Nowhere boy

31. prosince 2015 v 8:30 | Kiara |  Ostatní dojmy

O legendární skupině The Beatles slyšel snad každý. Co však jejímu vzniku předcházelo? Film o mládí Johna Lennona, kdy se dostává k hudbě, usmyslí si založit kapelu a poznává její budoucí členy, přičemž mu život hází klacky pod nohy.


Věřte mi, nejsem fanynkou The Beatles, rozhodně v playlistu nemám ani jednu jejich skladbu, přestože jejich hudbu mám ráda. Proto vás asi nepřekvapí, že jsem se na tento film nepodívala kvůli lásce k této kapele, proto doufám, že vás stará tématika neodradí od zhlédnutí tohoto skvělého filmu.

Myslím si, že hlavní plus tohoto snímku je jeho založení na pravdě. Nejsem si sice jistá, zda se John Lennon za svého mládí choval tak, jak jej hlavní herec Aaron Taylor-Johnson ztvárnil. Každopádně těžko uvěřit, že takto Lennon doopravdy vyrůstal. Jsme zvyklí na podobná rodinná rozpoložení ze smyšlených knih a filmů, avšak pokud to takhle někdo opravdu měl? O to víc mi bylo líto jeho situace.


Děj se mi líbil, fakt že jo. O Beatles jsem psala před dvěma lety ročníkovku, takže jsem litovala, že jsem na tento film narazila až teď, avšak myslím si, že mě docela obohatil o pár všeobecných informací, které pravděpodobně nikdy nevyužiji, každopádně vždy se hodí, když můžete vypadat chytře. Do děje se asi nedalo moc zasahovat, aby zůstala pravdivost, asi bych však nic neměnila.

Herecké obsazení bylo hlavním faktorem, proč jsem se rozhodla na film podívat. Jednoduše moje posedlost Thomasem Brodie-Sangsterem se začíná nebezpečně vymykat kontrole. Aaron Taylor-Johnson je samozřejmě taky skvělý herec a možná i trochu podobný Johnu Lennonovi v jeho věku. Každopádně všichni herci zahráli svoji roli vážně dobře.

Co je asi všem jasné, hudba hraje ve filmu jednu z hlavních rolí. Mně se líbily snad všechny songy, co ve filmu zazněly.

Na film se rozhodně někdy podívejte, ať už se chcete dozvědět něco o počátcích Lennonovy hudební kariéry, nebo jen hledáte film z prostředí staré Anglie, chcete si poslechnout dobrou hudbu, občas se zasmát a občas si i pobrečet. Rozhodně film stojí za zhlédnutí a je škoda, že o něm mnoho lidí neví (Já jsem o něm tedy nikdy neslyšela).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ellí Ellí | Web | 2. ledna 2016 v 10:23 | Reagovat

To zní dost dobře :-). Máš pravdu, že jsem o tomhle filmu nikdy neslyšela, ale možná bych si ho někdy v budoucnu mohla zkouknout... Nejsem žádná zarputilá fanynka Beatles, ale sem tam si jejich písničky poslechnu ráda, o tom žádná :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama