Amnesia

30. prosince 2014 v 17:30 | Kiara |  Dojmy z anime

Dívka jménem Heroine se prvního srpna probudí v kavárně, avšak bez vzpomínek. Po chvíli se jí však zjeví jakýsi kluk jménem Orion, který jí vysvětlí, co se vlastně stalo. Na Heroine tedy zůstává, aby své vzpomínky našla sama.

Rok vydání: 2013
Počet epizod: 12×25 minut (Dokončeno)
Žánry: Bishounen, Shoujo, Podle erogeVšak mě znáte, hezcí kluci, na těch prostě ujíždím. Navíc je to příjemné odreagování v o poznání méně příjemné realitě.

Hudba se k anime hodila. Opening se mi líbil, ending o trochu víc a doprovodnou hudbu jsem často ani nevnímala, ale když už, dobře podtrhovala celou nastálou situaci.

S animací jsem velmi spokojená. Kluci byli ztvárněni moc hezky, velmi zajímavé mi přišly vlasy. Jejich oči byly však dost nezvyklé. Stále se nemůžu rozhodnout, zda se mi líbily, nebo ne. Těžko se mi na ně zvykalo. Trochu mě zarazilo jejich poměrně extravagantní oblečení. Moc se mi tam nehodilo. Postavy ženských postav se mi zdály hrozně vyzáblé, tedy víc než obvykle. Ale kdo se potřebuje dívat na holky, že...

Heh, je řada na postavy, co? Jako obvykle, každý měl svůj charakter, každý jel po Heroine (to jméno jí sedí)... Jelikož je to anime podle eroge hry, je jasné, že se všichni zajímají o hlavní hrdinku. Ale na rovinu... Heroine byla naprosto, ale úplně blbá! Nevím, co v té hlavě měla, protože byla prostě na zabití... Navíc skoro nemluvila, a když už, tak to bylo něco typu: "Hm." nebo "Ano." nebo "Eh?". Posledních pár dílů mi to začalo jít tak strašně na nervy! Její nejdelší monolog trval maximálně patnáct vteřin a byl obsažen až v posledním díle. Co na ní ti kluci jenom vyděli?

A konečně se dostávám k příběhu. Řeknu vám, ze začátku jsem se v tom vůbec neorientovala. Avšak poté, kdy mi bylo pár věcí vysvětleno, už jsem si dala mnoho do souvislostí, což bylo příjemné. Jenže jak se to tak táhlo a Heroine (mimochodem, z anime jsem se nedozvěděla, jak se jmenuje, možná jsem ignorant, ale vážně si myslím, že to tam nebylo) mi začala lízt víc a víc na nervy, u posledního dílu jsem se zoufalstvím začala smát. Jakmile skončil, jen jsem si řekla: "Konečně!", což se mi moc často nestává.
Musím uznat, že začátek probíhal docela příjemně, potom děj začínal být mírně psycho. Mně osobně to nevadilo, ale zase musím zmínit pitomou hlavní hrdinku, jejíž hloupost se v posledních dílech projevovala snad víc než v těch prvních.

Ze začátku jsem si říkala, že bych mohla hodnotit velmi kladně, konec mě však dost zklamal a o hlavní hrdince už radši mluvit nebudu. Takže pokud se chcete podívat, tak klidně, jsou tam i pěkné scénky, ale jestli vás taky tak vytáčí tupé hlavní hrdinky, tak se na to raději vykašlete. Já dávám pět ťapek za hudbu, animaci a poměrně zajímavý děj (prostředí?), který vám nechci moc vyzrazovat.


Ty titulky mají dost chyb, ale co se dá dělat...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Momo-chan Momo-chan | Web | 31. prosince 2014 v 11:41 | Reagovat

Tak ja som toto anime horko ťažko dopozerala až do konca, ale ok. Už si to nikdy nepozriem :D a môžem povedať že som to videla a niektoré momenty boli fajn - asi tri :D ale inak úplne o ničom. Úplne zbytočné anime ktoré mi fakt nič nedalo, ale animácia sa mne osobne celkom páčila.

2 Rea Rea | Web | 31. prosince 2014 v 21:20 | Reagovat

O tomto anime som už toľko počula! :D Sama som ho ešte nevidela, podľa recenzii si ho ani pozrieť nechcem, ale tí fešáci ma proste nútia sa na pozrieť! :D Ale tak... Teraz mám ešte nejaké dobré kúsky, takže najbližší mesiac má Amnesia smolu :D

3 Majklice†Světice Majklice†Světice | Web | 4. února 2015 v 21:28 | Reagovat

Jméno hrdinky se v anime vážně neřeklo, právě proto, že jde původně o otome hru, aby si tam každý mohl dosadit jméno, které se mu líbí. Amnesii celkem můžu kvůli Tomovi, protože mám slabost pro yandere, ale ta logika "ztratila jsi paměť, tak předstírej, že se nic nestalo" mě dostává:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama