AnimeFest 2014

14. května 2014 v 20:22 | Kiara |  Fotky

Ahoj!
Tak jsem se konečně odhodlala napsat článek o jedné velké akci, na které jste jistě byli. Ano, AnimeFest!
Abych začala pěkně od začátku, na výstaviště jsme přijeli kolem třetí, přičemž už v tu dobu byla fronta poměrně dlouhá. Vystáli jsme si tak hodinu a půl, než jsme se konečně dostali dovnitř. Okamžitě jsme vyrazili koupit si ramen, protože jsme měli zkušenost, že byl hned vyprodaný.
Náš program započal Malým divadlem kjogenu. Musím uznat, že bylo dost vtipné, ale ne každého by asi bavilo. Dále jsme chodili po stáncích v Rotundě a nakonec se šli podívat na Zahradu slov. I když to byl romantický film, který asi neměl za úkol rozesmát, smál se celý sál, včetně mě...
Až do půl třetí ráno jsme seděli v mezipatře a snažili se neusnout, stejně jako většina spolusedících. Náš plán poté: Jít na promítání Dopisu pro Momo a aspoň trošku se tam vyspat. Mně se to povedlo, i když jen na krátkou dobu a na nepohodlných židlích.
Velký zážitek mám z pokusu najít v pět ráno nějaký otevřený obchod s jídlem. Nakonec jsme došli k asi kilometr vzdálené benzínce. Byla mi strašná zima a víčka mi klesala i za chůze.
Poté jsme se uvelebili na o něco málo pohodlnějších sedadlech v Rotundě a spali při vysílání Hunter×Hunter: Poslední mise. Nakonec nám ale byla taková zima, že už se nedalo usnout.
Sportovní anime pro fangirls jsme si nemohli nechat ujít. Velice vtipná přednáška a uvažuji, že se podívám na hodně sportovních anime... Samozřejmě kvůli ději. Moc mě zajímá...
Já a kámoš jsme se taktak prodrali na přednášku Čerstvě z Japonska. I tak jsem si ji moc neužila, protože mi bylo po téměř probděné noci a dvou redbulech poměrně mizerně.
Prečo anime a manga nesuks měla sice divný název, ale zábavný obsah. Dále se šlo na přednášku Co se o japonských nadpřirozených bytostech v manze nedozvíme. Ohromná fronta. Měli jsme štěstí, že jsme přišli o půl hodiny dřív, takže jsme se dostali, ale kdo jste tam byl, asi tušíte, co myslím tou ohromnou řadou... Škoda jen, že se přednáška úplně nestihla.
A jako poslední: Těžký život Yaoistek. Nagat neznám, ale yaoi mám docela ráda, takže jsem se do sálu prostě chtěla dostat. Jenže jsem nebyla sama. Ten řev, když se otevřely dveře a začalo se vpouštět dovnitř... Cítila jsem se jako s dvanáctiletými fanynkami Justina Biebera, které se právě chtějí vermomoci dostat na jeho koncert. Až mě překvapilo, jak dokážou být i otaku hrubí. Ale co už, nějak jsem se prorvala.
Domů jsem dojela v jedenáct v noci a v pátek neděli (Celý AF jsem neděli říkala pátek, nevím proč...) jsme už nejeli. Byli jsme moc vyčerpaní a program nás neuchvátil natolik, abychom se do Brna vraceli.
Mám moc dobrý pocit z přátelskosti všech otaku. Taky se cítím úplně nadšená, když si uvědomím, že se otaku baví o yaoi úplně normálně a otevřeně. Kdybych ve třídě spustila: "Tak včera jsem se dívala ja kreslené gay porno a bylo to naprosto boží," asi by se na mě dívali jako na retarda. U otaku je to však naprosto běžná věc... Je to paráda.
AnimeFest jsem si náramně užila a už se moc těším na další ročník ^^

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Momo-chan Momo-chan | Web | 14. května 2014 v 20:48 | Reagovat

No naozaj to vyzerá tak, že si sa dobre bavila :) Fotky sú pekné, hlavne tá s ceduľkou Seme :D :D Ja som nebola... aj som uvažovala, že či pôjdem, ale proste nebol čas a napokon ani chuť. Teraz len závidím :D Tá manga čo máš vo fotkách - každá sme jiná - je to dobré? Videla som to na rôznych miestach tú mangu, ale nečítala som ju ani preloženú a ani v angličtine. Oplatí sa to kupovať?

2 Kiara Kiara | E-mail | Web | 14. května 2014 v 20:52 | Reagovat

[1]: Jo, bavila jsem se dobře, jenže jsem pořád ještě dítě a nedostatek spánku mi nedělá dobře :D
Cedulka Seme je ve skutečnosti pádlo, na druhé straně bylo Yaoi a na opačném konci Uke a Yaoi :D
Tu mangu teprve čtu, ale zatím se mi líbí, myslím si, že napíšu nějaké dojmy z ní, takže se to potom dozvíš na mém blogu... někdy :D

3 Danirez Danirez | Web | 16. května 2014 v 15:45 | Reagovat

Já Animefest plánuji minimálně tři roky a doteď jsem se na něj nedostala. Když se začínají prodávat lístky, nemám prachy a když je mám, tak je potřebuji na něco jiného. :D Přitom už druhý rok studuju v Brně, takže mám byt, kde můžu přespat a na druhý den se tam vrátit.
Ale s tím, co bych si všechno na místě pokupovala bych potřebovala tak vyhrát sportku. :D Každopádně závidím.

4 Kiara Kiara | E-mail | Web | 16. května 2014 v 15:52 | Reagovat

[3]: Já si šetřím už od dob, co jsem byla malý špunt, takže na tyto věci mám dost peněz. Bydlím asi půl hodiny cesty od Brna, takže to taky není problém ^^ Ale nedostatek peněz chápu, není to zrovna nejlevnější záležitost, i když si myslím, že za ty prachy to stojí ^^

5 beepinka beepinka | Web | 17. května 2014 v 13:41 | Reagovat

já jsem tam nebyla,ale muselo to být jistě super ^^)) koukala jsem online na přednášky na YT ^^ viděla jsem cosplay debut,cosplay soutěž,anime erotic ^^ a fest dance :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama