Povídky

10. listopadu 2015 v 16:08 | Kiara |  Novinky v psaní
Ahoj!
Zahanbeně jsem zjistila, že jsem již značnou dobu nepřidala článek. Musíte mi odpustit, jelikož ze své vlastní blbosti nemám dostatek spánku a snažím se psát. Takže pardon!

Mimochodem, víte, jak jsem kdysi dávno psala, že měním plány a budu psát místo zombie apokalypsy Žár krve? Tak to už neplatí (opět) a rozhodla jsem se, že budu psát (znovu) Černou bílou a do toho ještě Velkou revoluci (možná ještě změním název), což je fantasy příběh o utlačování nelidí (ve zkratce). Jenže u toho nevím, zda to budu vydávat na internet, jelikož mám velké ambice a ten příběh se mi líbí natolik, že bych (možná) chtěla zkusit štěstí u nějakého vydavatelství. Nemám páru, jak to funguje, asi se někoho pak zeptám, ale ten příběh se mi zatím dost líbí. Později, asi až to dopíšu, se zeptám jednoho sečtělého známého, co si o tom myslí, zda má cenu otravovat vydavatelství, a podle jeho názoru usoudím, zda se snažit, nebo to hodit na blog a Wattpad, přičemž bych to zkusila až s jinou povídkou. Chápete snad, že bych to asi nemohla zveřejnit, kdybych to chtěla vydat, že...

Páni, to zní hrozně ambiciózně, když píšu, že bych to chtěla vydat. Jakože, mým velkým snem je vydat aspoň jednu knihu, takže bych se jednou určitě odhodlala (jednu knihu o dracích mám naplánovanou, jen nevím, kam jsem si založila ten pitomej papír, kde jsem to měla rozvrženo...), ale i tak. Možná jsem moc optimistická, třeba je ten příběh úplně zcestný... Ale třeba ne! No prostě je to hrozně zvláštní.

Co si o tom myslíte? Četli jste někdy moji povídku? Myslíte, že na to mám? Když se nad tím tak zamyslím, ještě jsem vlastně nenapsala moc děl. Mým zatím asi nejlepším výtvorem je Jarní dítě. A to o této povídce nesmýšlím úplně v nejlepším světle. Musím uznat, že se mi občas povedl fórek a styl psaní, ale ten příběh je trošku... Nevím, jak to nazvat. Jednoduše si myslím, že jsem to mohla vymyslet líp.

Každopádně na Wattpad zveřejňuji Jarní dítě a vypadá to, že si ji čte pár lidí. Nevím přesně, jak to tam funguje, ale zatím jsem vydala jedenáct kapitol, mám 20 votů a asi 140 vidění. To by se mi na blogu ani za nic nestalo. Komentářů sice málo, ale aspoň nějaké.

Mimochodem, když už jsem u toho Wattpadu, pročítala jsem si tam pár povídek a musím říct, že jsem netušila, jak jsou někteří tamní pisálci pravopisně neznalí. Myslela jsem si, že někdo, kdo se věnuje psaní, aspoň ví, že se má text dělit na odstavce, že existují nějaké pády a rody, vyjmenovaná slova atp. Jasně, každý se občas splete, ale tohle je prostě něco... To už není překlep, to je jednoduše čirá nevědomost.

To by bylo asi vše k tomuto mírně kecacímu článku o psaní. Snad se brzy dostanu k tomu, abych napsala nějaký smysluplnější článek, třeba nějakou úvahu, přeložila další LoveCom nebo se třeba dokopala k napsání recenzí těch čtyř anime, dvou filmů a knihy, co jsem viděla či četla... No jo, jsem líná jak veš a svádím to na nedostatek času.

Mějte se krásně ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rea Rea | 4. prosince 2015 v 16:27 | Reagovat

Ach! :) Vydať knihu to je aj môj sen :) Ale vždy sa zmohnem len na poviedky do súťaží :D A hoci aj začnem niečo písať, no potom sa mi to nezdá dostatočne dobré, preto tým seknem :D Ale ktovie... možno raz motyka vystrelí :D
No myslím si, že ty na to rozhodne máš :) Vidím, že ťa písanie baví a úprimne sa mi Jarné dieťa páčilo :) Takže to určite vyskúšaj! :) Za pokus človek nič nedá ;)
PS: Myslím, že niektorým vydavateľstvám sa dá poslať rukopis online :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama