Animefest 2015

3. května 2015 v 16:36 | Kiara |  Z mého života

Ahoj!
Tak, Animefest je úspěšně za mnou, aniž bych se jakkoli zranila, aniž bych cokoli ztratila a aniž bych se nějak ztrapnila. Já myslím, že to můžeme nazvat úspěch, no ne? Bohužel nemám žádné fotky, protože bylo opravdu hrozné počasí a vůbec se mi fotit nechtělo. A jak jsem si tuto akci užila?


Jelikož byl v pátek státní svátek, jeli jsme už v 10:18 do Brna. Nechtěli jsme čekat opět tu dvuhodinovou frontu jako každý rok, proto jsme čekali už v poledne jen půl hodiny. Bylo doopravdy hnusně, poprchávalo, naštěstí jsem nemusela vytahovat deštník. Dostala jsem bílou pásku, takže jsem byla řád, neboli šprt. No úplně to na mě sedí... Ale protestovat by bylo zbytečné, takže jsem se smířila s osudem. A stejně se mi bílá verze líbila víc.

V pátek jsem se dostala na slavnostní zahájení, což pokládám za menší zázrak. Kdo tam byl a viděl tu tlačenici, nebo byl dokonce přímo v ní, mi dá za pravdu. Slovní spojení "Jít s davem" pro mě získalo úplně nový význam. Poté jsem v Rotundě zůstala i na Malé divadlo kjógenu, které jsem si velmi užila. Doopravdy se mi tento styl satiry líbí, i když některým nemusí vyhovovat.


Také jsem chtěla jít na Umění recenze, abych mohla na blog psát o něco lépe, bohužel jsem se nedostala. Proto jsem si prošla stánky a chystala se domů. Večer. V Brně. No hodně jsem se bála. Mimochodem, když jsem šla po schodech na tramvaj, zaslechla jsem za sebou, jak se dva kluci baví o cosplayerkách. Když jsem zaslechla známé jméno, Shio (blogerka a cosplayerka, http://shio-usami-akira.blog.cz/), začala jsem nevědomky odposlouchávat. Prohodili pár slov o tom, že má vážně dobrou postavu a rozplívali se nad ní. Takže Shio, tady máš nepřímý kompliment z druhé ruky. Viděla jsem tě, ale vždy jsem buď čekala ve frontě, nebo jsem prostě měla naspěch, takže jsem tě bohužel nijak neoslovila.

Domů jsem přijela v jedenáct, o půl dvanácné šla spát a v sedm ráno vstávala, abych stihla autobus, co mi jel v 8:18. Jestli nevíte, já potřebuju minimílně 8 a půl hodin spánku, abych nebyla unavená, navíc když jsem předešlý den běhala všude po Brně, ospalost se na mně projevila. Naštěstí ne v takové míře, když jsem minulé dva roky jela ze soboty na neděli non-stop.


V sobotu ráno jsem se konečně setkala s Nikol (překladatelka, http://evilland.blog.cz/). Chtěly jsme stihnout přednášku Japonsko: prostředí pro šikanu, ale ta byla zrušena, proto jsme obešly stánky a vystály frontu na objednané věci. Pak jsme navštívily workshop Aikido a Kendó. Tohle jsem si hodně užila, bylo fantastické vidět bojová umění naživo. A slyšet. U Kenda jsem se při těch výkřicích hodně smála, i když je to úplně normální. Ale ty skřeky.

Následovala přednáška Scénáristické podivnosti na školní půdě. Tato přednáška mi zkazila snad veškeré iluze. No kdo by řekl, že školská rada v Japonsku mnohdy ani nefunguje? Že do klubů nechodí děti s nadšením? A že vám hrozí vyloučení, když vás do školy zaveze rodič?


Dále jsme se dívaly na streaming Cosplay soutěže. A bylo to naprosto úžasné! Jak někdo může vyrobit tak dokonalý cosplay? A ten roleplay, například Jokerovi jsem to naprosto žrala. Příští rok si taky snad udělám nějaký cosplay, do soutěže ale určitě nepůjdu.

Přednášku Klišé sportovních anime jsme si taktéž nenechaly ujít. U této přednášky jsem se hodně zasmála, byla vtipná a trefná, doplněna názornými ukázkami, které předváděly ty nejabsurdnější prvky ve sportovních anime, bez kterých by se to však prostě neobešlo.


Pak už mě bohužem musela Nikol opustit, takže jsem se vydala na přednášky buď sama, nebo s ostatními. Stavili jsme se na vyhlášení výsledků soutěží, avšak hlavně proto, abychom se dostali na přednášku, která v Rotundě následovala. Každopádně díky moderátorovi jsme se nasmáli i při této části programu. Bohužel jsme se také dozvěděli, že Řád prohrává.

Cenzura - nutnost, či zbytečnost? byla naprosto skvělá přednáška, hodně vtipná, dvojsmyslná a měli ji připravou dva kluci, které znám z youtube (Jejich kanál). Vzájemně se perfektně doplňovali a přednáška byla ještě o to vtipnější.


I když jsem už byla unavená, musela jsem na Animefestu vidržet ještě dvě hodiny. Proto jsem zašla na přednášku jménem Narutův rychlokurz japonské mytologie. O japonskou mytologii jsem se nikdy nijak nezajímala, jelikož jsem moc líná si pročítat všechny informace, slyšet je však bylo doopravdy poučné a zapamatovala jsem si toho poměrně dost. Nevěřila bych, kolik toho má Naruto společného s japonskou mytologií.

A jelikož jsem potřebovala ještě nějak zabít čas, zůstala jsem v sálu na přednášku Nadkolenky (nejen) v anime. Přiznám se, že jsem téměř usínala a přednáška mi nic moc nedala. Nadkolenky nejsou něco, co by mě obzvlášť zajímalo, takže to asi bude spíš moje chyba.

O půl dvanácté jsme nastoupili na tramvaj (Všímáte si, jak píšu tramvaj a ne šalina?) a jeli na Zvonařku, kde nás vyzvedla kamarádova matka a odvezla až domů. O půl jedné ráno jsem si tedy dala sprchu, čtvrt hodiny si čistila zuby a v jednu padla do postele, usnula a probudila se až někdy o půl dvanácté.

Animefest jsem si poměrně užila, nevím však, jestli příště pojedeme. Možná se vydáme do Prahy a trochu změníme prostředí, každopádně příští rok je maturita...
Řád naštěstí nakonec vyhrál, za což jsem ráda. Nakonec tu máte fotky věcí, co jsem si koupila. Tento rok jsem mnoho peněz naštěstí neutratila, nejvíc asi za jídlo. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petrika Petrika | Web | 3. května 2015 v 18:17 | Reagovat

Musím sa priznať, že som si takýto animefest nikdy nepredstavovala tak oficiálne, netušila som, že sa dopredu pripravujú prezentácie, diskusné témy a rôzne aktivity, je to pre mňa naozaj prekvapujúce a chcela by som to raz zažiť :-) vidím, že si si priniesla pekné vecičky :-) aj ja chcem hrnček s dráčkom :D :D a hlavne ma zaráža ten počet zúčastnených, čo spomínaš, fakt by som na takúto udalosť zdedavá, snáď sa mi naskytne možnosť niekedy :] ďalej ti celkom závidím, že si mala možnosť sa stretnúť s inými blogerkami, ja by som si rada naživo pokecala s niekým,kto má rovnaké záľuby ako ja :] vieš, teraz už nie je na blog toľko času a chuti, no kedysi som mala s druhými blogerkami dosť dobrý vzťah, písali sme si, robili spoločné poviedky, podporovali sa a musím uznať, že to pre mňa boli pekné časy :]

2 Kiara Kiara | E-mail | Web | 3. května 2015 v 18:40 | Reagovat

[1]: Ten hrnek je naprosto boží, jsem z něj doopravdy nadšená ^^ Určitě je dobré vyzkoušet si aspoň jednou jít na takovou akci, i za cenu toho, že by ti to nemuselo vyhovovat a i kdyby tě vylekala cena :)
Přijde mi naprosto super, že tam jsou lidé, kteří mají stejné zájmy, a je pro mě naprosto přirozené, když mě někdo osloví nebo se rozpovídáme na přednášce, kdy sedím s někým cizím vedle sebe. :)

3 Blackie ~ Hell Blackie ~ Hell | E-mail | Web | 5. května 2015 v 21:41 | Reagovat

Ohohoho ten hrníček je boží :)
Já jsem na afku nebyla, ale co jsem mohla to jsem sledovala živě, tedy hlavně program soboty :)
Takže cosplay debut a hlavně cosplay soutěž :) Bylo to hodně povedený, lidi si s tím dali práci a to se cení :)
A Arashi. Co k ní říct spolu s Ryuunou byli moje TOP !

4 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 5. května 2015 v 21:46 | Reagovat

Řád na mě vyšel už dvakrát a asi to na mně taky docela sedí 8-) jo vyhráli jsme. Jak tak koukám, stihla jsi dost zajímavé přednášky, šikovná.
Mimochodem ty klišé športovných anime byly boží, strašně jsem se nasmála. A pak ještě docela dost u Archeotypů v homoerotické literatuře :D
Jo, když tak to Shio napiš, teď jsem četla její recenzi a malinko si zoufala, třeba jí to zvedne náladu :D

5 Nya-chan Production Nya-chan Production | 8. května 2015 v 0:42 | Reagovat

Omlouvám se, že nadkolenky nudily, ale holt se asi nedalo svítit... :)

6 Kiara Kiara | E-mail | Web | 8. května 2015 v 10:01 | Reagovat

[5]: Ona je to hlavně moje chyba, byla jsem unavená, takže jsem si asi už nic nedokázala užít, navíc o nadkolenky jsem se nikdy moc nezajímala, ale potřebovala jsem ještě na jednu přednášku, než jsem mohla jet domů, a tahle mě upoutala nejvíc. Ale prostě to nebylo to pravé pro mě :)

7 Saint Saint | E-mail | 31. května 2015 v 13:26 | Reagovat

Som rad ze prednaska o klise pobavila a ze moje ponocovanie pri hladani ukazok a ich strihani sa oplatilo. A vdaka za super atmosferu patri publiku, ktore spolupracovalo :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama