Tokyo Ghoul

4. prosince 2014 v 6:40 | Kiara |  Dojmy z anime


Ghoulové, temná rasa krvelačných bestií, která může přežít jen díky lidskému masu. Žijí mezi lidmi a loví v tmavých uličkách. Jenže jsou to opravdu jen predátoři bez pocitů?
Devatenáctiletý student jménem Kaneki Ken je obyčejný, mezi dívkami ne moc oblíbený kluk, co rád čte knihy a chodí do kavárny. Jednou ve svém oblíbeném podniku uvidí krásnou dívku, která si začne číst stejnou knihu jako on.

Rok vydání: 2014
Počet epizod: 12×25 minut (Dokončeno)
Žánry: Akční, Horor, Gore, Seinen
Jeden z největších hitů dnešního roku, řekla bych. Tedy podle toho, co jsem všude slyšela jenom chválu. Tak jsem se na anime samozřejmě musela podívat. A moje pocity?

Asi bych začala animací, která mě až tak neoslovila. Jo, vypadalo to pěkně, ale upřímně? Na to, že je to úplně nové anime, čekala jsem trošku víc. Boje a slzy byly vyobrazeny skvěle, ale krev? Přišlo mi, že když jí všude bylo tolik, už se jim s ní nechtělo štvát. Taky mě neskutečně štvala ta cenzura! Abychom náhodou nezahlédli kutálející se hlavu, že? Ale no tak! Když se na něco dívám, chci vidět všechno, ač je to jakkoli nechutné. S tím jsem smířená, ještě než stisknu tlačítko start!

Hudba v anime je naprosto skvělá. Opening i ending poslouchám stále dokola, i když je pravda, že chvíli trvalo, než jsem si je tak zamilovala. Jeden z OSTů se mi tak zalíbil, že jej taky poslouchám. Vždy, když jej slyším, vybavím si řádně krvavou scénku.

Postavy se mi doopravdy líbily. Sice jsem si je až tak nedokázala zamilovat, protože bylo anime krátké, ale pocity charakterů se mi líbily. Jen škoda, že nebyly více popsány. Taky je docela škoda, že jsme se nedozvěděli trochu více i o ostatních, vedlejších postavách. Ty mě zajímaly mnohem víc než slabý hlavní hrdina.

A jdeme na příběh. Popravdě jsem opět čekala něco trošku jiného. Ale děj byl podle mě dost originální. Ghoulové, co požírají lidi, no jaké anime je ještě takové? Jen mi pravděpodobně unikla hlavní zápletka. Ono se tam dělo pořád něco, ale tak nějak to na konci nevyvrcholila. On ten konec byl sám o sobě dost otevřený.
První díly probíhaly naprosto skvěle, potom střed, který měl pravděpodobně nějak útočit na city slabších povah, a potom poslední, naprosto epický díl, po kterém jsem se musela ujistit, že je vážně konec, jak byl otevřený. Ten prostředek... jako jo, byl fajn, ale nijak zvlášť jsem si jej nespojovala s celkovým dějem.

A jak zní verdikt? Čím víc nad tím anime přemýšlím, tím míň mu chci dát bodů. Vlastně nebylo tak skvělé, jak jsem čekala. Rozhodně by tvůrci nic nezkazili, kdyby udělali anime delší. Podle mě to skončilo dřív, než to vůbec začalo, a my teď musíme čekat na druhou sérii... Celkově na mě to anime vlastně působilo trochu odflákle. Jsem si jistá, že by se dalo zpracovat mnohem, mnohem lépe, než jak předvedli. Takže dávám osm bodů. Rozhodně stojí za to vidět, ale nečekejte, že zůstanete sedět na židli a čumět na obrazovku, jakmile epizoda skončí. A až skončí poslední díl, jen si řeknete: "Tak jsem se na to podívala. Bylo to dobrý..." 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kazahana Koyuki Kazahana Koyuki | Web | 8. prosince 2014 v 16:49 | Reagovat

Tak to anime jsem včera stáhla a už se nemůžu dočkat, až se budu bát pokud možno :D

2 Rea Rea | Web | 13. prosince 2014 v 21:49 | Reagovat

Zatiaľ som videla len 5 dielov, ale nejako súhlasím s tou poslednou vetou: "Bolo to dobré..." Ale nejako ma to neláka už dlhši čas pozrieť sa na ďalší diel. Možnože sa prekonám a nakoniec sa mi to aj celkom zapáči... Ktovie :)

3 Kiara Kiara | E-mail | Web | 13. prosince 2014 v 21:52 | Reagovat

[2]: Myslím si, že za dodívání toto anime stojí, nejen proto, že poslední díl byl naprosto epický a že se chystá druhá série, která možná bude mnohem lepší. Když má anime jen 12 epizod, tak to není takové přemáhání se dodívat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama