Ookami-san to Shichinin no Nakama-tachi

29. března 2015 v 13:52 | Kiara |  Dojmy z anime

Velmi, velmi dávno... Dobře, nebylo to zas tak dávno, existovalo jedno město, v němž stála škola jménem Otogi High School. Jedním z tamnějších klubů byl Otogi Bank, který poskytoval laskavosti, jež jim později žadatel musel vrátit. V tomto klubu není mnoho členů. Jedním z nich je Ryoko Ookami, tvrdá dívka ovládající umění boxu. Jak ale ona bude reagovat na vyznání lásky od Ryoshiho Morina, člověka, který se bojí přílišné pozornosti?

Rok vydání: 2010
Počet epizod: 12×24 minut (Dokončeno)
Žánry: Komedie, Romantika, Školní život, DelikventiMám z tohoto anime takové rozporuplné pocity. Bavilo mě se na něj koukat, ale zároveň vím, že se tam toho vlastně moc nestalo...

Opening i ending mi přišly hodně obyčejné, ani jeden se mi moc nelíbil. Doprovodná hudba se mi naopak líbila, pěkně doplňovala děj.

Animace byla hodně pěkná, té nemám co vytknout.

Postavy sehrály asi nejdůležitejší roly v celém anime. Ookami je typická tsundere, která si nechce přiznat své city, Morino zase ňouma, který trpí fóbií z pohledů ostatních. Dále tu máme lolitku s ďábelskými myšlenkami, vychytralého prezidenta, vážnou a zodpovědnou sekretářku, milou maidku, šílenou vědkyni, sukničkáře a za ním stále dolézající holku. A to jsou všichni z klubu a všichni se mi moc líbili.

Ten děj byl divný. V jednu chvíli to vypadalo, že se anime bude zábívat každý díl jinou laskavostí, v druhou to vypadalo na pořádnou zápletku, ve třetí byla zase rekapitulace minulosti postav. Od každého něco, přitom však nedostatek ničeho. Ve dvanácti dílech se všechno stihnout nedá, tvůrci se meli více zaměřit pouze na jednu část. Já postrádala nějaké rozuzlení zápletky, která mi byla předložena. Minulost postav se mi poměrně líbila, jen mi scházela jedna z těch podstatných... Morinova. Proč nemá rád pohled ostatních? Nikdo neví.
Celým anime nás provázela neviditelná vypravěčka, což byla dobrá a vtipná vychytávka. U jejích komentářů jsem se asi nejvíc nasmála.

Anime jsem si užila, rozhodně jsem se na něj dívala s chutí, i když se mi tam pár věcí nezamlouvalo. Proto bych je doporučila, hlavně těm, kteří mají rádi boj, humor a neočekávají žádnou extra zápletku.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Momo-chan Momo-chan | Web | 31. března 2015 v 22:19 | Reagovat

Tak najskôr k článku, mne sa toto anime veľmi páčilo a keby bola druhá séria, tak by som si ju určite rozkukala. :) Videla som toto anime síce už dosť dávno, ale keďže si ho nemám problém vybaviť len mi to dokazuje, ako ma vtedy zaujalo :) No a teraz k tvojmu komentáru k tým zaujímavostiam u poviedky - pokojne si niečo také sprav aj ty. Vôbec nič proti tomu nemám. Mňa to napadlo len tak, že by to mohlo niekoho zaujímať - pri ostatných poviedkach to nemám a máš správne tušenie, že druhá séria bude ako z pohľadu Aresa, tak aj Ebony :) No a to, že ma desia som myslela v dobrom. Si jedna z mála čo mi vôbec komentáre píše a po tvojom komente mám často chuť prepísať kapitolu :D čo je fajn, ale neskoro :D A cítim sa potom ako idot, pretože tvoje postrhy sú super! Vážim si tvoj názor. Veľmi :) A chcem sa ti poďakovať, že sa so mnou o ten názor podelíš. Pri písaní sa k tvojim komentárom často vraciam a snažím sa tak neopakovať svoje chyby. Viem, že najviac si mi vyhadzovala na oči to, že je tam moc dialógov a len to jediné si obhájim, pretože mne sa tak proste píše a aj číta lepšie. Som z tých ľudí, čo aj v knihách opis prostredia často z väčšej časti preskočí. Ale v novej poviedke "Na chrbte osudu" ktorú chystám sa pokúsim niečo spraviť aj s týmto. Takže ešte raz ďakujem, že vôbec čítaš moje poviedky a čo si vážim ešte viac, sú tvoje názory. Takže v nich prosím pokračuj. Síce sa budem stále báť, že zo mňa spravíš blbca, ale dávaš mi dobrý pomocný rebrík k tomu, aby som sa zlepšila :) Ja ti zasa sem tam brblem do prekladu no... :D Písanie je niečo čo ma baví (nehovorím, že som v tom dobrá) ale baví ma to. :D Teším sa, až dokončíš svoju poviedku a potom ti to oplatím :D A teším sa na tvoj ďalší preklad. A prepáč, že som sa tu takto rozpísala, ale chcela som ti proste poďakovať a povedať ti, že si ťa ako blogera vážim :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama