Říjen 2015

Ookami Shoujo to Kuro Ouji

30. října 2015 v 11:00 | Kiara |  Dojmy z anime

Erika je připravena si na střední udělat spoustu kamarádů, a protože po příchodu do třídy zjistí, že ostatní spolužáci se už stihli rozškatulkovat, rozhodne se napomoci si k přátelství malou lží. Pokud za malou lež pokládáte to, že si vymyslí přítele, který s ní v posteli provozuje zvrhlé věci. Jako důkaz, že říká pravdu, na ulici vyfotí úplně neznámého kluka a holkám jej představí jako svého přítele. Jaká to smůla, že Sato Kyouya, což je jméno vyfoceného kluka, chodí do stejné školy. Co bude muset Erika všechno podstoupit, aby její malá lež nevystoupala na světlo?

Rok vydání: 2014
Počet epizod: 12×24 minut (Dokončeno)
Žánry: Romantika, Komedie, Školní život, Shoujo

Žár ohně a Wattpat

28. října 2015 v 14:15 | Kiara |  Novinky v psaní
Ahoj!
Ano, pořád řeším povídky. Fakt nevím, co si vybrat. Zombie apokalypsa se trošku zvrtla, protože jsem chtěla vymyslet postavy a nechat je žít a vidět, co se stane, ale zjistila jsem, že takto psát jednoduše nedokážu. Musím mít cíl, k němuž se chci dopracovat. A ten v apokalypse nedokážu vymyslet. Nevím proč. Možná mě jednou napadne, co by se mohlo stát, ale dneska to nebude.

Proto jsem se rozhodla, že bych mohla psát povídku na téma nadpřirozeno v moderním světě. Inspiroval mě videoklip písničky Heroes, který je mimochodem dost dobrý. Jen taky nemám přesnou zápletku. Budu to muset ještě hodně domyslet, ale už pracuji na prologu. taky mám vybraný obrázek hlavní hrdinky, což mi trvalo fakt dlouho, protože jsem měla dvě fotky dvou různých dívek a já musela vybrat jen jednu... No rozhodovala jsem se asi půl hodiny...

No a dále jsem se definitivně rozhodla, že ten Wattpat zkusím. Řekla jsem si, že nemám co ztratit, a jelikož jsem si četla pár povídek na oné stránce, musím říct, že pokud čtenáři hledají něco bez pravopisných chyb, moje povídky ocení. Nebo spíš s minimálním počtem pravopisných chyb, nejsem dokonalá. Ale aspoň vím, že se píše tvrdé Y ve slově my ve smyslu my všichni, nebo že přímá řeč patří na nový řádek, že existují tři různé rody, podle kterých určujeme v koncovkách slov I/Y...

No, to jsme trošku odbočili. Jednoduše můj profil na Wattpatu je ZDE a snad tam brzy něco přibude. Nebojte, vždycky na blogu bude článek o tom, že vyšel nový díl, s odkazem na stránku, stejně jako by to bylo, kdybych stále přidávala povídky přes google disk. Což mi připomíná, že na Wattpat pro začátek asi zveřejním Jarní dítě. Myslím si, že to ničemu neuškodí a třeba se dočkám větší zpětné vazby, protože, přiznejme si, na můj blog nechodí až tolik lidí a jen minimum z nich přidává komentáře.

No a nakonec, zde je hlavní hrdinka Žáru ohně, jejíž jméno vám zatím neprozradím. Má naprosto perfektní vlasy.


The Perks of Being a Wallflower

27. října 2015 v 21:26 | Kiara |  Ostatní dojmy

Příběh o dospívání patnáctiletého Charlieho. Roztomilý a naivní outsider se vyrovnává s první láskou, sebevraždou svého nejlepšího přítele a vlastní duševní chorobou, zatím co se usilovně snaží najít skupinu lidí, do které patří. (Zdroj: csfd.cz)

Nová povídka a kde ji zveřejňovat

24. října 2015 v 22:34 | Kiara |  Novinky v psaní
Ahoj!

Ach, jak mně to psaní na blog chybělo. A nejen na blog, ale i psaní povídek. Jen mám takový problém. Nemůžu si vybrat, co psát. Jestli něco o vlkodlacích? Nebo třeba o dívce s nadpřirozenou mocí? A co takhle zombie apokalypsa? Nebo snad něco úplně jiného?
Momentálně to vypadá na zombíky, jelikož začala nová řada The Walking Dead, ale možná si to zase rozmyslím. Nadpřirozeno mě taky velice láká. Nuž, uvidíme.

A teď k druhému bodu. Zjistila jsem, že existuje místo na internetu jménem Wattpad, kde lidé rádi přidávají své povídky. Navíc existuje aplikace do mobilu, takže i z chytrého zařízení by se to četlo dobře. A vidělo by to více lidí jak tady. Myslím si, že by to nemusel být špatný nápad. Co myslíte vy?

Pokud se rozhodnu pro zombie, hlavní protagonistka se se vší pravděpodobností bude jmenovat Rachel (s německou výslovností, takže ne "Rejčl", ale "Rachel") a bude vypadat takto:Stále bez počítače

18. října 2015 v 11:58 | Kiara
Ahoj!
Lidi, já se fakt omlouvám, ale prostě stále nemám počítač. Máti říkala, že už je opravený, ale asi jí nestojím za to, aby mi jej vyzvedla. Takže musíte ještě chvíli vydržet...
Mám náladu na nic, protože musím řešit školu, skautské akce, oddíl, rodinu a kdo ví co ještě, proto omluvte náladu tohoto článku. Naštěstí nebude moc dlouhý. Jednoduše vás chci jen informovat, že stále žiju. Pokud chcete aspoň nějaké častější informace ode mě, můžete mě sledovat na facebooku (ZDE) nebo na instagramu (ZDE), případně mi můžete položit nějakou otázku na asku (ZDE).
Tak ještě chvilku prosím počkejte. Díky.


Mějte se pěkně ^^