Listopad 2015

Proč se mi líbí kluci z anime?

28. listopadu 2015 v 17:45 | Kiara |  X věcí, které...

Kamarádka, kterou se stále snažím přemluvit, aby dala anime aspoň nějakou šanci, mi už párkrát vyčetla, jak se mi vlastně můžou líbit kreslení kluci. A já se nad tím zamyslela. Proč vlastně? Něco na tom asi bude. Proč se běžným smrtelníkům, anime nepolíbeným jedincům kreslené postavy nelíbí, zatímco každý otaku nad těmi bishoujo či bishounen prakticky slintá?

Pořádně si přečtěte text na signatuře, než začnete číst dál.

Bokura wa Minna Kawaisou

24. listopadu 2015 v 19:57 | Kiara |  Dojmy z anime

Usa se chce postavit na vlastní nohy, a protože ještě nemůže bydlet zcela sám, nastěhuje se do jednoho penzionu, který je plný podivných lidí. Jenže mezi nimi najde dívku Ritsu, introvertku a milovnici knih, která chodí do stejné školy a která jej na první pohled okouzlí svým zevnějškěm.

Rok vydání: 2014
Počet epizod: 12×24 minut (Dokončeno)
Žánry: Komedie, Romantika, Seinen

Závidím lidem s milující rodinou

22. listopadu 2015 v 23:57 | Kiara |  Nezávislé myšlenkové pochody

Jaké to asi je? Mít rodinu jako z amerických filmů či anime. Milující, povzbuzující a otevřenou. Jaké to asi je, když přijedete z tábora, který trval čtvrnáct dní, a doma na vás všichni čekají s otevřenou náručí. Obejmou vás, jsou šťastní, že jste se vrátili, a nadšeně se vás vyptávají, co všechno jste zažili.

Arcana Famiglia

21. listopadu 2015 v 21:59 | Kiara |  Dojmy z anime

Felicita je jediná dcera Otcovy organizace, možná i mafie, známé také jako rodina Arcana. Rodina se skládá z lidí, kteří uzavřeli smlouvy s tajemnými kartami a díky nim obdrželi zvláštní schopnosti. Otec se rozhodl, že je načase odejít do penze a dát své místo jinému muži, který bude řídit rodinu Arcana. Rozhodnutí, kdo v rodině dostane místo, zařídí takzvaný turnaj mezi uživateli Arcany. Otec vítězi slibuje své místo, jedno ze svých přání a ruku své dcery. Avšak Felicita to odmítá akceptovat a rozhodne si vybojovat svou vlastní cestu se svými přáteli Liberta a Nova. (Zdroj: Akihabara)

Rok vydání: 2012
Počet epizod: 12×24 minut (Dokončeno) + 1 OVA
Žánry: Bishounen, Shoujo, Komedie, Akce

Uvědomění si

19. listopadu 2015 v 16:29 | Kiara |  Novinky v psaní
Ahoj.

Jarní dítě už je celé zveřejněno i na Wattpadu. Vždy, když jsem přidávala kapitolu, znovu jsem si ji pročítala, kdybych náhodou našla chyby... A kupodivu, ty chyby tam fakt byly.
Překlepy, vynechané uvozovky, ale hlavně... Ty nesrovnalosti ne v příběhu, ale v prostředí. Jak se tohle mohlo stát? A jak jsem na tohle mohla být hrdá? To mi to nedocházelo? Tak jsem blbá?!

Alternativní Japonsko, kde lidé bojují katanami, existují hojně doja a tak podobně. Každý by si jej představoval jako období Edo, kdy po Japonsku pobíhali samurajové. A do toho foťák, oblečení západu, vodovod a jiné. Já vím, že v alternativním světě si to můžu teoreticky poskládat, jak jen chci, ale až teď jsem si uvědomila, jak divné to musí být.

Docela se za to stydím, teď bych to napsala jinak. A ještě k tomu jsem byla tak egoistická a plánovala se vrhnout do knihy (už jsem se vrhla, mimochodem). A teď si říkám, že na to prostě nemám. Že se o to snad ani nemusím snažit, protože by to jednoduše neprošlo. Že bych možná měla počkat, víc se vypsat (a vyspat se by taky neuškodilo...). Ale na druhou stranu, co mám psát? Protože většina věcí, kterou mám na mysli, mi přijde dostatečně dobrý nápad na to, aby vydal na knihu (protože si vždy vzpomenu na 50 odstínů a Stmívání...). A bojím se, že kdybych teď všechny nápady vypotřebovala, později už mi žádné nezbudou. Prostě mám strach z toho, že časem moje fantasie a kreativita zmizí...

Takže jsem prostě chytla "pisálkovskou depku" (<-- Tohle sousloví jsem si zrovna vymyslela), kdy mi nepřijde nic z mé tvorby dobré. Takže asi tak...


Otona Pink - 05

18. listopadu 2015 v 17:24 | Kiara

Ahoj!
Jupí, po téměř roce nový překlad z Otona Pink. Je to rychlost, jelikož jsem včera zveřejnila LoveCom, ale nezvykejte si, takhle rychlá nebudu pořád. Ale rozhodla jsem se, že se teď budu soustředit na Otona Pink, protože ta má jen dvě knihy (myslím), a jakmile ji přeložím celou, vrhnu se pouze na Lovely Complex, která je dlouhá jak něco...
Upřímně, takhle manga je trošku těžší na překlad než LC, věty mi občas nedávají smysl a je tam dost textů mimo bubliny. Ale snad to zvládnu, rozhodně se na to nechci vykašlat.
Užijte si tento díl :)


Lovely Complex 06

17. listopadu 2015 v 21:37 | Kiara

Ahoj!
Tentokrát jsem si s novým překladem docela pohnula, takže vám jej sem přináším už dnes! Já tu mangu vážně miluju, přestože jsem anime viděla asi desetkrát, velmi mě baví i manga, dokonce víc než anime. Ta kresba se pro anime moc nehodí, ale ta manga je fakt bezvadná.
Svůj názor na tuto mangu klidně vyjádřete v komentářích, docela by mě zajímalo, jestli jsem jediný závislák na LoveCom. Mimochodem, Otona Pink nevím, kdy bude, snad brzy. Budu se snažit. Možná na chvíli dám stranou LoveCom, dopřekládám Otona Pink a pak se budu věnovat jen LoveCom a občas OneShotům... Uvidíme :)


Design 13

17. listopadu 2015 v 13:31 | Kiara
Ahoj!
Tak jsem se končně dokopala k opětné změně vzhledu na blogu. Tentokrát to pro změnu není nic z anime, je to jednoduché a doufám, že se vám to líbí. Přestože nemám moc v lásce kočky, zvolila jsem jejich eleganci na záhlaví.
Já osobně jsem spokojená, kdyby taky ne, tak jej nenastavuji. Co myslíte vy? :)


Shrnutí poznatků z přednášky o migrantech

16. listopadu 2015 v 17:49 | Kiara |  Nezávislé myšlenkové pochody

Přestože jsem zprvu nechtěla toto téma opět otevřít, uvědomila jsem si, že by bylo vlastně fajn sdělit těm pár lidem, co sledují můj blog, jak to probíhá s momentální migrací. Ve škole jsme se účastnili přednášky právě na toto téma, takže bych v pár větách chtěla sdělit informace, které jsem si odnesla.

Útok v Paříži (opět)

14. listopadu 2015 v 12:17 | Kiara |  Nezávislé myšlenkové pochody

Když jsem se dneska ráno probrala snad po jedenácti hodinách spánku, protože jsem byla k smrti unavená, netušila jsem, co za zprávy se dozvím. Chce se mi brečet. Chce se mi řvát. Je mi z toho naprosto, ale naprosto zle. Černý pátek třináctého v Paříži.