Duben 2014

Heart no Kuni no Alice: Wonderful Wonder World

21. dubna 2014 v 10:14 | Kiara |  Dojmy z anime

Jednu chvíli se sestrou na zahradě, hned druhou však padání do hluboké králičí nory. Hlavní hrdinka Alice se dostává do jiného, prazvláštního světa, který zná pouze ze svých snů. Tvor, který ji do světa přivedl, je králík, jenž se umí přeměnit na člověka s králičíma ušima. Jak se Alice dostane zpátky do svého světa? A chce se vůbec vrátit?

Rok vydání: 2011
Počet epizod: Film - 85 minut
Žánry: Bishounen, Fantasy, Harém, Romantika, Shoujo

Cup song

20. dubna 2014 v 10:17 | Kiara |  Zajímavá videa
Dnes nepřináším nic dojemného, zato však něco naprosto geniálního! Možná jste o tom již slyšeli, ale pokud ne, tak to vůbec nevadí, teď už to nedostanete z hlavy!
Jak již název článku napovídá, jedná se o cup song. Je to tak chytlavé, že to prostě musíte zkusit. Já už se to učím, nemám to ještě zafixované, ale natrénuji si to a budu tím štvát lidi kolem sebe při každé příležitost! Není to moc těžké, naučí se to každý.


Pokud se chcete "čarování" s plastovým kelímkem naučit, dávám vám sem i takový návod, který mně osobně hodně pomohl:


Ben-To

19. dubna 2014 v 9:32 | Kiara |  Dojmy z anime

Zlevněné ben-to se nedá získat jen tak. Každý vlk chce naplnit sůj žaludek o polovinu levnějším jídlem. Jenže kusů je málo, proto o něj musí bojovat, samozřejmě s určitými pravidly. Každý chce získat ten nejlepší zlevněný pokrm. Nají se jen ti nejsilnější.

Rok vydání: 2011
Počet epizod: 12×24 minut (Dokončeno)
Žánry: Ecchi, Komedie, Akční, Školní život

Drtivá porážka...

18. dubna 2014 v 0:50 | Kiara |  Z mého života
Ahoj!
Omlouvám se, že tuto informaci přináším až teď, ale však to znáte... Na všechno si čas najdu, ale na blog (a na školu) mám vždy času nějak moc málo. Každopádně přejděme k věci, aby tento článek nebyl extra dlouhý.
Už je to nějaký ten pátek, co se pořádalo krajské kolo ve floorballe. Postoupily jsme z okresního kola a všechny jsme byly plné nadějí, že letos to konečně dáme a přivezeme si do školy pohár s prvním místem.
Všechno to začalo skvěle. Vyhrávaly jsme jeden zápas za druhým, samozřejmě nás těžce vydřená vítězství velice těšila. Nevím, jak jsem to dokázala, ale do finále jsem si nepřinesla ani jeden gól (jsem brankářka). Jsem si jistá, že za to vděčím převážně obráncům, kteří mě nenechávali ve štychu. Abych nebyla příliš skromná, hodně se mi v bráně dařilo, ani nevím, jak jsem některé z míčků dokázala chytit. Taky jsem si kvůli tomu natáhla sval na stehně.
Nuže, přišlo finále. Všechny jsme byly nervózní a připraveny dát do toho všechny síly. Začal zápas, velmi vyrovnaný zápas. Dlouho nepadl žádný gól. Asi v polovině zápasu se nám podařilo prostřelit výtečnou brankářku a vedly jsme 1:0. Jenže potom jsem dostala gól. Nemohla jsem uvěřit tomu, že jsem jej pustila. Ještě teď mě to mrzí, kdybych ho chytla, vyhrály bychom. Nakonec se vyrovnaný stav udržel až do konce.
Nájezdy. Moje první nájezdy. Byla jsem tolik nervózní jako nikdy... Kupodivu jsem se celá nezhroutila. Pamatuji si, že první branka byla vedle, druhou jsem chytla. Třetí prošla. Já blbá! Jediná šance byla, aby dala moje spoluhráčka druhý gól. Jenže nedala. Proto se pokračovalo v nájezdech. Však to jistě znáte z hokeje, jak to s nájezdy je.
Zbytek si můžete domyslet sami. Ani netušíte, jak hrozně jsem se cítila, když se míček objevil za mými zády a nadšený jekot protihráček se rozléhal tělocvičnou. Chtělo se mi tak moc brečet, jenže jsem se nechtěla ztrapnit.
Jo, chápete dobře, beru to tak, že je to má chyba, protože to tak je... To jste měli slyšet, jak cestou domů spoluhráčky naštvaně vykřikovaly sprostá slova, protože byly naštvané. Já radeji jen tiše seděla a až doma se vykřičela.
No, jen jsem vám o tomto ne zrovna skvělém zážitku chtěla říct.

Mějte se krásně a snažte se! ^^Google+

16. dubna 2014 v 15:56 | Kiara |  Novinky
Ahoj!
Tento informační článek nebude moc dlouhý, zato se v něm vyskytne skvělá novinka, která jistě způsobí na mém blogu ohromný převrat!
Jak jste si již mohli z nadpisu vydedukovat, jedná se o založení účtu na Google+, se kterým mimochodem nemám témeř žádné zkušenosti... Ale to nevadí! Jmenuji se tam: Kiara "Kia" Etsuko. Chtělo to po mně i příjmení, tak jsem si nějaké namyslela, ale nemyslím si, že jej budu často používat, každopádně jej obměňovat již nebudu.
A proč vlastně vám to tu píši? No abyste si mě mohli přidat a psát si se mnou a... a co ještě?
Samozřejmě tam budu sdílet nové články, co se objevily na blogu, budu přidávat příspěvky se svojí náladou, menšími novinkami, fotky (na kterých nebudu já) a mnoho jiných věcí, co se tam mohou dělat. A že já ještě nevím, co všechno se s Google+ může dělat! Proto bych byla ráda, kdybyste mě do toho mohli i trošku zasvětit.
A proč vlastně Google+ a ne třeba Facebook? Nebudu chodit kolem horké kaše a rovnou napíšu, že většinu věcí na Google+ budu přidávat přes mobil, protože ten mám stále u sebe, a tak budu moci sdílet vše okamžitě. Navíc si myslím, že je veselejší a hezčí a že Facebook bude za chvíli zpoplatněn a tak...
Tak si mě přidejte, moc se těším, až s každým navážu kontakt!


Mějte se pěkně a pojďte na Google+! ^^

Je ze mě zdravotník!

15. dubna 2014 v 0:07 | Kiara |  Z mého života
Ahoj!
Tak jsem se v neděli vrátila ze zdravotnického kurzu, takže vám chci popsat, jak celý víkend probíhal. Mám totiž hroznou potřebu to někomu vykládat, ani nevím proč. Možná z toho mám opravdu dobré zážitky, možná je to lidmi, kteří mě ohromili...
V pátek, to jsme zrovna hráli a prohráli jeden zápas ve školní lize ve floorballe, jsem odjela do Brna do městských lázní. Jelikož je můj orientační smysl na bodu mrazu, byla jsem ráda, že jsem vůbec našla cestu. Pár minut jsem se stresovala, že jsem někde jinde, protože mi jinak nejel vlak a byla jsem první na místě setkání. Naštěstí se brzy začali objevovat další lidé.
V bazéně jsme si zkoušeli zachraňování tonoucího. Ani nedokážu spočítat, kolikrát mi do nosu natekla voda. Prostě neumím skočit do bazénu, aniž bych se celá ponořila. Každopádně si myslím, že bych sem tam někoho zachránila...

Neznámý hrdina

10. dubna 2014 v 15:17 | Kiara |  Zajímavá videa
Další video, které ve vás vyvolá emoce. Moc pěkné. Jelikož jsem skautka, donutilo mě to víc přemýšlet. Zvláštní, co dokáže tříminutové video :)


Ročníkovka a tak dále...

9. dubna 2014 v 16:03 | Kiara |  Školní deník
Ahoj!
Je to sice už nějaká doba, ale když už jsem se na to tolik vymlouvala, přišlo mi rozumné vám napsat výsledek. Ano, mluvím o obhajobě své ročníkové práce. Jistě jsem už psala, že mám práci z angličtiny na téma Beatles. Jelikož jsem vždy velmi nervózní, když musím mluvit před lidmi, ani tentokrát tomu nebylo jinak. I když jsem přednášela před svojí třídou, musela jsem text číst, protože se mi rázem vypařil celý z hlavy. Jenže to zdaleka nebylo nejhorší. Po mém výkladu se do toho vložila moje učitelka angličtiny, jakožto oponent. Vytkla mi témeř všechno, jak krátkost celé práce, tak i poznámky pod čarou a podle ní nesplnění cíle práce. A já samozřejmě jen stála a tupě přikyvovala. Takže jediné, co jsem měla dobře, byl pravopis. Nakonec jsem vyvázla s dvojkou a myslím si, že po její kritice mohu být ještě ráda...
Další věc, která se mi stala ve škole, pro tentokrát přímo dnes, byla čtyřka z testu z němčiny. Už jsem se smířila s faktem, že lepší známku na vysvědčení mít nebudu, ale za 17 bodů z 32 čtyřka? To mě opravdu naštvalo. A to jsem si už myslela, že jsem si na její známkování zvykla. Takto se přece známkuje u maturit, ne u normálních testů dva roky před maturitou. Možná to moc řeším, ale to vysvětlete mé matce...
Poslední dobou se mi zdá, že kluci z mé třídy jsou tak nevyspělí, až to není možné. Dělají hlouposti, smějí se každým nechutnostem a jsou to prostě hovada. Když si pomyslím, že už se blíží jejich osmnáctiny, či někteří už dospělí jsou... Běhá mi mráz po zádech. Snad brzo vyrostou a budu se s nimi moci normálně bavit.

Mějte se pěkně ^^

Čekatelky za mnou!

7. dubna 2014 v 19:27 | Kiara |  Z mého života
Ahoj!
Tak jsem tu zase s přívalem informací z mého nudného, nezajímavého a líného života!
První, ale zároveň hlavní informací je, že jsem splnila Čekatelskou zkoušku! (Pokud nevíte, co to je, Wiki vám poradí) Jsem tak moc ráda, že to mám za sebou. Ani netušíte, jaké to byly nervy. Naštěstí jsem vše zvládla na první pokus a tak nemusela nic opakovat. Uf! Jako první jsem šla na zdravovědu. Stepovala jsem před pokojem a šrotila se doopravdy zběsile z nedbalých poznámek v deníku. Stejně mi to bylo houby platné, protože o tom, na co se mě zkoušející ptal, nebyla o tématu ani zmínka... Nějakým zázrakem jsem to však dala.
Další věc, kterou bych vám mohla sdělit je, že jsem si usmyslela udělat matce k narozeninám nepečený ovocný dort. Předpokládám, že by jí mohl udělat radost, ale! Neznáte někdo dobrý recept? Nejlépe na piškotový dort s ne moc sladkým krémem a na něm ovoce různých druhů a barev? Moc by mi to pomohlo.

Jelikož jsou čekatelky za mnou, zdravoťák za chvíli taky bude a ročníkovku jsem již odevzdala i obhájila, mám teď spoustu času! A co to znamená? Ano, začínám znovu psát povídky! Jupí!
Oh, jak mně to chybělo. Pouštím se znovu do Černé bílé. Jelikož jsem si už předtím načrtla a popsala hlavní tři charaktery, neměl by pro mě být zas takový problém pokračovat v rozepsaném začátku. Už se těším, až budu jednostlivé kapitoly zveřejňovat. Jen se chci zeptat, jestli chcete, aby byly normálně na blogu, nebo aby se daly stahovat na ulož.to v .pdf, abyste si to mohli stáhnout do mobilu, tabletu či čtečky a číst si to třeba v autobuse nebo tak.

Mějte se pěkně a učte se! ^^