Prosinec 2014

Amnesia

30. prosince 2014 v 17:30 | Kiara |  Dojmy z anime

Dívka jménem Heroine se prvního srpna probudí v kavárně, avšak bez vzpomínek. Po chvíli se jí však zjeví jakýsi kluk jménem Orion, který jí vysvětlí, co se vlastně stalo. Na Heroine tedy zůstává, aby své vzpomínky našla sama.

Rok vydání: 2013
Počet epizod: 12×25 minut (Dokončeno)
Žánry: Bishounen, Shoujo, Podle eroge

Citáty 1.1

29. prosince 2014 v 15:25 | Kiara |  Citáty

Ahoj!
Doufám, že si svátky užíváte v poklidu. Já teď nemám sílu skoro na nic, proto nevycházejí žádné články. Ale dneska jsem se kousla a řekla jsem si: "Ne, nesmíš na ten blog tak... kašlat!" Proto jsem chtěla přidat nějaká pozadí na plochu, ale naskytl se problém. Už nemám páru, jaká jsem přidala a jaká ne! Takže jsem si dala tu práci a vyrobila dalších šest citátů, protože mám menší zásobu a nestane se, že bych si nemohla vybrat.
Mně osobně se nejvíc líbí s tím boxem, jen jsem nemohla najít obrázek, který by se mi líbil. Proto je to docela ošklivě upraveno... No, nevadí.
A co dál? Myslím, že je docela možné, že přibude někdy nový díl Nudného deníku, Jarní dítě je u beta-čtenáře a možná sem přidám i další depresivní jednorázovku, kterou jsem napsala ve tři ráno, když jsem kvůli náladě nemohla zabrat. Ale jinak je mi fajn ^^
Užijte si citáty.

Vánoce jsou (konečně) za námi

25. prosince 2014 v 19:28 | Kiara |  Z mého života
Ahoj!
Tak jsou konečně Vánoce pryč a my můžeme relaxovat. Copak jste dostali za dárky? A taky jste tak nehorázně přecpaní jako já?
Já dostala ponožky (jak jinak), misku, vlasovou kosmetiku, řetízek, mýdlo a nějakou sošku medvěda. Upřimně? Nic moc, nejvíc mě asi potěšila miska a ponožky. Ale tak, co nadělám, už nejsem dítě, takže asi nikdo neví, co mi má kupovat. Ono je totiž těžké se zeptat, že ano... :D

Nechci popisovat naši nudnou večeři doma, raději popíši návštěvu tety. Jeli jsme k ní i s babičkou a dědou, dorazil bratranec s manželkou a se synem. Teta má obrovského psa, do jehož tlamy se mi vlezla celá pěst. A to je, prosím, starý devět měsíců. No byla jsem od slin snad všude!
Ale ne všechno bylo tak veselé. Babička u tety spadla a praštila se do hlavy. Netekla krev, ale ta boule na čele vypadala jako druhá hlava. No, snad bude v pořádku.

A nakonec, poté, co jsme se dneska vrátili od tety, mě sestra vzala na parkoviště, kde jsem si mohla zkusit řídit auto. Poprvé vůbec. Samozřejmě jsem byla nehorázně nervózní, a i když jsem jela desítkou, myslela jsem si, že je to moc rychle. Ale nenarazila jsem do žádného sloupu ani nenajela na obrubník, což si myslím, že je úspěch. Myslela jsem si, že to bude snazší. Sestra mě sice ujišťuje, že se to brzo naučím, ale já si vážně nedovedu představit, co budu dělat na křižovatce. No, bude to zábava...


Mějte se krásně! ^^

Veselé Vánoce!

24. prosince 2014 v 18:00 | Kiara |  Z mého života

Tak, a je to. Doufám, že se vám můj skromný dárek na Vánoce líbil. Vážně jsem nevěděla, co udělat, tak jsem udělala od všeho něco.


Jsem si jistá, že se všichni máte hezky a že oslavujete se svou rodinou. Že se radujete z vánočních dárků pod stromečkem, posloucháte pohádky a pojídáte ve velkém vánoční cukroví. Ale myslete na to, že ne každý může mít takové štěstí, proto si jej važte.


Tím ve vás nechci vyvolávat pocit viny nebo tak, jen vás na to chci upozornit, protože vím, že já taky o Vánocích myslela jen na své potěšení a na to, že o Vánocích je všem dobře. Jenže ona to vůbec není pravda.

Takže si všichni Vánoce užijte, jak jen nejvíc můžete!


Pravá tvář Vánoc

24. prosince 2014 v 17:00 | Kiara

Tak, poslední část vánočního dárku. Jak jinak, než vánoční povídka. Povídky ke mně prostě patří. Musím uznat, že je docela depresivní, takže vám nebudu zazlívat, když si ji přečtete až po Vánocích.
No, co víc říct, v šest tu přibude ještě poslední článek. Užijte si čtení.

Citáty 1.0

24. prosince 2014 v 16:00 | Kiara |  Citáty

A je tu další várka, na přání Momo-chan spousta citátů. Myslím, že deset. No, snad se vám budou líbit. Další, a poslední, část dárku můžete čekat v pět hodin.

Jarní dítě - Kapitola 12.

24. prosince 2014 v 14:30 | Kiara

A bacha! Konečně nová kapitola povídky! Doufám, že si ji užijete a že na další díl nebudete muset čekat zase tak dlouho.


Otona Pink

24. prosince 2014 v 12:00 | Kiara |  Překlad mangy

Příběh:
Mikuni Senou je obyčejná středoškolačka, která řeší pouze školu, rodinu a samozřejmě lásku. Jednoho dne se jí vyzná kluk, do kterého byla dlouho zamilovaná. Zní to jako šťastný příběh? Možná by byl, kdyby nebylo jejich třídního učitele...

Název: Otona Pink
Mangaka: Sato Zakuri
Rok vydání: 2007 - 2008
Žánr: Shoujo, Romantika, Komedie, Drama, Školní život
Počet knih: 2

Překládá: Kiara
Stav překladu: Překládá se

Kapitoly

Volume 1.
Kapitola 1. [Online] [Download]
Kapitola 2. [Online] [Download]
Kapitola 3. [Online] [Download]
Kapitola 4. [Online] [Download]
Kapitola 5. [Online] [Download]
Kapitola 6. [Online] [Download]
Kapitola 7. [Online] [Download]

Volume 2.
Kapitola 8. [Online] [Download]
Kapitola 9. [Online] [Download]
Kapitola 10. [Online] [Download]
Kapitola 11. [Online] [Download]
Kapitola 12. [Online] [Download]

Otona Pink - 01

24. prosince 2014 v 12:00 | Kiara

Tak jsem si řekla, že vám na ty Vánoce nadělím i první díl Otona Pink. Víte, jak je to s mým překládáním, není nic moc a už vůbec není rychlé, takže doufám, že budete trpěliví, protože tato manga za to fakt stojí!


Vánoce

24. prosince 2014 v 10:30 | Kiara |  Zajímavá videa

Jako další vám přináším dvě vtipná videa s vánoční tématikou. Jsou vážně parádní, takže vám přeji hezké dívání a těšte se na další várku přesně v poledne :)