Kimi ga Uso o Tsuita

10. ledna 2016 v 12:48 | Kiara |  Dojmy z mang

Saki Kudou bydlí jen s matkou, protože když byla malá, opustil je otec, přestože její vzpomínka na něj je, jak jí říká, že se vrátí. od té doby Saki nesnáší lháře.
Po nástupu na vyšší střední se její život obrátil dobrým směrem. Má slušnou brigádu, nejlepší kamarádku, dokonce si našla kluka. Najednou se ale všechno pokazí. Když ji matka veze na rande s klukem, nabourají. Saki se pak probudí v nemocnici, a když se doktora zeptá, co je s její matkou, z muže se stane šedá postava, která odpovídá, že je v jiné nemocnici. Později Saki zjistí, že se to stane vždy, když lidé lžou.
Na pohřbu své matky se rozhoduje, ke komu půjde bydlet. Najednou se objeví mladý muž, který tvrdí, že je její bratr, a chce se stát jejím opatrovatelem. Saki jeho nabídku přijme. Jak se její život bude vyvíjet dál s touhle schopností a s nově nalezeným bratrem?

Rok vydání: 2009 - 2010
Počet knih: 3
Žánry: Drama, Romantika, Mysteriózní, Psychologické, Shoujo


Na mangu jsem narazila úplnou náhodou, a protože byla dokončená a celá přeložená do češtiny, neodolala jsem a začetla se, aniž bych věděla, do čeho jdu.

O kresbě moc nevím, co si myslet. Někdy byla fakt dobrá, jindy mi zase neseděla, můj dojem z ní se lišil stránka od stránky. Nakonec jsem ale usoudila, že nebyla tak hrozná, jak by mohla být, navíc kresba nehraje tak důležitou roli, že.

Hlavní hrdinka Saki mi nepřišla otravná, což je velké štěstí. Zato její bratr Midori byl na mě až moc dokonalý. Zjevil se odnikud a hned je ze všech ten nejupřímnější, nejhezčí a nejlepší. Prostě nemám ráda dokonalé postavy. Kou a jeho matka, to byla dvojka, kterou jsem si okamžitě zamilovala. Kou je takový ten drzý flákač, který je v nitru vlastně dobrý, jeho matka upřednostňuje štěstí svého dítěte před svým.

Velmi se mi líbila myšlenka mangy. Proč lidé lžou? Mají v úmyslu ubližovat, nebo k tomu mají nějaké své důvody? Komu tím nejvíc ubližují, jiným, nebo sami sobě? A jaký by byl život, kdyby člověk poznal, kdy mu lidé lžou? Velmi jsem Saki její schopnost záviděla. Jak už asi víte, k okolí jsem velmi upřímná, takže by se mi hodilo vědět, zda jsou i oni upřímní ke mně. Podle mě je vždy lepší vědět, na čem vlastně jste. Navíc se toho dá i dobře využít.

Romantická zápletka se mi nelíbila. Hlavně ten konec, co to bylo? Celá manga je o lžích a má krásnou pointu, a přitom třetí kniha se změní na laciné shoujo. To mě zklamalo.

Shrnutí: Manga je sama o sobě dobrá, když nepočítáte tu romantiku a rodinou situaci lehce přitaženou za vlasy. Na to jsme si však už u Japonců všichni zvykli, ne? Navíc má manga jenom dvanáct kapitol, nezabere vám tedy mnoho času. Za sebe doporučuji, přestože znám lepší mangy.

Překlad je v češtině, ale upozorňuji, je tam spousta chyb a překlepů, které mě značně iritovaly. Pokud tedy umíte dobře anglicky, asi si ji raději přečtěte na anglickém webu. Editace je však docela dobrá, přestože se používá pouze jeden font a občasné anglické citoslovce mimo bubliny přeloženy nejsou.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama