Ookami Shoujo to Kuro Ouji

30. října 2015 v 11:00 | Kiara |  Dojmy z anime

Erika je připravena si na střední udělat spoustu kamarádů, a protože po příchodu do třídy zjistí, že ostatní spolužáci se už stihli rozškatulkovat, rozhodne se napomoci si k přátelství malou lží. Pokud za malou lež pokládáte to, že si vymyslí přítele, který s ní v posteli provozuje zvrhlé věci. Jako důkaz, že říká pravdu, na ulici vyfotí úplně neznámého kluka a holkám jej představí jako svého přítele. Jaká to smůla, že Sato Kyouya, což je jméno vyfoceného kluka, chodí do stejné školy. Co bude muset Erika všechno podstoupit, aby její malá lež nevystoupala na světlo?

Rok vydání: 2014
Počet epizod: 12×24 minut (Dokončeno)
Žánry: Romantika, Komedie, Školní život, Shoujo


Jak já se na toto anime těšila. Dlouho jsem jej odkládala, protože jsem nechtěla, abych ho zhlédla moc rychle.

Hudba mi přišla průměrná, nic, co bych si měla pamatovat (taky že nepamatuji), ale nic, u čeho bych se znechuceně šklebila. Opening se mi docela líbil, klidně bych si jej pouštěla při každém začátku epizody, kdybych nespěchala, protože už bylo moc hodin a já chtěla zhlédnout celé anime ještě před spánkem. Ending totéž.

Animace byla moc pěkná, jen mi přišlo, že je občas dost odfláklá. Takové ty záběry na obličej byly moc hezké, ale paktu byly i ty, kdy se animátoři vykašlali na veškeré detaily. To mě dost mrzelo, protože jinak by tato kategorie sklidila plný počet.

Postavy jsou naprosto neoriginální. Podle názvu jsem čekala, že Erika bude nějaká problematická holčina, co si nenechá od nikoho nic kázat. A hleďme, vyklubala se z ní klasická roztomilá naivka toužící po lásce. Prostě ten dívčí charakter, který je můj druhý nejnenáviděnější (první je princezna v nesnázích, kterou musí stále někdo zachraňovat). To mě doopravdy dost zklamalo.
No a Sato je stejné zklamání, možná o trošku menší, protože mám ráda hezké kluky. Všichni v něm mají dokonalého a milého prince, vevnitř je však sadistický bastard. Později se však samozřejmě kvůli Erice změní (oh, pardon za spoiler, je mi jasné, že tento fakt jste určitě nečekali...), protože je přece táák roztomilá a hodná. Asi budu zvracet.
Ostatní postavy se mi kupodivu líbily. Je tu asi něco špatně, když ostatní byli super, jen ti hlavní dva mi šli prosti srsti, co?

A dostáváme se k ději. Ten by asi úplně nevyhrál cenu za originalitu. Popravdě by byl asi mezi posledními. Erika a Sato napřed předstírají pár, kdy ji Sato jen využívá jako psa. A i přes jeho ohavný charakter se do něj zamiluje. No krása, jako by se to mohlo stát. Samozřejmě je to možné v případě, že by Erika byla tak povrchní, ale kdo ví. No a Sato napřed střídal jednu holku za druhou, ale objeví se naprosto průměrná Erika a on vše zahodí. No hrozná slaďárna, asi jako Stmívání bez upírů.
Nemluvě o tom, že podle té lži jsem čekala, že se bude dít trošku víc než jen pár pus. To mě docela naštvalo. Když už si vymyslela sado-maso scénář, který vykládala kamarádkám, mohli se aspoň víckrát políbit nebo něco.

Takže prostě zklamání. A to jsem se tak těšila. Znám spoustu lepších shoujo anime, na které se můžete podívat. Občas bylo anime vtipné, ale to asi moje hodnocení moc nezachrání. Pokud tedy už nebudete vědět, co si pustit, tak se na toto anime klidně podívejte, přece jen má jen 12 epizod, rozhodně vám ale nic neunkne, když tento snímek vynecháte.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama