšily, tak předem za ty, které (doufám) přidáte i sem. Můžete zhodnotit jak jenom tuto kapitolu, tak celou povídku, a to ze všech možných úhlů, které vás napadnou.


Nástroje smrti: Město z popela

3. března 2016 v 21:37 | Kiara |  Ostatní dojmy

Upozornění: Jedná se o druhou knihu série Nástroje smrti, tedy o knihu, která navazuje na Město z kostí. Proto se v recenzi pravděpodobně (naprosto určitě) vyskytnou spoilery z první knihy.

Clary má po náročném týdnu plném změn a záležitostem kolem lovců stínů konečně chvilku na odpočinek. Avšak s následky se setkává každý den. Její matka leží v bezvědomí v nemocnici, s Jacem už dlouhou dobu nemluvila, Simon se chová jinak. Aspoň že o Valentýnovi není nikde ani slechu. Ale co on vlastně dělá? A jak dlouho bude trvat, než se její život opět ocitne ve změti chaosu plném boje, strachu, hněvu a obav?

Název: Nástroje smrti: Město z popela (2. kniha)
Autorka: Cassandra Clare
Rok vydání: 2008 (u nás 2013)

The Mortal Instruments: City of Bones

2. března 2016 v 13:01 | Kiara |  Ostatní dojmy

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. (Zdroj: csfd.cz)

Žánry: Fantasy, Akční, Dobrodružný, Romantický

Nástroje smrti: Město z kostí

1. března 2016 v 16:46 | Kiara |  Ostatní dojmy

Clarissa Freyová si žije normálním životem patnáctileté teenagerky žijící v Brooklynu. Její život však nabere naprosto jiné obrátky, když na party v jednom oblíbeném klubu uvidí podivné lidi, které ostatní lidé nevidí a kteří se s nožem proplíží do skladu za dvojicí zdánlivě nevinných mladistvých.

Název: Nástroje smrti: Město z kostí (1. kniha)
Autorka: Cassandra Clare
Rok vydání: 2007 (u nás 2009)