Listopad 2014

Guilty Crown

30. listopadu 2014 v 11:54 | Kiara |  Dojmy z anime

Roku 2029 zasáhl Japonsko nebezpečný virus. Po této události se ujala vlády organizace GHQ. Deset let poté se dostáváme ke studentovi jménem Ouma Shu, naprosto obyčejnému a nezajímavému sedmnáctiletému klukovi. Jeho život by se stále ubíral nudným stereotypem, kdyby se ovšem nesetkal s dívkou Yuzurihou Inori.

Rok vydání: 2011 - 2012
Počet epizod: 22×25 minut (Dokončeno)
Žánry: Akční, Mecha, Sci-fi, Shounen, Dystopie, Pocity úzkosti, Tragédie, Thriller


Citáty 0.8

28. listopadu 2014 v 21:58 | Kiara |  Citáty

Ahoj!
Tak jo, dnes jsem se nezmohla na nic jiného než na citáty. Jsem po tom týdnu školy totálně grogy. O víkendu nevím, jestli přidám nějaký článek, budu asi regenerovat a zkoušet nové přípravky na vlasy. Snad už tu hřívu konečně zkrotím!
Trochu mě mrzí, že u jedenácté kapitoly Jarního dítěte nejsou žádné komentáře, a to jsem si zrovna s touto dala takovou práci! No, co se dá dělat. Rychle to napravte!
A zde citáty, zameřené hlavně na válku a nepřátele.

Jarní dítě - Kapitola 11.

26. listopadu 2014 v 18:56 | Kiara

Ahoj!
Heheh. Heh. Tadááá...?
Já vím, já vím. Porušila jsem pravidelnost vydávání povídky. A je mi jasný, že si už asi nepamatujete, jak napínavě skončila desátá kapitola. A je to moje chyba, protože jsem musela přepisovat celou kapitolu. Ale já se snažím! Věříte mi, že? Že?!
No nic, užijte si jedenáctou, přelomovou kapitolu, a doufám, že příští týden, znovu ve středu, přibude další díl.


6. Zápisek

24. listopadu 2014 v 10:28 | Kiara |  Nudný deník Shiawase Keiko

6. Zápisek


Výlet, hudba, čas a nemoc

22. listopadu 2014 v 21:39 | Kiara |  Z mého života
Ahoj!
Páni, vymýšlet názvy článků je fakt pruda. Nikdy dřív mi to nedělalo problém. No, ona je asi pravda, že vždycky jsem psala kolem jedné věci, ale teď... Teď se chci jen vykecat a podělit se o naprosto skvělou písničku!
Takže, dnes jsme byli s děckama ze skautu na výpravě. Asi víte, jaká byla dneska kosa, co? A ještě k tomu mě včera začalo škrábat v krku. Jo, dneska byl zajímavý den. Hlavně jsem nehorázně unavená, jelikož jsem vstávala (v sobotu!) v šest ráno. Neušli jsme ani tolik kilometrů, pořád jsme však stáli, protože na cokoli jsme si sedli, bylo to hrozně studené. A moje nachlazení se tímto výletem nijak nezlepšilo.
Lidi, musím se přiznat. Já téměř zapomněla na Nudný deník Shiawase Keiko. Když ono se poslední dobou neděje nic jiného než psaní testů a zkoušení! I když na druhou stranu, ono je to možná i dobře. To ale znamená, že do deníku nebudou přibývat nové zápisky. Sice jsem neměla v plánu tuto povídku-nepovídku psát nějak často, ale je mi to tak trochu blbý... Ale možná něco v blízké době napíšu, jen nevím jak, aby to nevyznělo jako pubertální kecy...
Když už jsem se zmínila o té škole, je to docela záhul. Co všichni mají s tím zkoušením tento rok? Jako bych se chtěla učit po tom, co přijdu domů, utahaná ze školy. Ach jo, už mě ten ústav začíná pěkně štvát.
Kamarádka sdílela na facebooku jednu naprosto krásnou písničku. Úplně jsem se do ní zamilovala. A do toho zpěváka taky. I když je to blonďák, kteří se mi moc často nelíbí, něco na něm je. A ten jeho hlas je vážně krásný. Písnička od něj se mi však líbí jen jedna...


Mějte se krásně a teple se oblékejte, v USA už sněží! ^^

Lovely Complex 04

21. listopadu 2014 v 15:08 | Kiara

Ahoj!
Neuvěřitelný! Dva překlady za týden? Co se to stalo?!
Moc si nezvykejte. Moc času není. Tedy ne ten, který bych byla ochotna věnovat překladu. Upřímně, ten u mě není zrovna na prvním místě.
Taky jsem narazila na jednu shoujo mangu jménem Otona Pink, která se mi vážně, vážně líbí. Z dvanácti kapitol je jich přeložených do češtiny pouze šest, a ten překlad, ruku na srdce, není zrovna nejlepší. Takže jsem si řekla, že bych to zkusila dopřekládat. Poslední aktualizace byla v dubnu 2013, takže se nebojím, že by překladatelka pokračovala, což mi přijde škoda.
Takže se chci zeptat, jestli s tím souhlasíte. A jestli mám začít s mangou od začátku, nebo přeložit to, co ještě přeloženo není.
Ale teď už LoveCom. Pěkné počtení.


Citáty 0.7

17. listopadu 2014 v 9:42 | Kiara |  Citáty

Ahoj!
Předělala jsem obrázek pro citáty, aby byl trochu hezčí a menší. Doufám že se líbí. Dnes vám přináším moc pěkné citáty, takže doufám, že se vám budou líbít taky. A zajímají mě vaše reakce, jak na samotné citáty, tak i na jejich úpravu.

Lovely Complex 03

16. listopadu 2014 v 13:25 | Kiara

Ahoj!
Ano, pořád tuto mangu hodlám překládat, i když v tom nejsem nijak aktivní. Je to z toho důvodu, že se vždy zaseknu u jedné věty, kterou nevím, jak dát dohromady, vykašlu se na to a pak zapomenu, že něco vůbec překládám... A taky v tom hraje roli ta délka jedné kapitoly...
Chtěla bych se zeptat, jestli vám vyhovuje font písma, kterým nahrazuji anglický text, protože jsem přemýšlela, že jej vyměním za Mankinoid, který jsem si hodně oblíbila.
Taky jsem mangu začala přidávat na Imgur, abyste si ji mohli přečíst i online. Hezké počtení ^^


Lovely Complex

15. listopadu 2014 v 21:48 | Kiara |  Překlad mangy

Příběh:
Koizumi Risa by byla obyčejná dívka, nebýt její výšky. Díky ní totiž převyšuje nejen ostatní dívky, ale i spoustu kluků. Není tedy divu, že hledání kluka jí dělá značné problémy. Oproti tomu její spolužák Otani Atsushi je na kluka opravdu malý. Pokud jsou ti dva spolu, už jen pohled na výškový rozdíl nutí člověka se smát. Navíc se neustále hádají, i přesto jsou však přátelé. Jenže co když se stane něco nečekaného a Koizumi začně mít Otaniho ráda?

Název: Lovely Complex
Mangaka: Nakahara Aya
Rok vydání: 2001 - 2007
Žánr: Komedie, Shoujo, Romantika, Školní život
Počet knih: 17

Překládá: Kiara
Stav překladu: Překládá se

Kapitoly

Volume 1.
Kapitola 1. [Online] [Download]
Kapitola 2. [Online] [Download]
Kapitola 3. [Online] [Download]
Kapitola 4. [Online] [Download]

Volume 2.
Kapitola 5. [Online] [Download]
Kapitola 6. [Online] [Download]
Kapitola 7. [Online] [Download]
Kapitola 8. [Online] [Download]

Volume 3.
Kapitola 9. [Online] [Download]

Zase nic nevychází!

15. listopadu 2014 v 18:58 | Kiara |  Novinky v psaní
Ahoj!
Nebudete věřit, co se mi stalo! Na zahradě přistálo ufo, mimozemšťani mi vtrhli do pokoje, jednoduše se dostali přes mé heslo na notebooku a nekompromisně vymazali jedenáctou kapitolu povídky Jarní dítě! To jsou ale chuligáni, že? A to by si byl člověk pomyslel, že na jiné planetě, kde mají tak moderní technologii, už přišli na to, jak vychovávat své potomky, aby se z nich nestali takoví darebáci...
Jinak řečeno, jedenáctá kapitola se přepisuje a já musím zapojovat všechny závity ve svém líném mozku, abych ji napsala co nejlépe. A pak, až kapitolu dopíšu, bude chvíli trvat, než ji budu moct kvůli korektuře zveřejnit. Takže ti, kteří tuto povídku čtete, si budete muset ještě nějakou chvíli počkat. Ale slibuju, že se budu snažit.
Kdysi dávno jsem na blog dávala něco o povídce s názvem Černá bílá. Jsem si jistá, že si na to nikdo nevzpomíná. Popravdě nevím, jestli v ní budu pokračovat. Sice mám předkresleny a popsány tři hlavní postavy, obávám se však, že bych už nedokázala navázat na rozepsaný text. Přepisovat se mi to však nechce, takže nevím, jak to s onou povídkou bude...
No a další věcí je, že Jarní dítě bude mít zřejmě kolem dvaceti kapitol, takže jsme tak v půlce, což znamená, že přemýšlím nad další povídkou, kterou bych mohla psát. Černou bílou? Noční krysy? Nebo něco úplně jiného? Nápadů je dost, teď mít jen chuť a vybrat si.


Mějte se hezky! ^^