Květen 2015

Nákupy

24. května 2015 v 0:27 | Kiara |  Z mého života
Ahoj!
Dneska jenom pár informací o tom, co jsem si dneska pořídila. Byli jsme s tátou v Makru a v Tescu nakoupit, tak jsem si rovnou koupila i nějaké věci pro sebe. Musím se přiznat, že se cítím hodně provinile, jelikož to za mě všechno zaplatil. Nebylo to úplně levné. Ale na svoji obranu musím podotknout, že táta mi spoustu věcí prakticky vnutil, pár věcí se mi podařilo nechat v obchodě i přes jeho naléhání.

Takže postupně. V Makru jsem si konečně pořídila nová sluchátka, protože poslední rok jsem jela jenom na špuntech od mobilu, což není zrovna skvělý. Bohužel, sluchátka nemají zrovna skvělý zvuk a skoro vůbec netlumí okolní zvuky. No, aspoň vypadají docela dobře.

Být, či nebýt dobrým člověkem?

21. května 2015 v 22:22 | Kiara |  Úvahy

Snažím se být milá. Snažím se, aby se lidé kolem mě necítili špatně, zároveň jim však nehodlám lhát. Všem pomáhám, jak to jen jde, aniž bych však sebe nijak neomezovala či neznevýhodňovala. Dělám věci, za které nic nedostávám, jen abych udělala někomu radost. Ale k čemu to všechno? Proč to dělám? Má to vůbec nějaký smysl? A jsou všichni tak ochotní?

Fantasy v moderním světě

17. května 2015 v 20:32 | Kiara |  Novinky v psaní
Ahoj!
Jelikož jsem nedávno a konečně dopsala povídku Jarní dítě, nesmím otálet a psát dál, protože po dlouhých pauzách zapomínám, jak se vlastně píše. Dlouho jsem se rozmýšlela, o čem vlastně psát, jelikož mám spoustu nápadů, ale jsou to jen takové body s nedomyšlenou zápletkou. Proto jsem se rozhodla, že napíšu znovu fantasy, akorát tentokrát vložené do dnešního světa.

Děj se bude odehrávat v Americe, což je trochu změna. Budou tam vystupovat postavy s americkými jmény, školství bude podobné jako v Americe (protože nevím úplně do detailů, jak přesně to tam funguje) a tak dále.

Nemyslím si, že povídka bude nějak dlouhá, vidím to tak na deset kapitol. Ale všichni víme, jak to dopadá, podle mě se opět rozepíšu. Nechci to však moc prodlužovat.


Povídka se bude jmenovat "Jiní kolem nás". Vím, že ten název je pěkně trapnej, ale já doopravdy nemohla vymyslet nic, co by k povídce sedělo. Podle signatury si asi domyslíte, kdo bude v povídce vystupovat. Doufám, že vám to moc nebude připomínat Teen Wolf, budu se co nejvíc snažit, aby to bylo jiné. Přece jen, je to ve stejném prostředí (Amerika) a vystupují tam nadpřirozené bytosti.

Ke každé postavě mám přiřazen obrázek někoho, takže se nebudu zbytečně zdržovat popisem postav, protože chápu, že některé to nemusí bavit. Ani nevíte, jak těžké bylo najít kluky, kteří vypadají normálně a ne jako holky, zdeptaný emo nebo polonahý korby. Snad žádného z nich nebudete znát, protože já je neznám, takže nevím, jestli to nejsou třeba herci nebo tak. To bych nechtěla, aby se stalo.

Taky se připravte na menší dávku nejen romatiky, ale taky sexuálních scének. Docela mi to chybělo, takže si to asi budu docela užívat. Ale jak říkám, nic není jisté, budu se snažit, aby toho nebylo moc a aby hlavní hrdinka nebylo Mary Sue, po které všichni jedou.

Bavila by vás taková povídka? Já doufám, že se vám líbit bude. Nevím, kdy ji začnu zveřejňovat, zrovna jsem dopsala druhou kapitolu. Ale určitě ji někdy očekávejte. Svůj názor mi, prosím, napiště do komentářů.

Mějte se krásně ^^

Návštěva univerzity veteriny

16. května 2015 v 14:39 | Kiara |  Z mého života
Ahoj!
Konečně jsem se dostala k tomu, abych napsala článek o exkurzi, kterou jsme jakožto studenti z biologického semináře podstoupili. O co se jednalo? Jeli jsme do Brna na veterinární univerzitu, abychom se podívali na pitvu zvířete.

Upřímně jsem se těšila, jelikož tohle se přece nenaskytne každý den. Byla jsem zvědavá, jestli se na to vydržím dávat. Ale už od počátku jsem věděla, že to bude zajímavá zkušenost.

Celou cestu do Brna jsme hádali, co za zvíře to bude. Jestli zajíc, pes nebo něco úplně jiného. Jelikož máme doma psa, nedokázala jsem si představit, jestli by to pro mě byla srdeční záležitost. Ale upřímně jsem doufala, že to bude pes. Když už něco, tak se vším všudy. Brala jsem to hodně jako výzvu a jako cennou zkušenost do mých povídek.

Upozornění!
Vězte, že pitvu chci popisovat poměrně podrobně, proto bych chtěla poznamenat, že pro citlivé povahy se slabým žaludkem by toto čtení nemuselo být zrovna vhodné. Žádné obrázky či fotky nemám, ten popis by ale někomu možná i mohl stačit.


Závěrečky v autoškole

15. května 2015 v 12:56 | Kiara |  Z mého života
Ahoj!
Napřed se chci omluvit, že jsem poslední dobou tak neaktivní, ale jistě chápete, že ke konci školního roku si potřebuji opravit známky. Navíc je mistrovství světa v hokeji, které já velice aktivně sleduji. A aby toho nebylo málo, dneska jsem navíc dělala zkoušky na autoškolu, takže jsem se musela učit těch 800 otázek.

Jak jistě víte, včera dávali hokej, a já jsem se na něj prostě musela dívat. Proto jsem se moc neučila na teoretické testy. Dnes ráno jsem se vzbudila a přepadly mě takový nervy, až jsem myslela, že se pozvracím.

Naštěstí jsem svůj obsah žaludku zanechala na svém místě, to však neznamená, že bych nebyla nervózní. Naopak. Když mě zavoval komisař, abych si šla udělat test, klepaly se mi ruce. Tomu učení jsem moc nedala. Zapnula jsem test a vyplňovala. Bylo v něm pár otázek, u kterých jsem si nebyla tak úplně jistá, některé jsem vůbec ani neviděla. Avšak! Po zkončení testu jsem měla 92% správně, jen dvě otázky jsem odpověděla špatně.


Počátky signatur

13. května 2015 v 18:41 | Kiara |  Grafika

Ahoj!
Jelikož poslední dobou nemám moc času kvůli škole, navíc ani nemám chuť na nic, přidávám sem aspoň nějakou grafiku do nové rubriky. Ano, další rubrika, jako by jich tady už nebylo dost. Ale tak, co se dá dělat.
Vzhledem k tomu, že se pořád ještě učím, grafika není dokonalá, ale doufám, že aspoň někomu se bude líbit. Můžete je jakkoli použít, jen prosím nějak uvěďte, že je máte ode mě. Taky chci upozornit, že obrázky, které jsem použila, nejsou moje, ale někde z internetu, já je jen dala dohromady a upravila.
Zítra možná bude článek o jedné exkurzi, na kterou jedeme se školou. Myslím, že by se vám to mohlo líbit.
No a jako poslední věc, pokud chcete trochu nakouknout do toho, co tak dělám, můžete mě sledovat na twitteru a facebooku, případně se mě klidně na něco zeptejte na asku.

B Gata H Kei

8. května 2015 v 15:50 | Kiara |  Dojmy z anime

Krásná, chytrá a idolem všech kluků na škole. Takhle se dá popsat prvačka Yamada, která nastoupila na střední s jedním velmi důležitým cílem. Přijít o své panenství. Jenže to nesmí udělat někdo, kdo už má moc zkušeností; co kdyby se jí vysmál? Proto to musí být panic. V knihovně potká jednoho kluka, který vypadá naprosto obyčejně, ne zrovna mužně a nijak zvláštně. Ten ještě sex určitě neměl, proto je perfektní kandidát!

Rok vydání: 2010
Počet epizod: 12×24 minut (Dokončeno)
Žánry: Komedie, Dospívání, Ecchi, Seinen, Groteska

Watamote

7. května 2015 v 16:24 | Kiara |  Dojmy z anime

Kuroki Tomoko je vášnivý otaku, asociál a hráčka, která sní o střední, kde bude oblíbená, udělá si přátele, najde si přítele a prožije svoje mládí zábavou. Jenže z nějakého, jí neznámého důvodu se její sny stále nechtějí splnit a nikdo s ní nemluví. A čí je to chyba? No přeci všech ostatních! Tomoko se však pokusí svým snům vyjít naproti a začne se sebou něco dělat.

Rok vydání: 2013
Počet epizod: 12×25 minut (Dokončeno)
Žánry: Dospívání, Komedie, Školní život, Ze života

Návštěva Domu světla

6. května 2015 v 15:57 | Kiara |  Z mého života
Ahoj!
V úterý jsem byla s nižší třídou a třemi spolužáky na exkurzi v Domě světla v Praze. Pokud nevíte, o co jde, je to vlastně budova, která slouží jako poradna pro lidi s HIV a AIDS. Lidé si tam mohou nechat bezplatně a anonymně udělat testy, pomůžou jim tam vyrovnat se s vědomím, že tento virus chytili, a poradí jim, co dělat. A já bych se ráda podělila se svými zážitky krátkým článkem.

Animefest 2015

3. května 2015 v 16:36 | Kiara |  Z mého života

Ahoj!
Tak, Animefest je úspěšně za mnou, aniž bych se jakkoli zranila, aniž bych cokoli ztratila a aniž bych se nějak ztrapnila. Já myslím, že to můžeme nazvat úspěch, no ne? Bohužel nemám žádné fotky, protože bylo opravdu hrozné počasí a vůbec se mi fotit nechtělo. A jak jsem si tuto akci užila?