Zatracená němčina!

17. ledna 2014 v 16:56 | Kiara |  Z mého života
Čau.
Tak jakpak se máte? Já jsem ráda, že už je konečně víkend, protože tento týden jsme psali snad 258 testů. A jak to tak dopadá, snažila jsem se učit se na všechny a nenaučila jsem se pořádně ani na jeden. Jenže to není to nejhorší! Jak již název článku napovídá, němčina mi dává pořádně zabrat. Tedy, teď už ne, protože se učitelka rozhodla dát mi na pololetí za čtyři, ale berme to pěkně od začátku:
V němčině mám známky (nezděste se): 4, 4, 5, 5, 1. Minulou hodinu mi řekla, že pokud budu chtít trojku, budu muset zabojovat tak, že se naučím vyprávění a slovíčka. No, naučila jsem se to i na úkor dalších dvou testů, které jsme psali v tentýž den. Jenže dnešní hodinu mi oznámila, že mě nevyzkouší, že mi dá prostě za čtyři, protože by to bylo vůči ostatním nefér.
Jakože "What?". Co tohle má sakra znamenat? Jakoby si ani nepamatovala, že mi řekla, abych se naučila! Co to jako je?!

Tinker: "Průměr máš strašný, co bys chtěla? Nikdo ti žádné výjimky dávat nebude. Měla ses učit průběžně a nenechat si nasolit špatné známky!"

Mně by tak netankoval fakt, že mám dostatečnou na vysvědčení. Ale vadí mi to, že jsem se jako, s prominutím, debil učila na pitomá slovíčka, což nakonec bylo k naprostýmu... ničemu, zatímco jsem se mohla naučit na literaturu, ze které budu mít kvůli tomu přinejlepším za tři. Že jsem se mohla nučit na slepou mapu jižní Ameriky, jež taky nedopadne zrovna slavně. A že jsem si nemusela dělat zbytečné naděje. Tohle přesně mě na tom štve nejvíc.


Ale jinak se mám fajn. Sice trochu unavená, ale fajn. Zítra mě čeká ročníkovka, rozhodla jsem se totiž, že ji v sobotu konečně dokončím. Ale vzhledem k tomu, že nemám téměř nic, budu potřebovat hodně energie, tak mi držte pěsti.
Radím vám, ročníkovku si vyberte podle toho, co vás baví a o co se zajímáte, ne podle toho, co by mohlo mít dobré zdroje a jednoduché zpracovávání. Není tomu tak. Věřte mi, dělám práci o The Beatles a prostě hrůza. Další rada je, abyste to udělali co nejdřív a ne na poslední chvíli...
No, to už bude všechno, nechci vás tu příliš zatěžovat zbytečnými řečmi.

Mějte se krásně a nestresujte se před vysvědčením! ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 wearealiens wearealiens | Web | 17. ledna 2014 v 17:11 | Reagovat

Němčina je zlo -.- a dnešní učitelé ještě větší! :D :)

2 Kiara Kiara | E-mail | Web | 17. ledna 2014 v 17:34 | Reagovat

[1]: To tedy ano... T-T :-D

3 Suiken Suiken | 19. ledna 2014 v 10:45 | Reagovat

Poznám to :D aj naši učitelia sú podobný blázni :D ja ti dám jednu radu, proste sa nauč na ďalšiu písomku čo najviac a vytri im zrak :D tak aby učiteľka odpadla od prekvapenia :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama