The Perks of Being a Wallflower

27. října 2015 v 21:26 | Kiara |  Ostatní dojmy

Příběh o dospívání patnáctiletého Charlieho. Roztomilý a naivní outsider se vyrovnává s první láskou, sebevraždou svého nejlepšího přítele a vlastní duševní chorobou, zatím co se usilovně snaží najít skupinu lidí, do které patří. (Zdroj: csfd.cz)


Kombinace humoru a pochmurného osudu hlavních protagonistů, kteří jsou mladí a život jim dává rány jednu za druhou. Děj se odehrává kolem roku 1992.

Vzhledem k roku, kdy se má děj odehrávat, byla hudba pro naši generaci poměrně stará. Ale komu by se sakra nelíbila hudba osmdesátých a devadesátých let? Takže já hodnotím kladně. Doprovodné znělky jsem jaksi nezaregistrovala, možná jsem ignorant, ale dokud mi hudba nevadí, je dobrá.

Postavy byly možná až moc tragické, avšak vzhledem k mé nenávisti k neuvěřitelným happy endům se mi depresivita tohoto snímku náramně líbila. Přestože jejich osud nebyl úplně přízniví, našli si cestu, jak si život užívat a nedělat si moc velkou hlavu ze svého neštěstí. Samozřejmě každý má své slabé chvilky, někteří dokonce traumatické vzpomínky. I přes tragičnost bych si dovedla postavy představit jako reálné osoby.

Myslím si, že herci zahráli své role opravdu bezvadně. Hlavně Logan Lerman, tomu jsem věřila každé slovo. Dokonce měl takový tichý hlásek, který se hodil k Charlieho asociální povaze. A Emma Watson je krásná a talentovaná herečka, tu ani nemusím vychvalovat. Ezra Miller mi byl už na první pohled velmi sympatický a udivuje mě, že jsem jej ještě v žádném filmu neviděla. Jednoduše výběr hlavních rolí byl na jedničku.

Na to, že mě až tolik nebaví filmy z běžného života, jsem totiž spíš na fantasy, jsem byla velmi mile překvapená. Sice jsem se cítila trochu v depresi po skončení filmu, přesto se film řadí k mým oblíbeným snímkům. Hlavně asi kvůli atmosfére, myšlenkám a citátům, které jsem pochytila.
Překvapilo mě, že ač by postavy měly sedět v koutě a přemýšlet o sebevraždě, dokázali se bavit a užívat si života po svém. Tak trochu mi to dodalo naději a věřím, že i ostatním.


A jedno velké plus vidím v těch citátech, které jsem z filmu postřehla. Jsou hluboké a pravdivé, navíc jsem je ještě nikdy neslyšela. Nejsem úplně sběračka citátů z filmů a knih, tyto mě však docela oslovily. Mým nejoblíbenějším je tento, o lásce:


Takže nakonec, film doopravdy doporučuji, jen asi počítejte s tím, že na konci budete mít smutnou a zamyšlenou náladu. Ale ne všechny filmy musí být retardovaně vtipné nebo přehnaně a uměle vygradované, že?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Whitney Whitney | 21. prosince 2015 v 12:51 | Reagovat

Pěkná recenze, tohle je fakt super film. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama