Proč se mi líbí kluci z anime?

28. listopadu 2015 v 17:45 | Kiara |  X věcí, které...

Kamarádka, kterou se stále snažím přemluvit, aby dala anime aspoň nějakou šanci, mi už párkrát vyčetla, jak se mi vlastně můžou líbit kreslení kluci. A já se nad tím zamyslela. Proč vlastně? Něco na tom asi bude. Proč se běžným smrtelníkům, anime nepolíbeným jedincům kreslené postavy nelíbí, zatímco každý otaku nad těmi bishoujo či bishounen prakticky slintá?

Pořádně si přečtěte text na signatuře, než začnete číst dál.


Snaží se o svou lásku, přestože je to těžké
Každá holka chce být dobývána, a ne že ne. Dělá nám radost, když nám kluk okatě projevuje svůj zájem, a ještě k tomu pěkný kluk. V anime jsou kluci schopni prakticky čehokoli, aby svoji lásku získali. I přes všechno odmítání ji ochraňují, smějí se s ní, nevzdávají se. Nedovolí jiným klukům, aby se na ni jen podívali.
A nejlepší na tom je, že každý svoji náklonnost vyjadřuje jiným způsobem. To znamená, že každá si nějakého oblíbence najde. Přestože se možná někomu může zdát ono snažení otravné, chce se na to podívat z jiného úhlu. Tolik odmítnutí, a on se stále snaží? Asi mu na ní doopravdy záleží.


Ukazují i svoji jemnou stránku
Nejsou to jen obrovští drsňáci, jak se na první pohled může zdát. Ať už se bavíme o hraní si se štěnětem, nebo o ukázání slz. Dokazují svoji lidskost, že nikdo není pouze silák, že ho taky něco trápí nebo že nad něčím prostě roztaje.


Jsou prostě šílení
Nejednou jsem se nad bláznivým jednáním kluků z anime pozastavila. Nejlepším příkladem, který mě teď napadá, by asi byl Haru z Tonari no Kaibutsu-kun. Jeho povaha je naprosto odlišná, dalo by se říct, že si žije ve vlastním světě. Prostě blázen, ale to ho dělá jedinečným a svým způsobem velmi roztomilým.


Přestože tvrdohlavě něco tvrdí, jejich činy dokazují opak
Jejich slova občas bolí, když pronesou hrubou narážku, aby neztratili svoji tvář a neprozradili své city. Přesto však divák ví, jak to ve skutečnosti je, a přijde mu to úsměvné, přestože trochu kruté. Avšak víme. jak to chodí. Ne každý si své city připustí hned, že?


Dokáží se kvůli dívce změnit
Možná trošku nereálné, ale koho to zajímá? Právě proto ty kluky z anime tak milujeme, ne? Kvůli jedné dívce se vzdají těch ostatních, přestože do té doby vyhledávali jen nezávazné vztahy. Proč? Protože jim ta dívka za to prostě stojí.


Jsou jednoduše sexy... A tečka
I přes kreslenou podobu se mi líbí, jak vypadají. A nejlepší na tom je, že se nezaměřuji pouze na jeden typ kluků. Vysoký, svalnatý, tajemný drsňák, co toho moc nenamluví? Upovídaný spolužák s roztomilým úsměvem? Nebo uzavřený otaku, který se bojí s dívkou promluvit? Kamarád z dětství, který vyrostl v pravého muže? V tomto ohledu nejsem vybíravá.


Ochraňují svoji lásku za každou cenu
Už automaticky ji chytí, když zakopne. Dá jí svoji šálu, aby nenastydla. Schová ji pod deštníkem, přestože se mu zamokří rameno. A takto bych mohla pokračovat stále dál. Někomu to možná připadá jako klišé, přesto tyto činy není radno podceňovat. Je to milé a dívka to jednoduše ocení.


Nezáleží jim, co si o jejich vztahu myslí ostatní
Že se k sobě nehodí? Že není dost dobrá? Že je menší než ona? Nezájem! I přes všechny klacky, které jim jsou házeny pod nohy, on se jí prostě nevzdá.


Dokáží prokouknout její lež
Takové to: "Jsem v pohodě..." a "Já vím, že nejsi."
Krásné, ne? Zrvona tento příklad, který jsem uvedla, je na mě moc sladký, ale kluk, co vám rozumí, přestože se to znažíte skrývat? Kolikrát jsem si přála, aby někdo prohlédl moji masku, a myslím si, že nejsem ani zdaleka jediná. Kluci z anime to prostě umí.


Jsou dominantní, přestože to tak zprvu nevypadá
V dnešní době si kluci o sobě nějak moc myslí. Pořád říkají, že oni přece nemusí dělat první krok. Proč by se namáhlali?
Já vám řeknu proč. Když kluk udělá první krok, je to prostě atraktivní. Chce to odvahu a holky si všimnou. Pomyslí si, že mu asi stojí za to, aby překonal nervozitu a přišel.
A jak je to v anime? Ne vždy je kluk první, kdo se zamiluje, každopádně jakmile k tomu dojde, jsme zase u snažení a dobývání. Myslím si, že většina holek je submisivních a kluků dominantních. Kluci chrání a jsou agresivnější. Která by chtěla chodit s ufňukaným tintítkem, který by byl víc holka než ona sama?


Vidí v nich ty dobré věci, o kterých možná samy nevěděly
Všímají si, že její koníček je vážně zajímavý. Že pomáhá druhým. Nebo že má dobrý vztah k dětem. A toho si cení, přestože ony dívky trpí nízkým sebevědomím. Jednoduše jsou pro ně speciální, jelikož dokáží ocenit i věci, které ostatní přehlíží.


Jsou z nich nervózní
Představte si největšího drsňáka na škole. A teď si představte, jak se červená, když se na něj usměje holka jeho snů. Není to roztomilé? Ano, je. Opět jsme u jedinečnosti. Ke všem je lhostejný, jen ta jedna v něm dokáže vyvolat zvláštní pocity.


A dokáží znervóznět i oni je
Trochu to souvisí s dominancí. Pokud kluk dokáže uvést dívku do rozpaků, už to něco znamená, ne? Svým chováním je donutí červenat se a možná i myslet na velmi zajímavé věci...


Prostě a jednoduše, anime kluci jsou skvělí a jejich milování není nic divného. Obzvlášť, když se kolem sebe rozhlédnete a vidíte ta individua, o kterých mnohdy i pochybujete, jakého jsou vlastně pohlaví...

P.S.: Omlouvám se za všechny ty gify, nemohla jsem si pomoct :D A pokud vám to vážně vadí, znovu si pořádně přečtěte text na signatuře :D
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 28. listopadu 2015 v 22:23 | Reagovat

Ježiš to je úžasný článek, nemělo by tohle být i v reálu?! Mm, ale určitě ne v mém městě -.-

2 Miw-chan Miw-chan | 28. listopadu 2015 v 22:31 | Reagovat

Souhlasím s tebou ve všech bodech. Jo, anime kluci jsou prostě skvělí. Častokrát jsem si přála, aby takoví kluci chodili i po naší zemi a aby jich bylo víc než jeden z milionu :D Naši kluci jsou hrozní, jak chováním tak vzhledem.
Taky jsem se s kamarádkami párkrát poštěkala kvůli tomuhle, ale takhle hezky bych jim to vysvětlit nedokázala. A i kdybych dokázala, stály by si furt za svým a dál si myslely, že jsem prostě divný blázen :D
A ty gify se mi moc líbí, taky je ráda používám :3

3 Floki Floki | Web | 29. listopadu 2015 v 11:00 | Reagovat

naprosto souhlasím :D :3

4 Kiara Kiara | E-mail | Web | 29. listopadu 2015 v 15:13 | Reagovat

[1]: [2]: [3]: Jsem ráda, že se vám článek líbí :) Nebyla jsem si úplně jistá, jestli tento článek nebude nějaká pitomost :D Anime boys forever! :D

5 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 29. listopadu 2015 v 18:03 | Reagovat

Veľmi pekný článok.. máš naprostú pravdu. Ja milujem toľko anime chlapcov a skoro vždy bulím za to, že ako je mžoné, že nie sú reálni.. aspoň jedného takého by som brala :D

6 S c a r s S c a r s | Web | 2. prosince 2015 v 19:30 | Reagovat

:D Ehm, přiznávám, že souhlasím! :D Některé ty popisky naprosto padnou, ale pokud jde o výběr mužských protagonistů na animacích, tak tam bych si nevybrala asi ani jednoho :D Nevím, jestli jsou přidány jen jako ilustrativní záležitost, nebo jsi je vybrala podle vlastní oblíbenosti :D Ahh, třetí gif odspoda je hrozně roztomilý! :D Mám dojem, že jsem to anime neviděla, ale měla jsem možnost vidět japonský film a hodně se mi líbil :D Určitě bych ho doporučila :D

7 Rea Rea | 4. prosince 2015 v 21:04 | Reagovat

A potom dievčatá majú vysoké nároky, čakajú na svojho dokonalého princa, ktorý nikdy nepríde :D Haha... :D Koľko krát som už niečo v podobnom duchu počula :´D Ale tak... Presne taký by mali byť chlapci! :D A nie (ako si správne napísala) ako tie individuá navôkol mňa :D
Mimochodom, tie gify sú úžasné :D Každý jeden si z nich trafila ku danému bodu, haha :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama