Deset důvodů, proč být šťastný

23. října 2015 v 22:50 | Kiara |  Téma týdne


Stalo se něco špatného? Rozbíjí se vám rodina, a vy s tím nic nedokážete udělat? Vaše tajná láska se stýká s někým, koho nemáte rádi? Ve škole propadáte? Nemáte kamarády? Finančně strádáte? Nebo rovnou všechno dohromady? A přemýšlíte, že vám to za to prostě nestojí?
Věřte mi, moc dobře znám ten pocit zoufalství, kdy jen přemýšlím, zda má vůbec cenu pokračovat v této cestě za ničím. Ale pokud zrovna nezírám do zdi s opuchlýma očima od pláče, žiji poměrně pozitivní život. Proto všem, kteří zrovna bloudí ve stínech žalu a osamění, chci sepsat deset důvodů, proč být šťastný. Deset drobností, které vám vnesou trochu světla do pochmurné pouti tragédií.

Čtení knih / Sledování filmů a seriálů / Hraní videoher

Tolik úžasných příběhů a tak málo času na čtení! Není nad to se ponořit do hlubin temných fantasy nebo prožít milostný románek se sexy týpkem z dovolené, který splňuje všechna kritéria dokonalého muže. Téměř jako bychom se převtělili do hlavního protagonisty a zažívali všechny ty zážitky místo něj. No přece čím více knih přečteme, tolikrát jsme člověkem, nebo tak nějak je to úsloví, ne?
Filmy a seriály nás dokáží nadchnout i na několik dní, musí být však samozřejmě skvělé. A když už nejsou úplně skvělé, vždy se v nich najde aspoň jeden hezký herec (či herečka), nad kterým můžeme slintat. Platonická láska k herci je něco tak krásného. Nevadí nám, že ani neví o naší existenci, stačí nám stále dokola si pouštět pasáž, kdy si sundává tričko...
A videohry nás povětšinou naprosto vytrhnou z reality a nutí nás se stále zlepšovat, abychom dosáhli lepšího výsledku. A nebo adventury, kdy je příběh mnohdy propracovanější než kdejaký film.


Hudba a vše s ní spojené

Najít písničku, která nám vykouzlí úsměv na rtech, ať už svým textem nebo melodií, je jednoduché. Stejně tak píseň a videoklip s posláním k zamyšlení. Tak jako tak, hudba v nás dokáže vyvolat snad všechny pocity, které známe.
Proč se jednou, když jste sami doma, neuvolnit a pustit hudbu na plný pecky, kroutit se a svíjet jako retard a vyzpívat každé slovo, nehledíc na to, jak falešně budou vaše skřeky znít. Nikdo vás nevidí a přes hlasitost hudby neslyší. Přijdete na jiné myšlenky a zabavíte se, přestože vám zrovna není hej. Nechte hudbu, aby vám do života vnesla trochu té pozitivní energie.

Jídlo

Stále říkám, že ten, co vymyslel pizzu, by si zasloužil Nobelovku. No existuje snad dokonalejší jídlo? Chutná všem, protože si na ni můžete dát, co vám chutná, a vynechat, co byste ani náhodou nepozřeli. Dokonce stačí jediný telefonát a za třicet minut máte chutný pokrm bez jakékoli námahy až pod nosem. A pokud by vám náhodou přestala chutnat ta sýrová, co jste si vždy dělali, stačí ji vyměnit za kukuřicovou a můžete hodovat další týden!

Domácí mazlíčci

Ať už se jedná o psa, kočku, křečka či želvu, zvířata v nás vyvolávají odjakživa pocit spokojenosti, pokud nás tedy zrovna nemají v plánu pokousat nebo nám jinak ublížit. Užívají si života a dělají si starosti jen o to, aby zbytky jídla na vašem talíři neskončily jinde než v jejich misce. Jejich radost a nevinnost nám pomáhá uvolnit se a aspoň na chvíli si odpočinout od našich každodenních strastí. Mnohdy se jim i zasmějeme, protože nevědomky vykonají naprosto nepochopitelný pohyb, kterému se prostě nesmát nejde.


Sport a pohyb

Ten pocit, kdy jdete na pokraj svých sil, lije z vás pot, ale vy prostě nechcete přestat. Všechen svůj stres doslova vypotíte ze svého těla. Pohyb je skvělý v tom, že se musíte soustředit na to, co zrovna děláte, abyste si nenamleli, což znamená nesoustředit se na své starosti. A navíc budete připraveni na tu zombie apokalypsu, kterou očekáváte už od prvního dílu seriálu The Walking Dead.

Spánek a sny

K pátemu důvodu se vážě i tento důvod, i když nemusí být spojován jen s únavou.
Spánek je krásná věc. Je snad lepší pocit, než si lehnout po náročném a vyčerpávajícím dni do postele a prospat spoustu hodin? Ach, jak já miluju spánek! Jsem tak ráda, že něco takového existuje.
A ještě k tomu se ponořit do říše snů, kde je všechno možné? Sem s tím! Už jste se někdy zamilovali do někoho ve snu? Já tak trochu ano. Je to vážně zábavné, zdálo se mi o klukovi, který byl ke mně vážně hodný, a to mi úplně stačilo. Ani jsem nevěděla jak vypadá, jen vím, že byl vyšší jak já. No jednoduše jsem na něj myslela asi týden. Tak vám přeji stejně krásné sny.

Horká koupel / sprcha / bazén

Horké letní dny, které jsme zažívali, jsou již sice opět na rok pryč, proč si však nezavzpomínat, jak jsme vždycky došli domů celí zpocení a smradlaví, načež jsme zahodili všechno oblečení a napustili si plnou vanu, osprchovali se nebo skočili do chladného bazénu? Ten blažený pocit čistoty!

Teplé ponožky / svetr

Pryč od léta, v zimě dorazíme domů celí promrzlí a po čem sáhneme jako první? Ano, správně, po pořádně tlustých ponožkách a naprosto trapném, ale nanejvýš příjemném a hřejivém svetru, schoulíme se k topení a užíváme si to příjemňoučké teploučko. A ne že ne.

Dokončená práce

Malujete, píšete, skládáte, stavíte? Cokoli děláme, ať už ve volném čase či práci do školy (většinou nedobrovolně), jakmile provedeme poslední úpravy a máme hotovo, obklopí nás pocit hrdosti, který nás většinou nadchne k další činnosti. A běda, jestli nám naše dílo někdo začne kritizovat!

Vítr ve vlasech

Znáte to. Taková ta romantika, kdy sami stojíte na balkoně, díváte se na obzor a vítr si pohrává s vašimi vlasy. Nebo běžíte a vlasy vlají za vámi. Nebo třeba jedete na kole, na koni, trháte hlavou ze strany na stranu jako pominutí při metalové písničce. Ať je to jakkoli, vaše vlasy vždy skončí rozcuchané takovým způsobem, že byste si je raději ostříhali, než abyste je pracně rozčesávali. Avšak ten pocit, kdy vám vlasy jen tak vlají kolem hlavy, je vážně super.


Jsou to možná malé důvody, proč být šťastný, obzvlášť v porovnání s původci žalu. Avšak je důležité mít naději. Vědět, že i přes všechny ty strasti jsou tu věci, ze kterých můžeme mít radost. A jen tak můžeme přečkat špatné věci, protože vím, že se nedá myslet pouze pozitivně a ignorovat všechny ty starosti. Tak na to pamatujte.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anna Anna | E-mail | Web | 24. října 2015 v 7:28 | Reagovat

Úžasně napsaný článek s velice pozitivním duchem :). Být šťastný je velmi důležité, bohužel, kdyby to bylo tak snadné, nebyly by sebevraždy. Každopádně, tenhle článek se mi moc líbil! Bylo to, jako bych tě viděla sedět v posteli s laptopem na stehnech a na tváři ti musel určitě pohrávat úsměv!

2 Renyu Renyu | E-mail | Web | 24. října 2015 v 7:47 | Reagovat

Pěkně napsaný článek >w>
Já se stále snažím být co nejpozitivnější to jde, občas to sice nejde, ale to naštěstí výjimečně, a člověk by se měl radovat z maličkostí~

3 Kiara Kiara | E-mail | Web | 24. října 2015 v 9:38 | Reagovat

[1]: Děkuji, vážním si toho :) Ono není snadné být šťastný, osobně se nepovažuji za šťastného člověka, jen si člověk musí užívat těch maličkých radostí mezi těmi smutky, co jej obklopují. Jinak by se z toho zbláznil :D

[2]: Děkuji moc :) To je dobře, a myslím si, že každý má právo se někdy zamknout v pokoji a brečet. Jen je důležité to nedělat dennodenně :) Svět je občas i krásný, tak se to vyplatí. ^^

4 Rea Rea | Web | 4. prosince 2015 v 16:04 | Reagovat

Skvelý článok! :) Občas sa stáva aj mne, že upadám do depresií a práve takýmito maličkosťami sa vždy dá tá pochmúrna nálada o kúsok zlepšiť :) Úplne je ideálne, keď niekoľko bodov skombinujem :D Pizza pri sledovaní nejakého super seriálu so sexi hercom, k tomu deka a teplý nápoj, no hotový raj :) Potom si dám teplý kúpeľ a poberiem sa spať :) A nesmiem zabudnúť na môjho kocúra, ktorý mi vždy pri objatí dodá kúsok síl :)

PS: Som prešťastná, že tu vidím nové články :) Vitaj späť :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama