Únor 2016

Stačilo málo - Kapitola 3.

29. února 2016 v 11:07 | Kiara

Ahoj,
předposlední kapitola, ta poslední bude docela krátká, takže nevím, jestli ji nezveřejním už zítra... No, uvidím, jak se mi bude chtít.


Stačilo málo - Kapitola 2.

27. února 2016 v 9:34 | Kiara

Jak já jsem ráda, že jsou prázdniny. Už mi z té školy pořádně přeskakovalo. Každopádně to není ani tak velká úleva, jelikož se i doma budu muset už konečně učit na maturitu a TSP. Jak mně se nechce. Proč nemůžu zůstat věčně dítětem?
Užijte si druhou kapitolu.


Stačilo málo - Kapitola 1.

25. února 2016 v 21:35 | Kiara

Ahoj!
Nechci, aby můj blog ležel moc dlouho ladem, proto jsem se rozhodla přidat těch pár kapitol této povídky, kterou jsem před nedávnem napsala. Řekla jsem si, že kapitoly budu přidávat rovnou na Wattpad, protože to vypadá prakticky stejně jako na Google disku, jen pro mě není tak složité to přidávat.
O čem povídka je, si můžete přečíst buď na Wattpadu, nebo tady na blogu v rubrice povídky.
Budu ráda za každý názor na první kapitolu, ať už sem do komentářů, nebo na Wattpadu. Chci se v psaní stále zlepšovat, proto mi nějaké vaše rady a připomínky určitě pomůžou.

Musím udělat nový obrázek k odkazu ke čtení jednotlivých kapitol povídek, tento je poměrně trapný.

Stačilo málo

25. února 2016 v 21:10 | Kiara

Známe to všichni, kupí se na nás jeden problém za druhým, každý se s nimi vyrovnává jinak. Jak si s nimi poradí mladá dívka na rozhraní mezi dětstvím a dospělostí?

Žánry: Ze života, Dospívání

Povídka dokončena.
Povídka byla psána 22. 1. 2016 - 15. 2. 2016.
Pokračování určitě nebude.

Oddechovka, zatímco nemám chuť psát něco "velkého". Prostě jsem dostala nápad a sepsala ho do pár kapitol. Povídka spíše o zamyšlení než o strhujícím příběhu. Prostě jsem nechtěla zapomenout, jak se vlastně píše, proto jsem psala. Takže pokud hledáte něco krátkého a relativně obyčejného, je tato povídka přesně pro vás.

Jak vymýšlím postavy

21. února 2016 v 20:42 | Kiara |  Novinky v psaní
Ahoj!
Omlouvám se v prvé řadě, že nevydávám články. Nevím, nějak nemám inspiraci, o čem bych psala. Není to tak, že bych neměla čas, protože jsem zhlédla všech pět řad Misfits.

A teď k tématu článku. Samozřejmě jsem po seriálu dostala chuť napsat povídku na téma Misfits. Zatím jsem nenarazila na fanfikci na tento seriál, navíc mi to přijde jako skvělé téma. Jelikož si vymýšlím své vlastní postavy, neměla by povídka obsahovat žádné spoilery. Postavy asi nebudou tak sprosté, jak jsou fanoušci tohoto seriálu zvyklí.

Upřímně, zatím v psaní nejsem tak dobrá, aby moje postavy byly doopravdy osobité. Snažím se k tomu postupně dopracovat, ale přiznám se, zatím mi to moc nejde. Řekla bych, že jednoduše nedokážu vymyslet realistiskou postavu, která se chová jinak než já. Přijde mi, že nedokážu vymyslet nějaký originální charakter, který bych ještě nikde neviděla nebo nepoužila.

Maturita se blíží a výběr vysoké

11. února 2016 v 14:21 | Kiara |  Školní deník
Ahoj!
Je to už celá věčnost, kdy jsem naposledy do této rubriky něco přidala, a teď je nejvyšší čas to napravit. A jelikož je únor a já stále nevím, na jakou vysokou se budu hlásit, panikařím víc jak kdy dřív.

Přemýšlím o Masarykově univezitě fakulta informatiky, ale vzhledem k naší žalostně nedostatečné výuce informatiky na naší škole si nejsem jistá, zda bych se na tomto oboru udržela. Dále přichází v úvahu Vysoká odborná škola ekonomická, která údajně není nijak náročná, avšak já a ekonomie se moc nekamarádíme. A to je tak všechno, co mi přišlo na mysl, a i tak je to zatím jen v mé hlavě a spekuluji nad tím každý den.

Jsem docela bezradná, protože se mi čas krátí. A do toho všeho bych se ještě měla učit na maturitu, která mě za tři měsíce čeká. Jenže díky našemu skvělému školskému systému mi přijde, že se víc učím na předměty, ze kterých vůbec maturovat nebudu (základy spol. věd, němčina, biologie). Zkouší, píšeme jak diví a já tak nějak nestíhám nic jiného, pro mě důležitějšího.

Zároveň pociťuji takovou únavu a shon, stres a nechuť ke škole, že nejsem schopna dělat nic moc dalšího. Jsem ráda, že existují seriály Teen Wolf a The 100, které aktivně sleduji každý týden a mám se na co těšit, u čeho relaxovat. Protože jinak by mi dávno hráblo. Je mi jasné, že zkouškové je horší, nevím, jak budu zvládat to (jestli se dostanu na vysokou).

Chci být zase dítě, co brečelo kvůli jedné pětce mezi jedničkami a dvojkami. Nechci tyto věci řešit, nechci být dospělou. Samostatnou ano, ale ne dospělou. Děsí mě to...


The Internship

6. února 2016 v 15:56 | Kiara |  Ostatní dojmy

Billy a Nick jsou obchodníci, kteří se ve světě stále se vyvíjejících technologií snaží prodat staré dobré hodinky. Obchody však nejdou dobře a později jsou vyhozeni. Všechno jde z kopce, když Billy uvidí světlo v temnotě neúspěchů. Pokusí se získat místo u Googlu, mezi geniálními mladými a za přítomnosti nejmodernějších technologií, kterým ani za mák nerozumí.

Phantom Halo

5. února 2016 v 17:12 | Kiara |  Ostatní dojmy

Příběh o dvou bratrech, kteří žijí pouze se svým neustále opilým a hazardem zaslepeným otcem. Na vše si tedy vydělávají sami a stále se snaží najít způsob, jak vydělat na trochu víc než na základní biologické potřeby. Takto vedený život s sebou samozřejmě přináší spoustu trablí.

30. Oblíbená série

2. února 2016 v 8:00 | Kiara

30. Oblíbená série


29. Oblíbený citát

1. února 2016 v 8:00 | Kiara

29. Oblíbený citát