Březen 2014


Rozvod?

23. března 2014 v 20:15 | Kiara |  Z mého života
Zdravím.
Tak jsem si před pár minutami vyslechla matkou svolanou "rodinnou poradu" a tam jsem se dozvěděla pár nepříjemných věcí o otci. Nevím, zda pravdivých, ale matka vypadala opravdu přesvědšivě. No, padlo pár slov o tom, že rozprodává náš majetek, chce se odstěhovat a dokonce hledá novou partnerku. Rozhodla se, že to bude řešit přes právníka. Taky nám oznámila, že bychom se museli odstěhovat, protože bychom to finančně nezvládali.
Obšas jsem si říkávala, že by mě ani moc neudivovalo, kdyby se naši rozvedli, protože se často hádali. Jenže teď, když mi to bylo oznámeno, zjistila jsem, že je to úplně jiné. Neumím si představit, že bychom žili jinde, bez jednoho z nich... Vždyť mají tři děti a jsou spolu 25 let...
Je to zvláštní... Píšu to sem, protože kdybych to někomu vykládala, asi bych brečela. I teď taktak zadržuji slzy. A já nerada brečím před někým.
Asi budu muset počkat, až se to vyřeší. Pořád je tu šance, že se nic nestane a bude vše v normálu, i když nevím, zda se to stane a zda by to bylo to nejlepší...
Nemyslím ani tolik na sebe, ale třeba mému bratrovi je 10 let a v tomto věku se stane, že jeho rodiče se rozvedou? To by nemělo dobrý dopad. Rozhodně ne...
Hodně mě teď zžírá to, že jsem na matku docela nadávala. Přitom jsem si ani neuvědomovala, že by mohla mít takové problémy. Teď, když jsem si to vyslechla a slyším, jak v ložnici brečí... Nedělá mi to dobře.
Neočekávám lítostivé komentáře, stejně by mi nepomohly. Jen chci tuhle událost zapsat a anonymně se o ni podělit. Trochu se mi díky tomu ulevilo.
Teď půjdu ven. Musím si vyčistit hlavu a je mi jedno, že je tma a prší.

Mějte se a omlouvám se za chyby, nechci to číst...

Velice nabitý březen...

23. března 2014 v 15:23 | Kiara |  Z mého života
Ahoj.
Jak jsem si již jistě jednou stěžovala, měla jsem velmi nabitý program přes březen, který za tři týdny KONEČNĚ skončí. Jak já se těším, až budu mít klid od toho všeho.
Včera jsem byla v Brně koupit si rifle. Tak jsem tak šla po nějaké ulici, přede mnou se procházel mladý pár s kočárkem a co nevidím! Bohatě vypadající pán z onoho páru začne hladit svoji partnerku po hýždích. Ale jako by to nestačilo, rovnou rukou zajede pod její rifle... Upozorňuji, že jsme byli na poměrně rušné ulici, čili na veřejnosti před zraky spousty lidí. Doopravdy nechápu, jak si tohle někdo může dovolit! A že ta ženská nic neudělala... Možná to moc řeším, ale nechcou si to nechat někam do soukromí?
Už od úterý mě bolí v krku a mám nepříjemnou rýmu. Ani nedokážu spočítat, kolik jsem za tu dobu pocumlala hašlerek. Ale pomáhají. Momentálně mě v krku skoro nebolí.
Když už jsem se zmínila o tom Brně, tak jsem si ve Vaňkovce četla knihu, kterou mám mimochodem rozečtenou asi čtvrt roku a pořád ne a ne ji dočíst, seděla na lavičce a v klidu čekala na autobus domů. Když vtom přijde nějaký chlapík a sedne si vedle mě. Lavečka ne zrovna dlouhá, z jedné strany kytka, z druhé eskalátor a naproti východ. Pochopte, jsem celkem stydlivý člověk a tohle mě naprosto vylekalo. Proto jsem udělala to první, co mě v tu chvíli napadlo; spěšně vstala a odcházela. Za mnou se ozvalo jen "Klidně si čtěte dál," ale na to já fakt neměla. Dost se bojím cizích lidí.


Velice se netěším na obhajobu své ročníkové práce, která mě čeká tento čtvrtek. Zatím ještě nemám ani prezentaci, kterou bych tedy měla udělat co nejdřív... Hodně se bojím, protože jsem vždycky hrozně nervózní. Ale zároveň se těším, až to budu mít za sebou.
V pátek jsme měli trénink na florbalové krajské kolo. Jsem v bráně a věřte mi, že tam jenom nesedím. Tak spocená jsem snad ještě nebyla. Jeden míček za druhým, ani jsem nestíhala si znovu kleknout. Prostě záhul. A ještě k tomu jsem byla nachlazená... Jen doufám, že se naše snažení vyplatí a že za týden v pátek uspějeme ^^
A to mi připomíná, že zítra pojedu do Brna na vyšetření, abych mohla mít kontektní čočky. Pod helmu totiž brýle nedám a vidím rozmazaně. Což je tak trochu nepraktické...

Mějte se pěkně a sportujte! ^^

Cargo - Tropfest Australia 2013

17. března 2014 v 19:16 | Kiara |  Zajímavá videa
Sedmiminutové video, které vás doopravdy zasáhne. Přiznám se, že já se u toho rozbrečela, a to většinou nebrečím. A ne, že by mi jen ukápla slza, ale vážně brečela...
Téma je to jako The Walking Dead, takže walkeři a osud jedné rodiny. Věřte mi, za ten sillný zážitek to vážně stojí.
Nevím, co víc bych ještě napsala, stále jsem z toho trochu rozklepaná. Snad jen připravte si kapesníky a pojďte na to:


Matky nás maj přece rády...

16. března 2014 v 13:46 | Kiara |  Z mého života
Ahoj.
Tak jakpak se máte? Je březen a já mám vážně spoustu práce a starostí, proto také nepřidávám články a neměním písně týdne. Přemýšlím, že bych je zrušila, stejně mi už dochází písničky. Nu, uvidíme.
Momentálně píši čekatelskou práci, takže takový kratší příběh na téma Průvodce. Řeknu vám, je to asi poprvé, kdy musím napsat příběh na stanovený termín, a je to pro mě hotové peklo! Dead-line mám za týden, tedy 23. března, a tudíž jsem byla nucena včera napsat prolog a dvě kapitoly. Nechci ani pomyslet na to, jak tento příběh nakonec dopadne. To bude hrůza. Proto ho zřejmě ani zveřejňovat na blogu nebudu...
No, a abych se dostala k tématu, o kterém napovídá název článku. Moje matka je prostě... jak bych to řekla... mezi námi to poslední dobou dost vře. Prostě na mě vyjede i kvůli úplné banalitě a já začínám taky, protože mě její chování nehorázně vytáčí. Prostě ji zajímají jen známky, nic jiného. Nezajímá ji, jak jsem se měla na čekatelkách, jaké to bylo na výpravě, jestli teď něco píšu, zda mám kluka... Oh, abych moc nekřivdila, taky ji zajímá, jestli mám uklizeno v pokoji...
Všude se píše, že to s námi rodiče myslí dobře a že nás mají rádi a blah, blah, blah. Můžete mi říct, proč mně to tak nepřijde? Je vážně demotivující dělat něco, na co jste pyšní a samotná matka vás ani nepochválí.


Někdy si říkám: "Opravdu to v některých rodinách funguje tak, jak ukazují filmy, anime a knihy?" Přijde mi to tak moc nereálné, že tomu nevěřím. Ach jaj...
No, teď něco veselejšího. Jedu dneska do Brna do čajovny, abych se setkala s těmi super lidmi z čekatelek. Jak já se těším!
Mějte se pěkně a usmívejte se! ^^

Témata týdne?

4. března 2014 v 22:01 | Kiara |  Novinky
Ahoj!
Jak tak každý den zavítám na svůj blog a smutním nad tou nečinností a dávno napsanými články, mám chuť s tím něco udělat. Jenže je problém v tom, že nevím, o čem bych měla psát. Každý den povídka být nemůže, obzvláště tedy s mým tempem, nemyslím si, že by vás zajímaly moje každodenní zpovědi o tom, jak je na mne život krutý a jaké známky ve škole dostávám. Na anime jsem se dlouhou dobu nedívala a mangu jsem četla už dosti dávno, proto nemůžu psát dojmy. Challenge jsem nenašla žádný dobrý, rubriku Pocity a emoce zřejmě smažu a přidávání wallpapers a signatur není dlouhodobé řešení...
Napadlo mne tedy, jak již titulek článku napovídá, že bych aspoň každý týden napsala článek na téma týdne. Možná bych na blog tolik nekašlala a týdně by tu přibyl minimálně jeden článek. Co vy na to? Myslíte si, že je to dobrý nápad?
Pokud se vyjádříte do komentářů převážně kladně, tak hned příští týden začnu, jestli tedy nezapomenu, což doufám ne.

Mějte se pěkně!


Animefest se blíží

2. března 2014 v 12:19 | Kiara |  Z mého života
Ahoj!
Tak dnes začíná prodej vstupenek na Animefest a já už se nemůžu dočkat, až tam pojedeme. Neustále aktualizuji webové stránky Animefestu, abych mohla platit jen 400,- Kč. Počítám každou korunu, nemějte mi to za zlé.
Mám nehorázný problém, a to ten, že nevím, jakou barvu trička si mám koupit! Vínová je pěkná, šedá taky a černá taktéž! Já prostě absolutně nevím! T-T
Každopádně, můžete se těšit na fotky z Animefestu. Já vím, že je to až za dva měsíce, ale ty vstupenky mě tak moc nakoply, že mám chuť tam jet hned!
No, to bude asi vše. Komu by chtělo v neděli číst nějaké dlouhé články bez pointy?


Mějte se krásně a pojeďte na Animefest! ^^

Doplnění 2. 3. 2014, 15:00.: No, nakonec jsem to, překvapivě, nestihla, takže platím 450,- Kč, tak snad to bude za to stát. Věřím, že ano!
Doplnění 4. 3. 2014, 17:20.: Takže mi napsali e-mail, že měli nějaké problémy a že jsem to vlastně stihla. Okey, bránit se tomu nebudu, nakonec tedy platím jen 400,- Kč za vstupenku. Jo a objednala jsem si černé tričko.

Design 8

1. března 2014 v 18:02 | Kiara

Lovely Complex

Ahoj!
Tak po dlouhé zimě-nezimě jsem změnila vzhled blogu, jak jste si jistě všimli. Velmi se mi líbí, strávila jsem nad ním tak hodinu až dvě. I tak mě to ale bavilo. A Lovely Complex tu zůstane asi až do léta. Jsem s ním totiž vážně spokojená.
Pro zvětšení klikněte na obrázek.
Budu ráda, když mi napíšete do komentářů, zda se vám vzhled líbí či nikoli.

Mějte se krásně! ^^