Leden 2014

Vysvědčení

30. ledna 2014 v 16:39 | Kiara |  Z mého života
Ahoj!
Doopravdy dlouhou dobu jsem se neozvala, ale tak znáte to. Konec pololetí přinesl spoustu testů, ročníkovka je stále nedodělaná, ale aspoň jsem trochu pokročila.
Každopádně bych se s vámi mohla podělit o své známky z pololetí, ne? Ten čas ale utíká. Tak tedy, začneme optimisticky. Mám jedničku z chování, informatiky a tělocviku... Jo, žádná sláva. Dvojku mám z hudebky, základů společenských věd, matiky a z chemie, což nechápu, jak jsem mohla dokázat. Jsem na sebe pyšná! No, a ostatní jsou trojky, tedy až na němčinu, ze které mám za čtyři. Co si budeme povídat, mohlo to být lepší.


Druhá věc, kterou vám chci oznámit, je ta, že v sobotu odjíždím na zimní lesní kurz, takže určitě týden nepřidám příspěvek. Ne, že by to byla nějaká změna, ale upozornit vás na to mohu. Doufám, že potom nebudu moc líná vám zde napsat své dojmy a že neumrznu.

Mějte se pěkně! ^^

Kdy bude Černá bílá?

19. ledna 2014 v 17:47 | Kiara |  Novinky v psaní
Ahoj.
Kdysi dávno jsem začala psát novou povídku a oznámila jsem vám její rozpracovanost. Jenže co s ní je teď? O tom, co se děje, jsem vám vyrobila jednoduchý gif:


Myslím si, že je naprosto vystihující. I když chci, a to vážně moc, tak jednoduše nestíhám. Píšeme písemky, za chvíli bude hlavní běh lesního kurzu, editace Good Endingu čeká v počítači, každý týden schůzky, taneční, občas nějaká výprava. Ročníkovka není ani z poloviny hotová a já ji mám odevzdat nejpozději na konci ledna. A k tomu všemu ještě psát? Asi si dokážete představit, že tohle prostě nedokážu. Obzvláště s mojí leností smíchanou s pocitem viny.
Kdy tedy zveřejním nějakou tu kapitolu? To je otázka. Mám napsaný prolog a dvě kapitoly, což dohromady sčítá osm stránek. Zveřejňovat začnu tedy asi až od osmé kapitoly, což bude, myslím si, někdy až v květnu. Jo, za tak dlouho. Mám celkem nabitý program, obzvláště kvůli škole a skautu. Ach jaj, že já se na to nevykašlu.
No nic, jdu se vrhnout na ročníkovku. Snad budu moci přidávat krátké články.

Mějte se pěkně. ^^

Watashitachi no Shiawase na Jikan

18. ledna 2014 v 0:16 | Kiara |  Dojmy z mang

Yuri byla ve svých šestnácti letech slavnou pianistkou. Momentálně je jí třicet a už potřetí se pokusila o sebevraždu. Yuu je zase mladý muž, který právě sedí ve vězení za vraždu tří lidí. Oba kvůli nemilosrdné minulosti ztratili vůli žít. Sestra Monica, Yuriina teta, však často navštěvuje vězně, kteří nemají nikoho jiného. Jednoho dne vezme s sebou i dívku. Jak to dopadne, když se Yuu a Yuri setkají?

Rok vydání: 2007
Počet knih: 1
Žánry: Drama, Romantika, Tragédie, Ze života, Seinen

Zatracená němčina!

17. ledna 2014 v 16:56 | Kiara |  Z mého života
Čau.
Tak jakpak se máte? Já jsem ráda, že už je konečně víkend, protože tento týden jsme psali snad 258 testů. A jak to tak dopadá, snažila jsem se učit se na všechny a nenaučila jsem se pořádně ani na jeden. Jenže to není to nejhorší! Jak již název článku napovídá, němčina mi dává pořádně zabrat. Tedy, teď už ne, protože se učitelka rozhodla dát mi na pololetí za čtyři, ale berme to pěkně od začátku:
V němčině mám známky (nezděste se): 4, 4, 5, 5, 1. Minulou hodinu mi řekla, že pokud budu chtít trojku, budu muset zabojovat tak, že se naučím vyprávění a slovíčka. No, naučila jsem se to i na úkor dalších dvou testů, které jsme psali v tentýž den. Jenže dnešní hodinu mi oznámila, že mě nevyzkouší, že mi dá prostě za čtyři, protože by to bylo vůči ostatním nefér.
Jakože "What?". Co tohle má sakra znamenat? Jakoby si ani nepamatovala, že mi řekla, abych se naučila! Co to jako je?!

Tinker: "Průměr máš strašný, co bys chtěla? Nikdo ti žádné výjimky dávat nebude. Měla ses učit průběžně a nenechat si nasolit špatné známky!"

Mně by tak netankoval fakt, že mám dostatečnou na vysvědčení. Ale vadí mi to, že jsem se jako, s prominutím, debil učila na pitomá slovíčka, což nakonec bylo k naprostýmu... ničemu, zatímco jsem se mohla naučit na literaturu, ze které budu mít kvůli tomu přinejlepším za tři. Že jsem se mohla nučit na slepou mapu jižní Ameriky, jež taky nedopadne zrovna slavně. A že jsem si nemusela dělat zbytečné naděje. Tohle přesně mě na tom štve nejvíc.


Ale jinak se mám fajn. Sice trochu unavená, ale fajn. Zítra mě čeká ročníkovka, rozhodla jsem se totiž, že ji v sobotu konečně dokončím. Ale vzhledem k tomu, že nemám téměř nic, budu potřebovat hodně energie, tak mi držte pěsti.
Radím vám, ročníkovku si vyberte podle toho, co vás baví a o co se zajímáte, ne podle toho, co by mohlo mít dobré zdroje a jednoduché zpracovávání. Není tomu tak. Věřte mi, dělám práci o The Beatles a prostě hrůza. Další rada je, abyste to udělali co nejdřív a ne na poslední chvíli...
No, to už bude všechno, nechci vás tu příliš zatěžovat zbytečnými řečmi.

Mějte se krásně a nestresujte se před vysvědčením! ^^

Den blbec

11. ledna 2014 v 15:37 | Kiara |  Z mého života
Ahoj!
Doufám, že se máte všichni dobře, tedy aspoň líp než já. Momentálně ležím v posteli a mám vedle ní kýbl. Celý včerejší večer jsem totiž zvracela, ani nevíte, jak jsem byla ráda, že jsem usnula... Teď mě docela solidně bolí hlava, takže zvládám maximálně sedět. Když si pomyslím, že jsem celou sobotu chtěla dělat na ročníkovce... S termínem odevzdání to nevidím moc nadějně.
Nemocná jsem nebyla takové dva roky, natož abych vracela jídlo špatným směrem... Od té doby jsem už zapomněla, jaký je to hnus. Prostě se mi nechce dělat vůbec nic, jen spát... Každopádně vám chci poradit, abyste ve školní jídelně nejedli kuřecí řízek s bramborovou kaší z prášku. Mám hroznej hlad, ale vůbec žádnou chuť a bojím se, že bych znovu zvracela... Dnes se mi to naštěstí ještě nestalo.
A jinak? Nemám čas absolutně na nic. Učitelé se totiž dočista zbláznili a příští týden každý den píšeme aspoň jeden test, přičemž hned v pondělí mě čekají rovnou tři písemky. Doufám tedy, že nevolnost mě rychle přejde, protože si nemůžu dovolit zameškat.
No, a jinak se mám docela dobře. Sice je leden, ale venku je jaro. Mám zimu docela ráda, ale jeden rok bez ní mi vůbec nevadí. Tedy doufám, že letos nepřijde a že místo na letní tábor nepojedu na zimní.


Mějte se krásně!

Nový motiv Chromu

2. ledna 2014 v 23:36 | Kiara |  Blbosti
Ahojky!
Nejprve bych vám tedy ještě jednou popřála hodně všeho příjemného a pro vás užitečného a veselého do nového roku. Doufám, že jste jej řádně oslavili, protože až budete dospělí, jsem si jistá, že vás Silvestr omrzí.
Já přechod roků oslavila doma s taťkou, sestrou a bratrem. Dívali jsme se na ohňostroje a popíjeli Rychlý špunty. Jednoduše žádná sláva, ale proč ne. Jen si zase budu muset zvykat psávat nové číslo roku...
Pod celým článkem vám dám naprosto dokonalý obrázek, který jsem našla na jedné yaoi stránce. Opravdu jsem se u něj zasmála ^^