Deadman Wonderland

3. dubna 2015 v 8:59 | Kiara |  Dojmy z anime

Deset let po ničivém zemětřesení je na střední škole brutálně zabito 29 studentů, jen jeden z nich záhadně přežil. Igarashi Ganta viděl umřít celou svoji třídu, a jelikož nebyli žádní svědci, byl za tento masakr obviněný a poslaný do soukromého vězení jménem Deadman Wonderland.

Rok vydání: 2011
Počet epizod: 12×25 minut (Dokončeno) + 1 OVA
Žánry: Shounen, Dystopie, Gore, HororTak, teď si všichni milovníci dejte zpátečku, protože já plánuji ještě pár let žít. Ne, že by se mi anime fakt nelíbilo, jen mi nepřišlo tak úžasné, jak jsem čekala. Ale mangu si přečtu, myslím si, že ta bude mnohem lepší.

Začnu tedy hudbou. Na opening jsem narazila už dřív, takže ten se mi dost líbil, ending byl průměrný. Líbilo se mi, jak tam byly v endingu fotky postav. Ze začátku jsem nechápala, kdo na nich je, ale na konci mi to všechno docvaklo a přišlo mi to moc pěkné. Doprovodná hudba se mi taky poměrně líbila.

Animace byla moc hezká, proti tomu nic. Co mě ale nehorázně štvalo (jako vždy), byla cenzura! Dívám se na gore anime, jsem připravena vidět useknuté hlavy, ruky, nohy... A oni tam nacpou černé stíny, aby to náhodou někomu nezpůsobilo újmu. Od toho jsou věková omezení, ne? Je to něco jako dívat se na romantické anime, kde přes všechny doteky a polibky svítí rozzářené sluníčko...
K tomu se vztahují i vypípaná slova. Ale no tak, proč? Dnes už i dvanáctiletí znají vulgarismy, takže myslím si, že mě by to nijak nepohoršilo.
No a naposled mě trochu zarazilo, že Ganta měl čtrnáct let a přitom měl docela dobrou postavu (jakože svaly a prostě vyzuálně vypadalo jeho tělo dobře). Takže jsem se trochu cítila jako pedofil... Ale jenom trochu, jelikož to nebylo zas tak horký.

Postavy se mi zamlouvaly. Ganta, jakožto čtrnáctiletý kluk, hodně brečel a byl slabý, což mi ale v tomto případě moc nevadilo, jelikož to na mě působilo uvěřitelně. Normální čtrnáctiletý kluk se rozbrečí při každé prkotině, natož kdyby zjistil, že mu byl udělen trest smrti. Ale ta jeho schopnost mi nepřišla zas tak úžasná. Shiro se mi zdála jako taková yandere, avšak poměrně mírnější. Její charakter byl roztomilý a milovala jsem její vlasy. Bohužel, v anime jsem se o ní toho moc nedozvěděla, hlavně ne to, kdo to vlastně je, což mě hodně zajímá. No a další charaktery asi moc zmiňovat nebudu.

Děj mi přišel originální. Lidé, co umí ovládat svoji krev, no není to super? Navíc se silou přichází i rizika, takže když jí použijí moc a ztratí moc krve, zemřou. To je fajn. Pár věcí mi tam nesedlo, ale tak co. Dál nevím, co bych napsala, rozhodně mě ale příběh zaujal.

A na závěr, nevím, co jsem čekala, ale bylo to asi něco trochu jiného, než co jsem nakonec viděla. Nepřišlo mi to tak světoborné, jak jsem si myslela, že anime bude. To ale neznamená, že by se mi anime nelíbilo, naopak jsem ráda, že jsem se na ně podívala. Znovu si je však pravděpodobně nepustím. Prostě ve mně nezanechalo takový dojem, v jaký jsem doufala. Později sem přidám i srovnání s mangou.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Petrika Petrika | Web | 3. dubna 2015 v 18:07 | Reagovat

Toto anime vyzerá super v traileroch, no ešte som to neskúsila, ale nemám rada tie mladšie postavy :D tak už len preto ma to neláka :] no uvidím, jednak mám teraz vela učenia, takže sa tomu vyhýbam :D tak či onak, ďakujem za info :]

2 Mariki-chan Mariki-chan | 3. dubna 2015 v 19:36 | Reagovat

Určitě si přečti mangu - mnohé se tam vysvětluje a taky se dozvíš dost o Shiro ;)Anime vlastně končí zhruba v polovině mangy, (už nevím přesně, je to už přece jenom ňáký ten pátek, co jsem ji četla. :D)
S tvým hodnocením docela souhlasím - ta cenzura mě fakt štvala a někdy tam bylo tak tmavé prostředí, že jsem stěží poznala na co se to vlastně dívám :D

3 Crimson Lotus Crimson Lotus | E-mail | Web | 3. dubna 2015 v 20:28 | Reagovat

Manga is sooo much better. Animko je splácanina čehosi co v mnoha částech nedává ani smysl. Takže většinový souhlas vtom cos napsala. 8-) Pěkně shrnuto. 8-)

4 Kazahana Koyuki Kazahana Koyuki | Web | 7. dubna 2015 v 19:12 | Reagovat

Jůůů to by mohlo být zajímavé a ta manga určitě taky :)

5 【Mickey】† ✡ 【Mickey】† ✡ | Web | 8. dubna 2015 v 19:36 | Reagovat

Viděla jsem tak před rokem, moc mě to teda nezaujalo eh, ale neříkám, že to nebylo špatné to vidět ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama