Návštěva Domu světla

6. května 2015 v 15:57 | Kiara |  Z mého života
Ahoj!
V úterý jsem byla s nižší třídou a třemi spolužáky na exkurzi v Domě světla v Praze. Pokud nevíte, o co jde, je to vlastně budova, která slouží jako poradna pro lidi s HIV a AIDS. Lidé si tam mohou nechat bezplatně a anonymně udělat testy, pomůžou jim tam vyrovnat se s vědomím, že tento virus chytili, a poradí jim, co dělat. A já bych se ráda podělila se svými zážitky krátkým článkem.


Vstávala jsem o půl sedmé ráno, z města jsem vyjížděla o půl osmé do Brna. Vlak do Prahy měl bohužel půl hodiny zpoždění, ale cesta byla mnohem delší. Hráli jsme, jako malé děti, město, jméno, zvíře, věc, pak jsem poslouchala muziku a četla si, protože tu knížku už prostě musím někdy dočíst! Do Prahy jsme se dostali až kolem dvanácté.

Nevěřili byste, koho jsem viděla! Ještě za cesty jsem si říkala: "V Praze bydlí spousta youtuberů, bylo by super, kdybych nějakého potkala." Ale nevěřila jsem, že by se mi to vážně stalo, přece jen, Praha je na české poměry obrovské město. Ale stalo se a já zahlédla Jirku Krále (Jeho kanál na youtube), jak míří na hlavní nádraží, z kterého jsme právě odcházeli. Bohužel jsme měli na spěch, takže jsem jej nemohla nijak oslovit. Avšak stejně bych nevěděla, o čem bych měla mluvit, takže jsem spokojená s tou zajímavou náhodou, že jsem jej vůbec zahlédla.

Po chvilce bloudění jsme konečně dorazili do Domu světla (Informace). Lektorem pro nás byl chlápek, který je HIV pozitivní už 13 let. Povídal o tom, jak propadl drogám, přičemž HIV virem se nakazil přes jehlu, jak byl v blázinci, jak mu zemřel bratr a tak dále. Samozřejmě mluvil i o tom, co to HIV a AIDS je, ale to je tolik omílané téma, že o něm vím už dost.


Mimochodem, ten den bylo strašlivé dusno a mně se v místnosti přednášky hodně motala hlava, byla jsem spocená a cítila jsem se prostě hodně nepříjemně, takže jsem se pořád ošívala a zřejmě to vypadalo, jako by mě to nezajímalo, což není pravda. Myslela jsem, že se uvařím.

Po přednášce jsme se vrátili opět na hlavní nádraží, kde jsme měli půlhodinový rozchod. Popravdě, moc času to nebylo, čtvrt hodiny jsme hledali KFC a čtvrt hodiny jsme seděli v Burger Kingu, protože jiný fast food jsme nenašli. Pak jsme opět nastoupili do vlaku.

Byli jsme čtyři v jednom kupéčku, s námi tam seděl ještě nějaký pán. Napřed jsme si každý buď četli, nebo hráli na mobilu, ale asi po hodině jsme začali hrát slovní fotbal, což nám vydrželo následující hodinu a půl cesty. Domnívám se, že z nás onen cizí pán musel být na prášky, protože jsme vymýšleli velmi zajímavá slova, od japonských jmen, přes chemické sloučeniny, až po pohlavní choroby. Ale aspoň jsme se nenudili.

Takže přednáška byla fajn, jen nevím, jestli mi stála za těch šest hodin strávených ve vlaku. Raději bych si prošla Prahu, měla bych delší rozchod a tak.


Mějte se pěkně ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blackie ~ Hell Blackie ~ Hell | E-mail | Web | 8. května 2015 v 18:02 | Reagovat

Takže školní výlet?
Podle mě hodně dobrá zkušenost. A i přes to že rok a něco bydlím v Praze se musím přiznat že o tomto místě nevím. Jsem ráda, že jsi to napsala, protože by bylo velmi zajimavé tam jít. Asi využiju své týdenní volno jinak než sezením u počítače :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama