The Internship

6. února 2016 v 15:56 | Kiara |  Ostatní dojmy

Billy a Nick jsou obchodníci, kteří se ve světě stále se vyvíjejících technologií snaží prodat staré dobré hodinky. Obchody však nejdou dobře a později jsou vyhozeni. Všechno jde z kopce, když Billy uvidí světlo v temnotě neúspěchů. Pokusí se získat místo u Googlu, mezi geniálními mladými a za přítomnosti nejmodernějších technologií, kterým ani za mák nerozumí.


Hádejte, proč jsem se na tento film podívala. Ano, správně, další z oblíbenců ve filmovém světě, hraje v něm Dylan O'Brien. A co, vy snad nevybíráte filmy podle herců, kteří v nich hrají? Ne? Tak ne...

Zůstanu u herců. Kdo by neznal představitele dvou hlavních postav aspoň od vidění, Owena Wilsona a Vince Vaughna (ti dva na hořejším obrázku)? Popravdě si oba vybavuji vždy jenom z komedií, jejichž název už ani neznám, každopádně tito dva ručí ve vtipných filmech za dobrou zábavu.

Skvěle zahrané postavy, miluju, když mají ve filmech postavy osobitý charakter. Většina z postav jsou nespolečenští geeci, což je naprosto podle mého gusta. Bavila mě interakce mezi touto mladou generací s telefony, notebooky a tablety a dvěma chlápky ve středním věku, technikou nepolíbených.

Jedná se o komedii, takže příběh byl poměrně nereálný, avšak prostředí, ve kterém se odehrával, se mi velmi líbilo. Všude pestré barvy, mladí s notebooky a mobily, technické fráze, kterým jsem mnohdy ani trochu nerozuměla. Vtipy možná nebyly tak úderné, jak bych čekala, ale občas jsem se i zasmála. Hlavní "záporák" samozřejmě nesměl chybět.
Popravdě se však nekonalo nic, co by mě přinutilo bouchnout pěstí do stolu (což doopravdy dělávám) a říct si: "No tohle bylo teda super!". Občas se k tomu i schylovalo, ale myslím sí, že se na toto téma - geekové a naprostí neznalci techniky - toho dalo vymyslet mnohem víc a mnohem vtipněji.

Ještě než přejdu k závěru, moc se mi líbilo zpracování první části titulků. Ještě nikdy jsem se s něčím takovým nesetkala a moc se mi to líbilo. Žádný nudný text na černém pozadí, občas nějaké video, ne. Titulky zakomponované jakoby do prohlížeče jedné z postav, která počítač právě používá. Paráda.

Já si myslím, že tento film byste měli vidět. Asi vás nijak neohromí dějem, je totiž docela předvídatelný, avšak celkově jsem si film užila. Dobrá komedie, ničím nepřekvapí, ničím neurazí, zasmějete se a i přes svoji délku ubíhá poměrně rychle. Za mě: jděte do toho!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama