Florbal a plány na prázdniny

23. ledna 2015 v 15:05 | Kiara |  Školní deník
Ahoj!
Tak, jak jsem slíbila, napíšu vám, jak probíhalo okresní kolo ve florbale, kam jsme jeli včera. Bohužel jsem byla tak znavená, že jsem neměla sílu ani chuť o tom napsat včera, proto se omlouvám.

Jeli jsme do Brna, já jako brankářka a zároveň jediná z naší třídy. Hala byla obrovská, vypadala naprosto profesionálně, ale právě kvůli tomu se mě chopila ještě větší nervozita.
Hrály jsme dva zápasy a oba prohrály. Jak se dalo ostatně čekat. Pustila jsem pět gólů, první zápas skončil 2:1 a druhý 3:0. Nic moc, co? Na druhý tým jsem "vyzrála" až ke konci, jenže to už bylo pozdě, že ano... Ach jo, já fakt nemůžu hrát kolektivní sporty, protože si přičítám veškerou vinu. I když mi spousta lidí říká, že za to spíš může obrana než brankář.
Každopádně mě bolí celé tělo. Možná si říkáte, že v bráně to musí být brnkačka, že na hřišti se běhá a jsou hráči víc unavení. Možná že běhají, ale mají střídání. Já tam musím být deset minut v kuse a ono ohánět se po míčku není taky žádná sranda. Taky jsem vždycky spocená a udýchaná. Ale baví mě to.No a co vlastně škola? Tak dead-line ročníkovek se blíží a já mám zatím jen první stránku. Prostě jsem naprosto v háji. Zase! Já jsem vážně nepoučitelná. Proč já nemůžu začít, když mám čas? Já musím prostě začít, až když mi začínají hořet paty. Ach jo...
Přes to všechno mám však i něco, co mi velmi zlepšilo náladu. Jeden spolužák ve třídě, taky otaku, za mnou dneska o přestávce přišel a zeptal se: "Nechtěla bys jet do Japonska?"
Asi si dokážete představit moji reakci... COŽE?! A kdy, jak, na jak dlouho, kam přesně... Souhlasila jsem. Jak by taky ne, jen se tu naskytuje spousta překážek:
Kde na to vzít čas? O letních prázdninách jedu na tábor, na přímněšťák a na vůdcovský kurz. Museli bychom jet hned na začátku července.
Jak se tam dorozumíme? Jistě, umíme anglicky, ale dá se to říct i o Japoncích? Někteří umí, ale jak si přečteme dopravní řády? Kde budeme bydlet? Sice umíme pár slovíček japonsky, ale to nám nebude ani přinejmenším stačit.
A to nejdůležitější: Kde na to vzít peníze? Přece jen, Japonsko je na druhé straně světa, už jen letenka tam mě bude stát všechny úspory. Jasně, něco mi přispějí rodiče, jenže bude to stačit? Strava, ubytování, doprava...
Ale jelikož jet do Japonska je jeden z mých snů, nechci tuto nabídku propásnout. Z toho mi vyplívá:
  1. Musím si najít brigádu
  2. Musím se naučit japonsky
  3. Musím zhubnout + zlepšit si fyzičku
Zatím jsme jen tři, kteří by jeli, já a dva moji spolužáci. Ještě se chci zeptat jednoho kámoše, který by určitě jel taky... Ano, počítáte správně, zatím to vypadá tak, že bych jela jen já a tři kluci. Taky se vám to zdá trochu... Zajímavé? Snad někde seženu nějakou holku, která by do toho šla s námi...
Zatím je to jen nápad, takže se možná nikam nepojede, ale upřímně, docela ráda bych jela. I když by se toho určitě hodně pokazilo, byl by to jednoznačně nezapomenutelný zážitek. Navíc Japosnko, krásná země...


Ještě bych se vás ráda zeptala, co si o tomto poměrně spontánním návrhu myslíte? Šli byste do toho? A víte o nějaké brigádě po internetu? Asi je totiž zbytečné ptát se vás na brigádu někde u mého bydliště, když nechci zveřejňovat, kde bydlím, že? No, jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál, rozhodně vás budu informovat.

Mějte se krásně a nezblázněte se z učení! ^^
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mariki-chan Mariki-chan | E-mail | 23. ledna 2015 v 19:05 | Reagovat

Jé, ty se máš! Doufám, že ti to Japonsko klapne:3. Snad se tam taky časem dostanu...(leda tak v příštím životě)-_-"

2 Rea Rea | Web | 24. ledna 2015 v 19:57 | Reagovat

Ja! Ja sa hlásim ako ďalšie dievča! :D :D :D Hehe...
Páni, ak vám toto vyjde, tak ti budem závidieť do konca života! (alebo prinajlepšom dovtedy, kým sa tam nedostanem aj ja). Myslím si, že je to trošku bláznivý nápad, ale keď to vezmete seriózne, tak sa tam možno dostanete :D Ja si to nejako neviem predstaviť, ale budem vám držať palce :) Určite by to bol nádherný a nezabudnuteľný zážitok :D
A ku florbalu... Napísala by som ti, že hlavné je sa zúčastniť a nie vyhrať, ale osobne nemám rada tieto "kecy", takže radšej pomlčím :) Snáď sa nabudúce umiestnite lepšie :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama